Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2018, 14:46   #91
YS3F
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 01-09-2017
Skąd: Szczecin
Model: Escape
Silnik: benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Cytat:
Napisał Pała007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Co do spryskiwaczy - nie ma żadnego "oddzielnego modułu" - po prostu amerykańskie BCM nie mają układu sterującego pompką spryskiwaczy reflektorów, bo tam tego jeszcze nie wynaleziono... Stąd problem z uruchomieniem sprysków w Escape.

Nie wynaleziono bo to normalny kraj w którym nie trzeba stosować takich pierdół jak spryskiwacze reflektorów itp. a wracając na nasze chore podwórko spryski najłatwiej realizować dokładając drugą oryginalną pompkę do zbiornika i podłączając ją do pompki od spryskiwaczy szyb... można zastosować odpowiedni przekaźnik żeby nie pryskało za każdym razem z szybami, dobrze też zamienić bezpiecznik na mocniejszy... proste i działa, i umówmy sie potrzebne to jest tylko na przeglądzie
Poza tym ciekawy jestem jak wyglada sprawa reflektorów po lifcie po 2017 < w moim Escape 2015 z xenonem poprostu wywaliłem xenony USA i założyłem xenony EU i wszystko działa bez przeróbek... czyżby po 2017 już nie jest tak prosto ???

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[/QUOTE]

Ja u siebie zakładałem spryski do lamp usa. Aktywowany komputerem został czujnik poziomu spryskiwaczy i pompka. Wpięte pod BCM działa idealnie - czyli działa dopiero po dłuższym przytrzymaniu sprysków na szybę. Wpinanie pod szybę to słaby pomysł chyba że kupujesz płyn na beczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowane przez YS3F ; 17-07-2018 o 08:12
YS3F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 14:51   #92
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

A spryski sprawiły że lampy amerykańskie stały sie asymetryczne ? po co taka przeróbka ? I co na to diagnosta ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 20:53   #93
YS3F
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 01-09-2017
Skąd: Szczecin
Model: Escape
Silnik: benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał Pała007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A spryski sprawiły że lampy amerykańskie stały sie asymetryczne ? po co taka przeróbka ? I co na to diagnosta ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W Escape 2014 wystarczyło usunąć przynitowaną blaszkę z przesłony i stały się asymetryczne

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
YS3F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 10:06   #94
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

A co na to diagnosta na przeglądzie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 14:53   #95
YS3F
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 01-09-2017
Skąd: Szczecin
Model: Escape
Silnik: benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Są asymetryczne ze spryskiwaczami więc nie wnikał....

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
YS3F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 16:29   #96
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Trafiłem na wyjątkowego wała... na dzień dobry przywalił sie kretyn do lamp EU twierdząc że to napewno USA nawet nie patrząc dokładnie, jak mu pokazałem ze sie myli to szukał na siłe żeby mi pokazać...WULGARYZM właściciel golfa 3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez SRS ; 17-07-2018 o 17:15 Powód: wulgaryzm - następnym razem poleci kolorowa kartka
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 17:06   #97
YS3F
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 01-09-2017
Skąd: Szczecin
Model: Escape
Silnik: benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Zmień diagnostę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez SRS ; 17-07-2018 o 17:16
YS3F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 17:16   #98
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Tak zrobiłem... a z drugiej strony dziwie sie że przy takiej konkurencji pozwalają sobie na takie akcje, to strzelanie sobie w kolano bo ja mam 3 auta i więcej tam nie zrobie przeglądu... moich kilku znajomych też już nie... No ale cóż ten gość nie jest właścicielem tej diagnostyki wiec ma to gdzieś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 21:07   #99
pucek112
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 13-09-2014
Skąd: Tarnów
Model: Edge Sport
Silnik: 2.7
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał Hops Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czołem gawiedzi!

Zakupiłem Escape 2017 w wersji SE (1.5, AWD), "dotknięty" przodem. W tej sytuacji zastanawiam się, bo mam taką możliwość, żeby zamontować Xenony EU, pewnie z poziomowaniem.

Pytanie czy ktoś się z mierzył z tym tematem w modelu '17 i czy jest w stanie, konkretnie podać co jest do wykonania - hardware/software.

Przy okazji chcę też dorzucić czujniki parkowania z przodu i przeciwmgielne z tyłu.

Z góry dzięki za wszelaką pomoc.
Czołgiem.
Potrzebujesz:
Moduł HCM GJ5T-13C148-AD
Czujniki poziomowania przód i tył
Dołożenie okablowania
Dołożenie 2 bezpieczników do skrzynki koło aku. (HCM, zasilanie modułu w lampie
zakodowanie

Bez HCM niebiedna działać długie, poziomowanie i doświetlanie zakrętów i przedwszytkim nie będą skrętne.

Światło przeciwmgielne tylne rozwiązałem przez moduł haka (CJ5J-19H378-AB), po założeniu i zakodowaniu, moduł prawidłowo steruje światłem przeciwmgielnym tylnym, należy tylko oszukać tylko detekcje spalonej żarówki prze zamontowanie przekaźnika z separacja galwaniczną, i działa pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pucek112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2018, 15:18   #100
Hops
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-01-2015
Skąd: Milanówek
Model: C-MAX Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał pucek112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrzebujesz:
Moduł HCM GJ5T-13C148-AD
Czujniki poziomowania przód i tył
Dołożenie okablowania
Dołożenie 2 bezpieczników do skrzynki koło aku. (HCM, zasilanie modułu w lampie
zakodowanie

Bez HCM niebiedna działać długie, poziomowanie i doświetlanie zakrętów i przedwszytkim nie będą skrętne.

Światło przeciwmgielne tylne rozwiązałem przez moduł haka (CJ5J-19H378-AB), po założeniu i zakodowaniu, moduł prawidłowo steruje światłem przeciwmgielnym tylnym, należy tylko oszukać tylko detekcje spalonej żarówki prze zamontowanie przekaźnika z separacja galwaniczną, i działa pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O chłopie i to jest konkret! Dzięki!
U mnie skończy się to tylko na przeciwmgielnym ale może inni skorzystają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hops jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.