Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2016, 09:48   #1
PJ1988
 
Postów: n/a
Domyślnie Rzeczoznawcy na dolnym śląsku

Witam,

poza PZM, czy możecie polecić godnych i rzetelnych rzeczoznawców?

Mam problemy z PZU. Wiem, że na obecną chwilę zaniżyli mi wysokość odszkodowania o 100%. Dodatkowo nie wszystkie elementy zostały w kosztorysie PZU uwzględnione np.: reflektor Xenon i belka przód (wynik wbicia się w moją bestię hakiem).

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2016, 09:35   #2
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Rzeczoznawcy na dolnym śląsku

Wcale nie potrzebujesz rzeczoznawcy z konkretnego rejonu. Możesz wysłać fotki uszkodzeń pojazdu mailem. Także kosztorys ubezpieczyciela i ocenę techniczną pojazdu (sporządza ją rzeczoznawca podczas oględzin). Na tej podstawie inny rzeczoznawca może sporządzić kosztorys naprawy w oparciu o ceny części nowych i oryginalnych (koszt około 300 zł, jeśli chcesz do tego komplet pism /odwołanie, uzasadnienie, wezwanie do zapłaty/ to 100 zł więcej). Fakt, że nie wszystkie uszkodzenia zostały uwzględnione w kosztorysie musi zostać "wyprostowany". Trzeba napisać do ubezpieczyciela o ujawnieniu innych uszkodzeń i żądać ponownych oględzin. Musi to jednak zrobić rzeczoznawca ubezpieczyciela.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2016, 17:24   #3
PJ1988
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rzeczoznawcy na dolnym śląsku

Sęk w tym, że ja już jestem po ponownych oględzinach rzeczoznawcy ubezpieczyciela. Drugie oględziny miały miejsce na warsztacie przy moim fachmanie, który wskazywał palcem co jest uszkodzone. Rzeczoznawca potwierdzał uszkodzone elementy i robił im zdjęcia. A na kosztorysie wyszło, jak wyszło, czyli wyklep, sklej, zaszpachluj, załóż używane zamienniki. Połowa najdroższych uszkodzonych elementów nie widniała na pierwszym kosztorysie, tak samo na drugim.

Do informacji wszystkich. Jeżeli nie chcecie mieć takich problemów jak ja i dodatkowo zaoszczędzić czas, bierzcie komórki do ręki w celu robienia tych samych zdjęć co pseudo rzeczoznawcy PZU i najlepiej drugą nagrać filmik z oględzin. Mogę powiedzieć od siebie, że czekam na kosztorys od PZM, ale muszę auto rozebrać ponownie (dobrze, że tylko przedni zderzak i kilka pierdół). Potwierdzam to co pisał Hak64, można ogarnąć całą sprawę mailem. W moim w przypadku brak uwzględnienia reflektora xenon, belki przód musi być poświadczone zdjęciami. Dokładny koszt 307.50 brutto. Wystawiają fakturę, więc wrzucacie w koszty odszkodowania.

NIE ODPUSZCZAJCIE, TO WASZE PIENIĄDZE!!!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2016, 17:46   #4
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Rzeczoznawcy na dolnym śląsku

Cytat:
Napisał BankMonet-pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na kosztorysie wyszło, jak wyszło, czyli wyklep, sklej, zaszpachluj, załóż używane zamienniki. Połowa najdroższych uszkodzonych elementów nie widniała na pierwszym kosztorysie, tak samo na drugim.
Wyślij do ubezpieczyciela pismo z żądaniem oceny technicznej pojazdu (robi ją rzeczoznawca w trakcie oględzin). Jeśli w ocenie technicznej będzie zaznaczony element do wymiany, a w kosztorysie do naprawy - to masz winowajcę - kierownik działu likwidacji szkód. Rzeczoznawca nie może sobie pozwolić na takie przekręty, bo licencji nie dostaje się za prosiaka. Swoją drogą możesz napisać skargę na rzeczoznawcę (wtedy on osobiście sprawdzi, czy ktoś po nim nie "poprawiał" kosztorysu).
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 11:32   #5
PJ1988
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rzeczoznawcy na dolnym śląsku

Od roku temat się ciągnie. Jestem po pierwszej sprawie sądowej.
Reprezentuje mnie firma pośrednicząca, która walczy o różnicę pomiędzy kosztorysem wystawionym przez PZM, a środkami, które wypłaciło mi PZU.

Walczę o pełną kwotę + ustawowe odsetki naliczane do dnia wypłaty + wszystkie koszty jakie poniosłem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 13:44   #6
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Rzeczoznawcy na dolnym śląsku

Jeśli potrzebujesz rzeczoznawcy, to zadzwoń do DEKRY. Działają w całej Polsce.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.