Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2014, 10:19   #51
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Są na allegro silniczki do fiata pandy do centralnego zamka (nie od klapy ale do drzwi) za około 50 zł. Z zewnątrz wyglądają tak samo, wymiary i wszystko ok tylko zębatka ma za duże zęby i nie pasuje do tej drugiej zębatki znajdującej się w siłowniku. Można próbować ją zamienić ale to raczej bardzo trudne i przy okazji można uszkodzić silniczek. Były też silniczki z taką samą obudową ale miały zębatkę z drugiej strony, sprzedający pisał, że podobno ktoś je przerabia ale nie dawał gwarancji, że się uda. Jest to jeszcze trudniejsze niż w przypadku zmiany zębatki, bo konieczne jest rozebranie całego silniczka, a w środku można po prostu uszkodzić szczotki. W drugim temacie, w którym pisałeś jest mój post z rozwiązaniem tego problemu.


Ostatnio edytowane przez rfx ; 02-03-2014 o 10:29
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 20:34   #52
mariuszz0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2014
Model: Focus Vignale
Silnik: 1.5 EcoBlue manual
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Tez mialem problem z silownikiem tylnej klapy Fiesty: 2S6T-432A98-AF. Sila otwierania byla za mala. Czyszczenie i smarowanie nic nie dawalo. Okazalo sie ze problem byl z silniczkiem. Rozebralem silownik podwazajac gorna obudowe za pomoca srubokreta- wpierw ucinajac kawalek brzegu obudowy. Silnik wyjalem i rozebralem za pomoca cienkiego szpikulca- podwazylem blaszki przegiete w obudowie z tworzywa sztucznego. Wyjalem tylna czesc silniczka, przeczyscilem szczotki ale nic to nie dalo. Dopiero wyjecie pewnego elementu- kostki siedzacej przy szczotkach i zalozenie go w odwrotnej pozycji dalo pozytywny rezultat (brak styku? lub uszkodzona powloka elementu?). Nie wiem na jak dlugo ale poki co dziala jak nowy. Obudowe silownika skrecilem za pomoca opasek zaciskowych do kabli elektrycznych. Moze sie komus przyda moja porada, poki co 300 zl zaoszczedzilem.
mariuszz0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2014, 17:35   #53
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Witam

Prosta sprawa z naprawą tego mechanizmu.

Trzeba mieć troszkę zdolności manualnych i wiedzieć jak rozmontować sklejone plastiki.

Powodem jest zanieczyszczony komutator na silniczku. Troszkę trzeba się namęczyć ale da się to zrobić w godzinkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2014, 08:54   #54
fuzjafan
ford::amateur
 
Avatar fuzjafan
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 16-11-2012
Skąd: GDA
Model: FUSION JU
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Cytat:
Napisał rrubens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodem jest zanieczyszczony komutator na silniczku. Troszkę trzeba się namęczyć ale da się to zrobić w godzinkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Ponieważ może nie każdy wie, co to takiego, ten komutator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. opiszę w paru słowach.
Po zdemontowaniu siłownika zamka klapy delikatnie (kluczowe...) rozklejamy obudowę.
Wyjmujemy przekładnię ślimakową.
Wyjmujemy silnik.
Znowu delikatnie odginamy zagięte skrzydełka obudowy silnika, łączące część metalową z plastikową.
Delikatnie podważamy plastik jednocześnie pokręcając osią silnika i oddzielamy obie części obudowy. W metalowej mamy wirnik i widoczny komutator, czyli miedziane płytki, naklejone na pogrubioną w tym miejscu oś.
Używając szmatki z benzyną (rozpuszczalnikiem) usuwamy brudy z komutatora, szczególnie ze szczelin między jego sekcjami.
Kolejną szmatką na zapałce czyścimy (delikatnie!) szczotki komutatora, czyli węglowe kostki, które ślizgają się po komutatorze.
Po przedmuchaniu i wysuszeniu oraz usunięciu wszelkich innych śmieci i brudów przystępujemy do montażu.
Pokręcając wałem silnika (to po to, żeby szczotki komutatora "weszły" gładko na swoje miejsce) składamy obie części obudowy.
Wkładamy silnik do obudowy siłownika.
Czyścimy stary smar z przekładni i nakładamy nowy (wazelina techniczna jest ok); montujemy przekładnię w obudowie.
Składamy obudowę siłownika i spinamy ją trytkami lub oklejamy dobrą taśmą.
Podłączamy przewód i sprawdzamy działanie.
Jeśli ok, montujemy całość, ciesząc się z niewydanych co najmniej dwóch stówek...

Nawiązując do wcześniejszych postów: nie ma możliwości, żeby silnik elektryczny "osłabł".
Przyczyna złego funkcjonowania siłownika to prawie zawsze zanieczyszczenie komutatora (pomijam rzadkie przypadki spalenia uzwojenia lub uszkodzenia mechanicznego siłownika).

Powodzenia!
fuzjafan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 07:27   #55
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Jeszcze jest jedna ważna rzecz, którą miałem dopisać.

Trzeba delikatnie papierkiem ściernym (400 lub 800) potraktować szczotki w miejscu styku z komutatorem. Jest to konieczne, ponieważ może on nachodzić na dwie metalowe blaszki naraz co może też powodować złe działanie.

Pozdrawiam.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2015, 11:38   #56
tomjl
ford::amateur
 
Imię: tom
Zarejestrowany: 04-10-2015
Skąd: gliwice
Model: fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Niesprawne zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

witam, w swoim Fusionie tez miałem problem z tym siłownikiem tylnego zamka jednakże żadne tam czyszczenia komutatora i smarowanie nie pomogły wiec nie wiele myśląc poszperałem w garażu kolegi i zanalazłem siłownik z centralnego ale master podłączyłem go na niebieskim i zielonym przewodzie resztę kabli zaizolowałem a zamontowałem na owiercie fabrycznym i wszystko śmiga bez problemu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomjl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2015, 13:05   #57
FLIPEK
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-01-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Niesprawne zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam pytanie jak zdemontować ta osłonę plastikową w klapie bagażnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrwiam
FLIPEK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2015, 13:07   #58
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: Niesprawne zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Cytat:
Napisał FLIPEK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam pytanie jak zdemontować ta osłonę plastikową w klapie bagażnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrwiam

Wystarczy odkręcić 3 wkręty i delikatnie przyciągać osłonę do siebie po obwodzie aż wyskoczy z zaczepów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2015, 13:11   #59
FLIPEK
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-01-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Niesprawne zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

dzięki za radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrwiam
FLIPEK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2016, 16:14   #60
KolczyQ
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2015
Model: Fusion
Silnik: 1.4i
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Niesprawne zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Ponawiam temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przypadłość pojawiła się i u mnie. Z każdym naciśnięciem przycisku moc silniczka słabnie aż do zera. Jak się odczeka trochę (no trochę dłuższe to "trochę" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to moc powiedzmy, że wraca.
Dzisiaj dla przykładu mi otworzyło bagażnik bez problemu.
Poszedłem za radami i zamówiłem sobie silniczek na allegro, zamontowałem i dalej nic...
Może gdzieś wiązka siadła i nie daje odpowiedniego natężenia, czy coś?
KolczyQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , fusion , zamek bagażnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.