Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2018, 13:59   #1
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Utlenione felgi i nierówna walka z dealerem

Panowie, mam prośbę o pomoc zanim ruszę na bój z Fordem.

Od momentu zakupu samochodu 2x w roku wymieniam opony u dealera. Niemal za każdym razem dzień czy dwa po wymianie świeci mi się kontrolka "sprawdź ciśnienie opon" i okazuje się, że co najmniej jeden zawór jest do wymiany. W listopadzie ubiegłego roku po wymianie opon uszkodzone były wszystkie cztery wentyle. Dealer stwierdził u mnie manię prześladowczą, gdyż uparłam się, że uszkodzenie nastąpiło z ich winy (nie wiem, jak musiałabym jeździć, aby nagle uszkodzić 4 wentyle w ciągu dwóch dni, ale tego dealer nie potrafił mi wyjaśnić). Dwa wentyle wymieniono na gwarancji (bo były wymieniane pół roku wcześniej), dwa łaskawie wymieniono mi "po kosztach". W ubiegłym tygodniu ponownie wymieniałam opony, prosząc o szczególną uwagę, aby znowu wentylki nie uległy uszkodzeniu. Po dwóch dniach od wymiany znowu zeszło powietrze, więc umówiłam się ponownie na wymianę wentyli, tym razem wszystkich na gwarancji. Jakież było moje zdziwienie, gdy dowiedziałam się, iż wentyle wprawdzie są całe, ale felgi uległy utlenieniu w okolicach wentyli właśnie i przez tę nieszczelność wydostaje sie powietrze. Sprawa dotyczy 3 felg, rozwiązaniem jest ich regeneracja bądź zakup nowych! Powodem utlenienie wg panów jest mocna chemia, której najpewniej używam przy myciu samochodu!!! Ewentualnie chemia wylewana zimą na drogi.

Pytanie do Was - czy faktycznie fordowskie felgi są tak beznadziejne, że po 3 latach nadaja się do wymiany? Czy też raczej możliwe jest, że podczas grzebania przy wentylach co pół roku przy każdej wymianie opon nastąpiło mechaniczne uszkodzenie felgi przyczyniające się do szybszego utlenienia? Czy podczas wymiany opon stosuje się mocną chemię celem ich oczyszczenia i to właśnie ta chemia mogła spowodować uszkodzenie? Miałam wcześniej auto na oryginalnych alufelgach renault przez 11 lat, felgi brata mają 12 lat, myte na tej samej myjce, zimą jeżdżą po tych samych drogach. Pomijam fakt, że ostatnie zimy są słabe i rzadko trzeba coś na ulice wylać, a ja jeżdżę w takich warunkach rzadko. Ale może faktycznie, jak uważa dealer, mam manię prześladowcząGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Co na ten temat sądzicie?


Ostatnio edytowane przez Toscana ; 17-05-2018 o 18:33
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 14:10   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Utlenione felgi i nierówna walka z dealerem - prośba o pomoc

Podejrzewam, że nie wiesz czym są myte koła, bo sama tego nie robisz. I trudno będzie udowodnić, że ta chemia była nieszkodliwa dla felg.

Starych felg nie porównuj, bo dawniej lakiery były trwalsze (i nakładano grubszą powłokę), a koła nie miały czujników ciśnienia. A to pewnie o czujnikach ciśnienia piszesz, a nie o samych wentylach, prawda? A te czujniki ciśnienia pitolą się na potęgę - jest o tym od groma postów na tym forum.

Fordowskie felgi nie są dziadowskie, bo ford ich nie produkuje, tylko zamawia (głównie w firmie borbet).

A już zupełnie od siebie dodam, że takie tarmoszenie opon z i na felgi aluminiowe dwa razy w roku to słaby pomysł.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 14:13   #3
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Utlenione felgi i nierówna walka z dealerem - prośba o pomoc

W historii napraw mam napisane: wymiana zaworu ciśnieniowego koła, tylko raz jest wpisana wymiana czujników.
Samochód myję sama, raczej krótko niż długo, więc chemia na aucie jest krótko. Nie mam dużych przebiegów, więc i myć za często nie muszę, ale fakt, nie wiem czego na myjkach używają . Nie do wiary dla mnie jest, że w dzisiejszych czasach felga nie jest w stanie wytrzymać paru lat mało intensywnego użytkowania.I po to jeżdże na wymianę do dealera, żeby zrobiono to profesjonalnie, bez zbędnego tarmoszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Toscana ; 17-05-2018 o 14:18
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 14:15   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Utlenione felgi i nierówna walka z dealerem - prośba o pomoc

Ale to jest jeden element. Nie ma czujnika i zaworu osobno.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 15:12   #5
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Utlenione felgi i nierówna walka z dealerem - prośba o pomoc

Ok, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiona jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze zdjęcia uszkodzonej felgi.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_3619.jpg (78.2 KB, 58 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_3620.jpg (53.2 KB, 56 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Toscana ; 17-05-2018 o 15:17
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 15:16   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Utlenione felgi i nierówna walka z dealerem - prośba o pomoc

Czemu nie kupisz innego kompletu felg? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A powaznie to trzeba sie przyjrzec felgom.. czy nie widac jakis uszkodzen mechanicznych.
Normalne to nie jest i mozna z duzym prawdopodobienstwem podejrzewac zle wykonana usluge.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 15:22   #7
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Utlenione felgi i nierówna walka z dealerem - prośba o pomoc

Właśnie szykuję się na batalię, mam zamiar uruchomić Rzecznika Konsumentów, fordowską centralę i pół internetu, bo dawno nikt mnie tak nie wkurzył. Kupiłam nowe auto, żeby mieć święty spokój z naprawami, a tymczasem jestem u dealera częściej niż z poprzednim starym Scenikiem i to z powodu głupich opon.

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czemu nie kupisz innego kompletu felg? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sumie racja, skoro ja co chwilę kupuję sobie buty to i autu się coś należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Toscana ; 17-05-2018 o 15:32
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 17:38   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Utlenione felgi i nierówna walka z dealerem - prośba o pomoc

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalne to nie jest i mozna z duzym prawdopodobienstwem podejrzewac zle wykonana usluge.
Też tak mi się wydaje. Wygląda, że lakier od jakiegoś narzędzia został uszkodzony. Pewnie jakiś nowy w robocie to montował przy pierwszej przekładce opon.

ASO to nie jest gwarancja jakiejkolwiek jakości. Mnie podczas naprawy drzwi w aso (z OC sprawcy, bo inaczej nigdy bym się do ASO z nadmiarem kasy na złe wydanie nie udał) zdejmowali boczek nie wiedząc gdzie są zaczepy i tak dziubali w plastikach na pałę. A po jakimś czasie złe naklejona mata wygłuszająca porysowała szybę.

Instrukcje serwisowe są, ale trza chcieć je czytać.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 17-05-2018 o 17:47
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 20:18   #9
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Utlenione felgi i nierówna walka z dealerem - prośba o pomoc

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to jest jeden element. Nie ma czujnika i zaworu osobno.
Błąd , nie prawda - wentyle do tych czujników występują osobno i kosztują ok. 40 zł. w ASO
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 19:10   #10
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Post Odp: Utlenione felgi i nierówna walka z dealerem

Mały update - udało mi się złożyć reklamację na ręce właściciela sieci salonów. Została błyskawicznie rozpatrzona na moją korzyść i już dzisiaj jestem po naprawie felg na koszt salonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Toscana ; 30-05-2018 o 19:12
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.