Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2018, 20:04   #11
KRZYSZTOF 64
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: edge
Silnik: 2.00
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

dziękuję za informację
własnie zastanawiam się nad zakupem części i przeglądając strony internetowe
zauważyłem że chyba trudno będzie skompletować wszystkie części w wersji USA - nie ma za dużego wyboru.
Zastanawiam się nad zakupem soczewek w wersji EU i kupno zderzaka amerykańskiego żeby włożyć Ledy - to było by dla mnie najlepsze rozwiązanie. Biorę również pod uwagę - jeśli nie uda mi się zdobyć części USA, zakup elementów zderzaka w wersji EU i tu moje pytania:
1.Czy mając wzmocnienie dolne i górne w wersji USA mogę założyć zderzak w wersji EU ?;
2. Jaką belkę zderzaka USA czy EU powinienem kupić?
3. Czy kupując zderzak EU wraz ze wszystkimi elementami uda się go spasować z osłonami dolnymi silnika USA?;
4. Jak rozwiązać problem aktywnej żaluzji chłodnicy? ( muszę kupić ją w całości z silniczkiem i wiązkami;
5.Czy kupując lampy - soczewki EU trzeba jeszcze dokupić jakieś części (np uchwyty do wzmocnienia dolnego) ?.

z góry dziękuję za odpowiedź
jestem dopiero na początku procesu odbudowy forda i mam wiele wątpliwości więc proszę nie brać za złe jeśli pytania są nieprecyzyjne i prozaiczne.

KRZYSZTOF 64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 20:10   #12
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Cytat:
Napisał KRZYSZTOF 64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.Czy mając wzmocnienie dolne i górne w wersji USA mogę założyć zderzak w wersji EU ?;
tak, tak miałem u siebie
2. Jaką belkę zderzaka USA czy EU powinienem kupić?
jeśli zderzak EU, wzmocnienie EU
3. Czy kupując zderzak EU wraz ze wszystkimi elementami uda się go spasować z osłonami dolnymi silnika USA?;
raczej tak
4. Jak rozwiązać problem aktywnej żaluzji chłodnicy? ( muszę kupić ją w całości z silniczkiem i wiązkami;
biały kruk, podobnie jak dostępność części z wersji US w PL
5.Czy kupując lampy - soczewki EU trzeba jeszcze dokupić jakieś części (np uchwyty do wzmocnienia dolnego) ?.
raczej nie.
części (ceny) proponuje w pierwszej kolejności przejrzeć w ASO
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 20:48   #13
KRZYSZTOF 64
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: edge
Silnik: 2.00
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Dziękuję za info. zacznę szukać, mam jeszcze tydzień do czasu zanim mechanik zabierze się za mój samochód. A co do ASO forda wysłałem w poniedziałek zapytanie o dostępność części przez mojego mechanika (lista identyczna jak ta którą tu zamieściłem ). Odpowiedź ASO: posiadają (z tygodniowym okresem oczekiwania) lampy soczewkowe, błotnik, maskę. Ceny bardzo rozsądne w porównaniu z tym co jest na Alegro, ale nie wiele ich jest, więc i tak muszę szukać na allegro i w sklepach internetowych. Jak skonfiguruje forda będzie zależało od dostępności części oraz podpowiedzi bardziej zaawansowanych w problemie uczestników forum.
I jeszcze jedno pytanie, jeśli z aktywną żaluzją jest taki problem to czy jest jakaś alternatywa jej rozwiązania, może są również zwykłe żaluzje chłodnicy i moze również można je zainstalować bez wpływu na parametry silnika?
A może ktoś wie czy z instalacją , zamiast soczewek, leadów do wersji amerykańskiej są jakieś problemy i czy oprócz świateł ledowych trzeba dokupić inne elementy mocujące poziomujące.... ?

Ostatnio edytowane przez KRZYSZTOF 64 ; 17-09-2018 o 12:17
KRZYSZTOF 64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 16:36   #14
KRZYSZTOF 64
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: edge
Silnik: 2.00
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

witam
może ktoś wie czy jeśli wzmocnienie czołowe (Chyba plastik)jest całe, nie jest pęknięte, a delikatnie cofnięte na skutek uderzenia nadaje się do powtórnego założenia?
KRZYSZTOF 64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 20:46   #15
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

to jak nie jest pęknięte to w czym problem? niemniej jeśli cofnęło się to nie ma takiej opcji aby plastik nie pękł gdzieś. pytanie jeszcze o którym wzmocnieniu piszesz, dolnym czy górnym? jedno trzyma chłodnice, zderzak, drugie lampy, zderzak, także jeśli pęknięte to średnio to widzę.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 08:34   #16
KRZYSZTOF 64
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: edge
Silnik: 2.00
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

witam
pisze o wzmocnieniu górnym sprawdzałem nie jest pęknięte ale wygląda na lekko cofnięte, natomiast mechanik wstępnie ocenił że trzeba wymienić, zastanawiam się że jeśli one jest z jakiegoś tworzywa to chyba nie powinno się odkształcić. Dzisiaj muszę je zamówić i zastanawiam się czy zakup jest konieczny skoro nie ma pęknięcia ?
Kolejną kwestią jest, czy zamienniki tych wzmocnień dostępne w internecie są wystarczającej jakości ?
pozdrawiam Krzysztof
KRZYSZTOF 64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 09:32   #17
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Cytat:
Napisał KRZYSZTOF 64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
pisze o wzmocnieniu górnym sprawdzałem nie jest pęknięte ale wygląda na lekko cofnięte, natomiast mechanik wstępnie ocenił że trzeba wymienić, zastanawiam się że jeśli one jest z jakiegoś tworzywa to chyba nie powinno się odkształcić. Dzisiaj muszę je zamówić i zastanawiam się czy zakup jest konieczny skoro nie ma pęknięcia ?
Kolejną kwestią jest, czy zamienniki tych wzmocnień dostępne w internecie są wystarczającej jakości ?
pozdrawiam Krzysztof
części te nie są dostępne w PL, tylko USA - pisałem powyżej. Chyba że ktoś handlujący częściami w ostatnim czasie hurtem ściągnął większą ilość, a pamiętam gościa z którym rozmawiałem że miał to zrobić.
jak nie popękane to bym sprowrotem wkładał. z ciekawości, poduchy Ci poszły?
__________________
Wracam do Forda

Ostatnio edytowane przez vtec ; 22-09-2018 o 09:36
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 09:54   #18
KRZYSZTOF 64
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: edge
Silnik: 2.00
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

poduchy całe dostał najprawdopodobniej hakiem w prawą stronę zderzaka na belce widoczne jest wgniecenie wygląda jak od haka
KRZYSZTOF 64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 00:15   #19
KRZYSZTOF 64
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: edge
Silnik: 2.00
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

witam wszystkich
może ktoś na forum wie czy do amerykańskiej wersji Edga pasuje
europejska aktywna żaluzja chłodnicy z silniczkiem i czy wiązkę europejskiej żaluzji można podpiąć do wiązki amerykańskiej ?
z góry dziękuję za podpowiedź
pozdrawiam
KRZYSZTOF 64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 14:04   #20
gutek.a4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: Edge
Silnik: 3,5
Rocznik: 2016
Postów: 27
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Eu absorber nie pasuje, gdzie szukać?
gutek.a4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.