Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2017, 10:43   #71
loniu74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-11-2013
Model: Edge
Silnik: 2.0 D 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał plebansk8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam forumowiczów.
Mieszkam w USA i jestem szczęśliwym posiadaczek Forda Edge Sport 2016 V6 2.7 biT. Chętnie udziele informacji zainteresowanym na temat tego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może ja zadam pytanie, czy masz jakieś problemy z parowaniem lamp w klapie bagażnika?

loniu74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2017, 16:05   #72
plebansk8
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: AUSTIN
Model: Forde Edge Sport
Silnik: 2.7 biT
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Póki co mam nieco ponad 5 tys przebiegu i nie zauważyłem niepokojącego parowania. Słyszałem jednak na lokalnym forum, że kilku osobom własnie parują tylne reflektory ale zwykle temat jest zalatwiany w ramach gwarancji.
Z ciekawostek natomiast dostałem informacje o akcji serwisowej dotyczącej wymiany poduszki powietrznej kierowcy... czy coś Wam wiadomo na ten temat w PL ?
plebansk8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2017, 20:52   #73
loniu74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-11-2013
Model: Edge
Silnik: 2.0 D 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał plebansk8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Póki co mam nieco ponad 5 tys przebiegu i nie zauważyłem niepokojącego parowania. Słyszałem jednak na lokalnym forum, że kilku osobom własnie parują tylne reflektory ale zwykle temat jest zalatwiany w ramach gwarancji.
Z ciekawostek natomiast dostałem informacje o akcji serwisowej dotyczącej wymiany poduszki powietrznej kierowcy... czy coś Wam wiadomo na ten temat w PL ?
Będę w najbliższych dniach w serwisie to zapytam.
loniu74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 14:30   #74
maciekq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2017
Model: EDGE
Silnik: 2.0TDCi 180 KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Witam wszystkich. W tym miesiacu tez odebralem Edga, ktorego nosilem sie z zamiarem kupic gdy tylko uslyszalem informacje, ze bedzie dostepny na europejskim rynku. Do tej pory jezdzilem Kuga, pierwsza wersja z silnikiem 140KM i manualna skrzynia. Przez pewien czas jezdzilem tez automatem (Rav4) i wbrew powszechnej opinii, ze jak ktos raz sprobuje automatu, to juz nie chce sie przesiasc z powrotem do manuala, jestem chyba wyjatkiem, uwazam, ze automat to nie dla mnie. Jezdzilem Edgem w automacie demowkami i to tylko utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze wieksza frajde sprawia manual, bo ma sie lepsza kontrole nad samochodem. Oczywiscie jest to tylko moja opinia i o gustach sie nie dyskutuje, ale przyznam, ze troche brakuje dynamice przy automacie, nawet gdy ma on 210 KM. Po zakonczonej jezdzie stwierdzilem, ze moja Kuga jest duzo zrywniejsza. Pozniej bedac w salonie dla porownania przesiadlem sie do Kugi 180KM i roznica byla znaczna (oczywiscie na korzysc Kugi). Przyczyna jest oczywista - EDGE to czolg wazacy 1912kg (wazyl ktos z Was, ile wynosi rzeczywista waga, bo ona potrafi sie roznic?), a Kuga jest duzo lzejsza. Przyznam, ze to mnie chwilowo powstrzymalo od zakupu i zaczalem sie wahac, w koncu jednak stwierdzilem, ze sprobuje pojezdzic takim Edgem w manualu, ale nigdzie w Polsce nie moglem znalezc demowki. Jedynie dwoch sprzedawcow powiedzialo, ze jezdzilo takim autem po torze i wrazenia byly super, tyle ze wiadomo, ze takie zapewnienie to nie wszystko. Postanowilem jednak zaryzykowac i wykorzystac okazje, ze w Warszawie stoi piekny "manualny" Edge z pakietem X w kolorze Bronze Fire z 2016 roku i mozna powiedziec, ze kupilem to auto "w ciemno". Na szczescie pierwsze wrazenie po opuszczeniu salonu bylo pozytywne i takie pozostaje do dzisiaj. Auto z ta skrzynia nie ustepuje mojej Kudze, i tu nie chodzi o to, ze ja za wszelka cene chce pilowac silnik na wysokich obrotach, po prostu dobieram biegi tak jak sam chce i czuje sie pewniej na drodze. Uwazam, ze do automatow potrzebny jest naprawde mocny silnik (byc moze amerykanskie benzyniaki takowe maja) i dopiero wtedy mozna cieszyc sie osiagami ustawiajac skrzynie na polozenie "sport".

Reasumujac, auto jest wspaniale, uwazam ze nie ma piekniejszego SUVa w tej chwili na rynku, podswietlony czerwony pasek z tylu od razu wyroznia to auto sposrod innych. Do tego jest niesamowicie cichy dzieki Active Noise Control, i to do tego stopnia, ze pare razy na poczatku mi zgasl na skrzyzowaniu, bo po prostu nie slyszalem jak motor pracuje. Zeby nie bylo jednak zupelnie slodko, to napisze co mi sie nie spodobalo po przejechaniu pierwszego 1000km. Otoz na wewnetrznej stronie drzwi widac bloto, ktore wchodzi przez szczeline w nadkolu (niestety taka jest konstrukcja auta i chyba nie ma na to rady). Do tego gdy pojechalem do rodziny na wies i zaparkowalem na nierownej nawierzchni to zdziwilem sie, gdy klapa bagaznika mi odbijala z powrotem tak jakby cos bylo przytrzasniete pomimo tego, ze bagaznik byl pusty (bagaznik otwieral sie sam i mozna bylo go zamknac jedynie recznie). Probowalem walczyc z tym dlugo i nie wiedzialem o co chodzi, myslalem, ze bede musial zlozyc tak szybko pierwsza wizyte w serwisie. Gdy przyjechalem do domu to okazalo sie, ze wszystko jest ok, dopiero moj kolega, ktory ma S-Max'a powiedzial mi w czym rzecz. Zastanawiam sie, czy Wy macie na to jakies patenty?

Jeszcze jedna rzecz, ktora musze zmienic to kola, akurat trafila mi sie wersja ze wzorem 5x1 ramiennym, wedlug mnie nie wygladaja one ciekawie w tym samochodzie, dlatego planuje zmienic je na 5x2.

Mam nadzieje, ze nie zanudzilem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maciekq ; 30-04-2017 o 14:35
maciekq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 13:36   #75
loniu74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-11-2013
Model: Edge
Silnik: 2.0 D 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Ja też już dobijam do 1000 KM. Obiektywnie muszę potwierdzić, że te 210KM to trochę mało na to auto. Oczywiście jeżeli ktoś nie ma sportowych zapędów to będzie dla niego okay. Generalnie 40KM więcej i byłoby super.

Z negatywów:
1. Problem z tylnym światłem w klapie -paruje. Zgłoszono na gwarancji.
2. Potwierdzam problem z brudzeniem się wewnętrznej strony drzwi (mam zamiar zamówić chlapacze do przodu).
3. Koszmarem jest roleta bagażnika -nazwę to po imieniu: tanie badziewie
4. Siedzenia pomimo, że wyglądają na super wygodne i mają pełną regulację to nie zapewniają idealnego komfortu - nie trzymają na bokach zbyt dobrze.
5. Zdecydowanie zbyt mały zbiornik paliwa. Przy średnim spalaniu w trybie mieszanym 10.3 i 10.8 w trybie miejskim zbiornik o pojemności 60l daje zasięg 530 - max 550 KM. Uważam, że zbiornik powinien mieć przynajmniej 100L
6. nie podoba mi się dźwięk z sync 3

z pozytywów:
1. bardzo fajnie prowadzi się na autostradzie - przy prędkości podróżnej 160KM/h auto prowadzi się pewnie a w środku jest w miarę cicho.
2. Dużo miejsca - 4 osobowa rodzina z prawie dorosłymi dziećmi ma wystarczająco miejsca.
3. Przyjemne wnętrze nieprzytłaczające zbyt agresywnym designem
4. Genialny inteligentny tempomat z radarem
5. Genialne światła przednie z lekko niebieską poświatą
6. Samochód można spokojnie rozpędzić do 200 KM i nie ma uczucia zmniejszonej kontroli choć uważam, że najlepsza prędkość podróżna dla tego auta top 150-160
7. Możliwość sterowanie głosem w Sync3 bardzo się przydaje w trasie.

To tak na szybko po 978 KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
loniu74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 16:49   #76
pkomi
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: EDGE Sport
Silnik: 2.0 BiTDCI
Rocznik: 2017
Postów: 44
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

U mnie już 2000 km, potwierdzam spostrzeżenia co do rolety bagażnika. Faktycznie wewnętrzna część drzwi szybko się brudzi.
Co do spalania u mnie 8,2-8,5 w jeździe mieszanej. (umiem używać gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Parowania lamp nie zauważyłem u siebie ale zwrócę teraz na to uwagę.
Co do nagłośnienia, nie jest to mistrzostwo świata (zestaw premium) ale jak trochę pogra i że tak powiem głośniki się ułożą to nie jest źle. Kwestią jest również odpowiednie ustawienie no i jakie kto ma preferencje i jakiej muzy słucha.
Dla mnie auto bardzo komfortowe i nie żałuje zakupu.

Pozdrawiam all
pkomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 17:16   #77
maciekq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2017
Model: EDGE
Silnik: 2.0TDCi 180 KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Roleta rzeczywiście nie jest mistrzostwem świata (bardziej mi się nie podoba ta zwisająca płachta pomiędzy nią a siedzeniami), w każdym razie ja mam tylne siedzenia dość mocno rozłożone i płachty nie widać. Przy poprzednim opisie zapomniałem dodać, że ta testowana Kuga 180KM była też w automacie i ciągnęła ładnie. Tak czy inaczej, jesli ktoś się zastanawia nad zakupem i nie uważa, że manualna skrzynia to dyskomfort to na pewno będzie z osiągów zadowolony. Jeśli chodzi o spalanie, to pokazuje mi identyczne jak moja stara Kuga 140KM, czyli trasa 7,7 a na mieście 9.0.

Jeszcze jedna rzecz, która mnie martwi to wykończenie z tworzywa w miejscu przy drążku i otworach na kubki. Na razie wygląda ładnie ten wysoki połysk, ale pytanie czy nie będzie się szybko rysować. To był ten argument, przez który zrezygnowałem ze Skody Kodiaq, bo tam jest tak wykonana cała deska rozdzielcza i wszędzie widać odciski paluchów. Jedyne co mogę powiedzieć, jak już wspomniałem o Kodiaq, to że automat wersja 2.0 TDI 190KM wyrywała asfalt spod kół, no ale to jednak mniejsze i lżejsze auto niż Edge.

A brudzenie drzwi.. u mnie bardziej widać to na tych tylnych, też będę musiał pomyśleć nad chlapaczami, tylko czy auto nie straci na swoim wyglądzie przez to?

Ostatnio edytowane przez maciekq ; 02-05-2017 o 17:32
maciekq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 23:19   #78
loniu74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-11-2013
Model: Edge
Silnik: 2.0 D 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał pkomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do spalania u mnie 8,2-8,5 w jeździe mieszanej. (umiem używać gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Trudno mi uwierzyć w to spalanie. Ja nigdy nie widziałem poniżej 10l. Jak top robicie? Z natury mam ciężką nogę ale chciałby zobaczyć kiedyś jedną cyfrę z przodu...
loniu74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 23:38   #79
maciekq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2017
Model: EDGE
Silnik: 2.0TDCi 180 KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

To jest wlasnie zaleta manuala, moze mniej wygodnie (zalezy jak dla kogo), ale spalanie mniejsze i dynamiczniejsza jazda...
maciekq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 07:55   #80
pkomi
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: EDGE Sport
Silnik: 2.0 BiTDCI
Rocznik: 2017
Postów: 44
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Ja takie spalanie mam przy automacie. Serio, nic szczególnego nie robie. Normalna jazda.
pkomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.