Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2024, 22:13   #31
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

raczej znajdziesz w wiązce idącej do drzwi kierowcy, wyżej pod wygłuszeniem.

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2024, 13:53   #32
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raczej znajdziesz w wiązce idącej do drzwi kierowcy, wyżej pod wygłuszeniem.
Dzięki - namierzone.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2024, 16:43   #33
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Wpięty i teoretycznie jest ok, tylko....
Centralka dostaje sygnał z pilota i wysyła sygnał do zamka. Zamek się zamyka. Jest git.
Ale potem chcę otworzyć auto. Samochód się otwiera, ale zaraz potem zamyka się ponownie.

Centralka ma przełącznik czy sygnał ma trwać 0,8s czy 3,5s, więc potestowałem i zamknięcie następuje w momencie zaniknięcia sygnału z centralki.

Trochę dziwne bo po przepięciu centralki spowrotem do poprzedniego focusa, wszystko działa prawidłowo, więc raczej nie wina centralki.

Zastanawiam się czy wina nie będzie po stronie modułu komfortu.
W poprzednim focusie był moduł z oznaczeniem AB (czyli ten najprostszy - defacto oznacza brak modułu komfortu i centralny tylko z zamka), natomiast w obecnym jest DD, ale teoretycznie wyższy model modułu ma funkcje niższego + dodatkowe.

Tylko teraz jest druga kwestia.
W poprzednim samochód otwierał się i zamykał cały z kluczyka, lub przycisku w środku - tylko zimą dostawał świra i centralny nie reagował na zamykanie lub otwieranie kluczykiem lub przyciskiem z drzwi kierowcy (od pasażera zawsze działało wszystko ok).
Niemniej w obecnym centralny działa tylko z pilota - z kluczyka i przycisku otwierają i zamykają się tylko drzwi na których używam kluczyka lub przycisku.
Może to mieć jakiś związek?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2024, 21:05   #34
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Jak z pilota nie otwierają się drzwi sterujące, to nastąpi automatyczne zamknięcie.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2024, 23:15   #35
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Znaczy żeby było jasne - z oryginalnego pilota od zamka centralnego (na foto po lewej), wszystko otwiera się normalnie (w tym drzwi kierowcy) i pozostaje otwarte.
Problem jest jak sygnał otwarcia idzie z centralki alarmu - dopóki centralka daje sygnał to wszystko jest otwarte (łącznie z drzwiami kierowcy), ale jak tylko sygnał zanika to wszystkie drzwi spowrotem się ryglują.
Z kluczyka tak jak pisałem - otwierają się, ale tylko te drzwi, na których użyty jest kluczyk. No ale też pozostają otwarte, tak jakby otwieranie kluczykiem nie dawało sygnału do zamka centralnego żeby otwarł pozostałe drzwi, albo też że w ogóle drzwi zostały otwarte. I to niezależnie które w ten sposób otwieram.
To samo jak zamknę się w samochodzie i otworze drzwi od wewnątrz. Te które otworzę pozostają otwarte, a cała reszta pozostaje zamknięta.


Reasumując - czyli możliwe że to sterownik zamka w drzwiach kierowcy (zakładam, że te są sterujące) jest do naprawy, a najpewniej wymiany?

I tu kolejne pytanie - czy da się wymienić samą wkładkę? Pytam, bo w poprzednim focusie wymieniałem drzwi od strony kierowcy i przekładałem calutką elektrykę, oraz cały zamek ze starych, bo nowe drzwi pochodziły z anglika... Problem w tym, że nie przyjrzałem się jakoś specjalnie czy ten zamek da się rozłożyć na części pierwsze (ale tak, żeby dało się złożyć do całości, ofc) i np. wymienić ową samą wkładkę...
Bo gdyby tak, to bym spróbował najpierw zaimportować zamek ze starego focusa i przełożyć do niego tylko wkładkę z obecnego, a dopiero jakby ten eksperyment się nie powiódł, to bym myślał o zakupie całkiem nowego (więc pewnie zamiennik - realne w ogóle?), albo jakiegoś porządnie zregenerowanego (warto?).Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2024, 06:23   #36
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Chcesz mieć w aucie dwa systemy otwierania zamków z pilota?

I dziwisz się że oryginał źle reaguje na dodatkowy akcesoryjny zestaw?

Naprawdę,nie widzisz gdzie robisz błąd?


Co za problem dodać kolejne, oryginalne piloty do tego co masz?
Czytałeś instrukcję auta?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2024, 10:40   #37
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcesz mieć w aucie dwa systemy otwierania zamków z pilota?
Chcę mieć alarm (moduł DD nie ma) + sterowanie smartfonem to też fajny bajer, bo nie zawsze muszę pamiętać żeby brać kluczyki jak przechodzę koło auta, a zachce mi się coś z niego zabrać. (a tego bajeru nie ma już zaden moduł komfortu jaki kiedykolwiek był montowany do focusa MK1)



Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I dziwisz się że oryginał źle reaguje na dodatkowy akcesoryjny zestaw?



Naprawdę,nie widzisz gdzie robisz błąd?
Tak - dziwię się i błędu w tym żadnego nie widzę, bo w ten sam sposób, miałem ten sam alarm, zainstalowany w poprzednim focusie.
Ba - zdaje sobie sprawę, że moduł DD ma trochę więcej funkcji niż golas AB, więc posunąłem się nawet do tego że do obecnego pacjenta przepiąłem moduł AB zamiast DD... I jak w poprzedniku jakoś AB i centralka alarmu ze sobą współgrały, tak w tym dzieje się to samo co kiedy wpięty jest moduł DD.

Chyba, że teraz Ty się wykazujesz kompletną ignorancją i sugerujesz że powinienem moduł komfortu całkiem wywalić na rzecz centralki alarmu, żeby "uniknąć konfliktu"... Przykro mi Sherlocku, ale po odłączeniu modułu komfortu, mimo że centralka jest wpięta w odpowiednie kable, też traci możliwość otwierania i zamykania pojazdu - ta centralka jest stworzona z myślą o współpracy z oryginalnym modułem, a nie zastąpieniem owego.
Nie wspominając już o tym, że moduł komfortu odpowiada za trochę więcej rzeczy niż samo otwieranie i zamykanie zamka pilotem...

Ba - chociaż stary grat jest już częściowo rozebrany, to pofatygowałem się i do niego w ramach testów przełożyłem ten moduł DD z nowszego, żeby sprawdzić czy w takiej konfiguracji będzie to działało... Obwieszczam, że wszystko działa jak bozia przykazała.



I dla jasności: nie - problem z otwieraniem i zamykaniem z kluczyka nie pojawił się po montażu dodatkowej centralki alarmu, tylko był obecny już kiedy wszedłem w posiadanie obecnego egzemplarza samochodu, który wiązki i całe wyposażenie miał w stanie fabczycznym = nie popsułem tego ja, ani nie ma śladów po tym żeby ktokolwiek kiedykolwiek próbował coś w temacie popsuć.

Reasumujac - upewniłem się na wszystkie dostępne sposoby, że to nie wina poprawnie zamontowanej dodatkowej centralki alarmu.



Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co za problem dodać kolejne, oryginalne piloty do tego co masz?
A no taki, że mi nie chodzi o to żeby mieć milion dodatkowych kluczyków i pilotów, tylko żeby mieć alarm.
Ba - dokładając sam alarm, wpinając tylko czujniki i pod krańcówki drzwiowe, ale bez podpięcia pod zamek centralny, musiałbym mieć zawsze ze sobą 2 piloty - jeden do otwierania i zamykania auta, a drugi do uzbrajania i rozbrajania alarmu... Trochę nielogiczne - nie sądzisz? Chyba wygodniej mieć jeden pilot, gdzie jednym przyciskiem uzbrajam alarm i zamykam auto.

Że łatwiej kupić moduł E lub F? Z przykrością stwierdzam, że w tym egzemplarzu nie było modułu E lub F, więc na wyposażeniu nie było również żadnych akcesoriów z nim związanych (czujniki ruchu w samochodzie, syrena alarmu, itd.) więc nawet nie ma wiązki i wtyczki do obsługi wymienionych w nawiasie - czytaj: akcesoria musiałbym dokupić, wiązkę sklecić sam i jeszcze ogarnąć nieszczęsną wtyczkę... A tu no patrz - sprawdzony zestaw, łatwy do podłączenia i z kompletem akcesoriów. Do tego jego działanie sprawdzone i potwierdzone w innym egzemplarzu tego samego modelu samochodu.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałeś instrukcję auta?
Tak - czytałem. Ale co to ma do rzeczy? Robię modyfikację której producent nie przewidywał. Producent przewidywał że jak chcę mieć alarm, to muszę kupić lepiej wyposażoną wersję, albo wymienić moduł komfortu na któryś z serii E lub F i zamontować brakujące akcesoria.
Aaa - chodzi Ci zapewne o ostrzeżenia o nieautoryzowanych ingerencjach, modyfikacjach i ich konsekwencjach?
Guess what - to nie jest jakiś eksperyment i zdziwienie, że coś się zepsuło. To jest import modyfikacji o potwierdzonym prawidłowym działaniu, z jednego egzemplarza samochodu, do innego - i zdziwienie że w poprzednim działało, a w tym nie.

Więc ja wracam do szukania właściwego podłoża problemu, a Panu Antejowi dziękuję za wtrącenie się które nie wniosło nic do dyskusji poza niepotrzebnymi nerwami.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Miczelov ; 24-02-2024 o 12:10
Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2024, 11:48   #38
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcesz mieć w aucie dwa systemy otwierania zamków z pilota?
A co to za problem?
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I dziwisz się że oryginał źle reaguje na dodatkowy akcesoryjny zestaw?
No a czemu ma żle reagować?
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawdę,nie widzisz gdzie robisz błąd?
a Ty widzisz, to napisz.
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co za problem dodać kolejne, oryginalne piloty do tego co masz?
Czytałeś instrukcję auta?
Bo np dokłada dodatkowy alarm a nie tylko piloty.

Cytat:
Napisał Miczelov Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znaczy żeby było jasne - z oryginalnego pilota od zamka centralnego (na foto po lewej), wszystko otwiera się normalnie (w tym drzwi kierowcy) i pozostaje otwarte.
Problem jest jak sygnał otwarcia idzie z centralki alarmu - dopóki centralka daje sygnał to wszystko jest otwarte (łącznie z drzwiami kierowcy), ale jak tylko sygnał zanika to wszystkie drzwi spowrotem się ryglują.
To znaczy ze zle podpięte. Odepnij i pomierz jakie sygnały i jak przychodzą na kable sterujące zamkiem. Nie pamiętam ale albo separacja diodami albo przekaźnikami pomoże (chyba ze alarm/sterownik ma to wbudowane, daj instrukcję)tam jest sterowanie naprzemienne

Cytat:
Napisał Miczelov Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z kluczyka tak jak pisałem - otwierają się, ale tylko te drzwi, na których użyty jest kluczyk. No ale też pozostają otwarte, tak jakby otwieranie kluczykiem nie dawało sygnału do zamka centralnego żeby otwarł pozostałe drzwi, albo też że w ogóle drzwi zostały otwarte. I to niezależnie które w ten sposób otwieram.
To samo jak zamknę się w samochodzie i otworze drzwi od wewnątrz. Te które otworzę pozostają otwarte, a cała reszta pozostaje zamknięta.
to wygląda jak brak wyjściasterowania z zamków.

Cytat:
Napisał Miczelov Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy da się wymienić samą wkładkę?
da sie
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2024, 12:56   #39
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To znaczy ze zle podpięte. Odepnij i pomierz jakie sygnały i jak przychodzą na kable sterujące zamkiem. Nie pamiętam ale albo separacja diodami albo przekaźnikami pomoże (chyba ze alarm/sterownik ma to wbudowane, daj instrukcję)tam jest sterowanie naprzemienne
Wszystko podpiąłem tak jak w poprzednim aucie, czyli z tego co zauważyłem to tak jak na instrukcji w sekcji "sterowanie plusem" (zakreślona na czerwono). Na schemacie na zielono co jest podłączone, a czerwonym co nie ma podłączenia.

Nie podłączałem na razie odcięcia zapłonu i otwierania bagażnika, dopóki nie rozwiążę problemu z ryglowaniem zamka, ale to i tak są funkcje opcjonalne, więc brak ich podłączenia nie powinien mieć wpływu na działanie funkcji ryglowania.

Wrzucam foty z instrukcji i schematu jaki producent dosłał mi do montażu w focusie.

Generalnie jedyne co zwróciło moją uwagę to, że jednak biały ma być podłączony do czarno-pomaranczowego, a biało-czarny do czarno-zielonego, bo podłączając zgodnie z instrukcją, po naciśnięciu na pilocie zamknięcia alarm się uzbrajał, a auto otwierało, i vice-versa - przy otwieraniu alarm się rozbrajał, a zamek ryglował.
No, ale to samo było w poprzednim aucie, w którym ta centralka była zamontowana.

Dodam, że jeżeli auto jest otwarte, a nacisnę na pilocie od alarmu zamknięcie, to się zamyka normalnie. Tylko z otwieraniem jest problem, że zamek otwiera się tylko na chwilę (0,8s lub 3,5s w zależności jak jest podłączona zworka na centralce - w instrukcji i schemacie info o tej wzorce zaznaczyłem na niebiesko).

Aha - w starym focusie, sygnał był ustawiony na 0,8s, bo to wystarczało - po prostu otwierało zamki i pozostawiało otwarte, wiec przełączenie na 3,5s nie zmieniało nic, bo otwierało się jak tylko centralka zaczynała wysyłać sygnał.
W obecnym jak dam 0,8 to zamknięcie następuje natychmiast po otwarciu, a jak jest 3,5s, to faktycznie jest te około 3 sekundy odstępu między otwarciem i zaryglowaniem zamka.



Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to wygląda jak brak wyjściasterowania z zamków.
O - dzięki - to faktycznie jak będzie cieplej, to dobiorę się do drzwi i pokombinuję z zamkami, albo okablowaniem i sprawdzę czemu tego sterowania nie ma, skoro biedniejsza wersja miała, więc i tu powinno być.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2024, 15:08   #40
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Generalnie, jeśli wpoiłeś się sterownikiem zamka w instalację drzwi (a nie przy module w sterowanie), to jego funkcjonalność będzie taka, jak zamka na kluczyk. Jeśli nie otworzą się wszystkie drzwi, i moduł fabryczny nie odnotuje że wszystkie się otworzyły to zarygluje ponownie. tzn drzwi sterujące czyli przednie. Może tu leży problem. Może któryś zamek "odbija" z środka da się zamknąć i otworzyć z obu stron?

0,8s wystarczy. To ze się nie zamyka wynika że dostaje 3,5s impuls otwórz, jak on zniknie, to centralka fabryczna od dawna podaje impuls zamknij, bo ktores drzwi sie nie otworzyły
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.