Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2017, 21:18   #1
Felippe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Tourneo Custom L2H1
Silnik: 2.0 TDCI, 170KM
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Bagażnik dachowy do L2H1

Moje auto (Custom L2H1) nie ma zitegrowanych, fabrycznych belek składanych na dachu. Są w miejscu ich mocowania otwory montażowe.

Chciałem zakupić belki dachowe. Wybór padł na Thule, który ma gotowy zestaw dedykowany do tego auta.
Z grubsza wygląda to tak, że w miejsce otworów montażowych stosuje się odpowiedni kit (w tym przypadku Thule 3123), później stopkę (Thule Rapid System 753) i belkę - do wyboru 4 rodzaje (stalową Thule SquareBar 763, aluminiową opływową Thule WingBar 963, wysuwaną Thule SlideBar 893, lub taką z trzema rowkami Thule ProBar392)

Na stronie Thule doczytałem jednak, że rozstaw belek uniemożliwia zamontowanie boxu dachowego. Zwątpiłem.

Pierwsze co sprawdziłem to zalecany przez producenta boxów rozstaw belek, i tu mamy wymiary regulowane od 56 do 97 cm (zależnie od modelu).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz sprawdzenie wymiaru w samochodzie, i mamy tak: pomiędzy belką przednią a środkową mamy ~114cm, a pomiędzy belką środkową a tylną ~129cm.

Skąd takie wymiary? Czy producent nie przewidział możliwości montażu boxa dachowego na belkach montowanych do otworów fabrycznych, mało tego nawet do oferowanych za dopłatą zintegrowanych belek składanych?

Zerkam jeszcze raz na stronę Forda. Jest zdjęcie z boxem dachowym, wersja
długa.

Kliknij by zobaczyć duże zdjęcie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest box Thule. Tylko coś jakby nie pasuje. Pod boxem widzimy wcięcia w których powinny być belki i przednia belka jest w zagłębieniu boxa, a tylna poza nim. Więc albo jest tu użyty Photoshop, albo ktoś położył box do zdjęcia bez przykręcenia i zrobił z klientów idiotów.

A może jest wybrany producent, który stworzył coś dedykowanego? Przejrzałem oficjalne akcesoria Forda, tam sugerowany jest zakup bagażnika, ale tylko do wersji L1H1 (krótkiej). Dla wersji L2H1 nie ma.

Więc zakup belek montowanych do otworów fabrycznych wydaje się być bez sensu jeśli chcemy zamontować box dachowy.

Co więc pozostaje?
Bagażnik typu "kosz/platforma" - czy na to da się przykręcić box dachowy?
A może czy relingi? W tym przypadku trzeba by kupić relingi + belki do relingów. Tylko w tym przypadku zaczyna się robić dość duży prześwit pomiędzy boxem a dachem.

Czy montowaliście box dachowy do Custom L2H1? Podzielcie się proszę pomysłami jak to zamontować.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 24-04-2017 o 20:19
Felippe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 13:00   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy do Custom L2H1

Mając model L2H1 raczej bym postarał się o kratkę za ostatnim rzędem siedzeń i ładował bagaże pod sufit.
Same zalety: bezpieczniejsza jazda (środek ciężkości niżej), mniejsze opory (zużycie paliwa), lepsze zabezpieczenia bagażu przed niepowołanymi rączkami...

Twój post z tym załączonym zdjęciem tylko pokazuje, jak Ford ściemnia w swoich materiałach promocyjnych. Obciach...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-04-2017 o 13:03
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 13:45   #3
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy do Custom L2H1

W L1 jest krótszy rozstaw poprzeczek, stąd wejdzie tam box, na styk z tylną klapą. Do Customa L2 nie mam pomysłu, pewnie platforma.
Ewentualnie aluminiowa krata za trzecim rzędem siedzeń. Już takie sprzedawałem.
Ewentualnie mocna siatka na cały tył.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.