Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2017, 10:10   #51
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

Cytat:
Napisał jarko211 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja sie tak zastanawiam dlaczego macie takie problemy z odpalaniem prz mrozach ja ma c-max z 2007 silnik 1.8 tdci po lifcie i przy tych mrozach co byly zadnych problemow nie mialem samochod stoi pod blokiem a tu z kazdej strony wieje ale za to mam problem z kompresja wedlug mechanika 1.7 ale z drugie strony mowi ze malo pali dobrze pali i ma duzego kopa umnie kpci przy duzym obciazeniu czasmi wyskakuje blad przeladowania turbiny i wchodzi w tryb awaryjny przewaznie przy wyprzedzaniu tak sie dzieje czasmi go szarpnie przy duzym obiazeniu moze ktos z was mial taki problem i cos podpowie z gory dziekuje
Lepiej mieć problem z rozrusznikiem niz problem z mocą podczas wyprzedzania bo można przy płacić życiem

Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2017, 11:36   #52
Smoky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-03-2017
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

Cytat:
Napisał J@colo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zapowietrzyłeś pompę to możesz sobie kręcić... nawet jak nalejesz cały zbiornik to nic to nie da, musisz sprawdzić czy masz paliwo np w filtrze.
Zapowietrzony raczej nie jest, w baku było około 5 litrów, więc wykluczam tą sprawę. Ostatni raz jak go odpaliłem to na obrotach w lusterku widziałem białą chmurę, następnego dnia miałem go zabrać na komputer, ale teraz już nawet nie pali.. Jutro zajmę się sprawdzeniem świec, filtra, luzów na wirniku i spróbuje go odpalić na plaku.
Smoky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 00:34   #53
kamigos
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-03-2017
Skąd: Lębork
Model: Fokus Mk1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

Cytat:
Napisał Smoky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapowietrzony raczej nie jest, w baku było około 5 litrów, więc wykluczam tą sprawę. Ostatni raz jak go odpaliłem to na obrotach w lusterku widziałem białą chmurę, następnego dnia miałem go zabrać na komputer, ale teraz już nawet nie pali.. Jutro zajmę się sprawdzeniem świec, filtra, luzów na wirniku i spróbuje go odpalić na plaku.
I jak temat? Udało się coś zdiagnozować? Bo właśnie mam ten sam problem. U mnie wiece wymienione, więc pozostaje rozrusznik albo nieszczelny układ paliwowy.
kamigos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2017, 16:13   #54
Smoky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-03-2017
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

Cytat:
Napisał kamigos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak temat? Udało się coś zdiagnozować? Bo właśnie mam ten sam problem. U mnie wiece wymienione, więc pozostaje rozrusznik albo nieszczelny układ paliwowy.
U mnie niestety auto dalej stoi, finanse nie były na miejscu, zresztą czasu tez nie miałem.

Teraz podłączyłem sam pod komputer, pokazało mi P2291, Wtryski miał robione/kodowane, akumulator wymieniony, pompa czyszczona, czujnik wału korbowego wymieniony.

Po teraźniejszej diagnozie być może to czujnik ciśnienia paliwa na listwie, ciśnienie na zgaszonym silniku faluje między 200 a 600 bar, co jest dziwne. Po wymianie czujnika wału obroty wskazuje na około 380 przy odpalaniu. Auto pali na plaku, jak jest pryskany w dolot, chodzi cały czas, wystarczy puścić i gaśnie. Nie mam pomysłu na to autko, foka jest super, ale ten CR wykańcza. Byle bzdura i stoi..
Smoky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 14:33   #55
sobek4
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-03-2019
Skąd: Piła
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Problem z odpaleniem 1.8 TDCI

Witajcie , kilka dni temu kupiłem w bardzo ładnym stanie focusa combi z silnikiem 1,8 tdci. 2002 r .Auto bardzo zadbane ( bez rdzy ) udokumentowany przebieg 194 tysiące. Poprzedni właściciel miał go 10 lat i mało co nim jeździł , zrobił 40 tysięcy. Ale nie o tym. A wiec jak go kupiłem to podczas rozruchu słychać taki dźwięk jak by dzwonki dzwoniły (odgłos wydobywa się z rozrusznika ) jak postoi kilka godzin to odpala dopiero za 2 razem , czasem jak dodam gazu to odpali od razu. Później nie ma już z tym problemu. Akumulator ma 8 lat , ale kręci chyba normalnie. Dzisiaj u mnie w pile było około minus 5 i auto odpaliło dopiero za 4 razem . Dziś dzwoniłem do poprzednika i pytałem czy wymieniał świece żarowe , powiedział że raz wymienili na początku jak go kupił i później wymieniał 2 raz ,ale pewności nie ma czy mechanik je wymienił , wie że zapłacił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , gdzieś wyczytałem że może to być wina rozrusznika który nie osiąga obrotów i dla tego elektronika nie pozwala uruchomić silnika. W aucie wymieniony rozrząd , dwumasa. Auto jeździ normalnie , nic się nie dusi , nie przerywa silnik pracuje bardzo przyzwoicie. Czy ktoś miał podobny kłopot , bo nie chciał bym stracić bóg wie ile kasy na daremne wymiany podzespołów , wiadomo jak mechanicy naciągają a efektu nie ma.
sobek4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 15:50   #56
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem 1.8 TDCI

Objawy które opisujesz bywały wielokrotnie na tym forum.
Zanim moderatorzy zwrócą uwagę Ci na nieodpowiedni tytuł twojego posta, wylistuję tylko kilka z możliwości:

-uszkodzone świece żarowe
-zapowietrzający się układ paliwowy (cofające się paliwo do baku)
-słaby rozrusznik
-słaby akumulator
-słaba kompresja w silniku (co w Twoim przypadku raczej nie ma miejsca)

Nagraj może ten odgłos dzwonków, bo aż jestem ciekaw co to może być. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 16:01   #57
sobek4
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-03-2019
Skąd: Piła
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem 1.8 TDCI

Szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale znalazłem tylko info o rozruszniku. Mój ojciec miał mondeo z 99 r w dieslu jakiś silnik 1.8 i miał problem z lewym powietrzem które wężykiem się przedostawalo. Znalazł uszkodzony wężyk wymienił i było ok. Ja niestety z silnikami diesla do czynienia nie miałem. Przepraszam jak napisałem coś nie tak.
sobek4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 16:18   #58
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem 1.8 TDCI

Mondeo z 1.8TD to trochę inna bajka, ale faktem jest że też będą problemy jak się będzie zapowietrzał.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 18:17   #59
sobek4
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-03-2019
Skąd: Piła
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

ministerq [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na słuchawkach słychać o co mi chodzi.
sobek4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 00:46   #60
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciężkie odpalanie

Rozrusznik na pewno do sprawdzenia.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.