Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2017, 17:27   #21
szakalq
ford::average
 
Avatar szakalq
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0EB 203PS
Rocznik: 2011.11
Postów: 57
Domyślnie Odp: Focus MK 3 - pomoc w wyborze, ocenie samochodu

Mam vin do tego wyżej: wf0kxxgcbkcc09858 uda się coś dowiedzieć? I sprzedawca mówi, że umowa sprzedaży z nim podpisywana, to muszę się dowiedzieć kto w dowodzie wpisany jest?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

szakalq jest offline  
Stary 25-04-2017, 21:57   #22
Cypris
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus MK 3 - pomoc w wyborze, ocenie samochodu

Witam.
Nazywam się Radek i jestem z Olsztyna. Wpisałem sobie nr Vin do przeglądarki forda jakiego oglądałem i wprost skierowało mnie na to forum.
Oglądałem to auto wraz z kolegą lakiernikiem. Mogę podzielić się swoimi wrażeniami ponieważ już nikt nie stanowi dla mnie konkurencji w jego zakupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Niestety dziś otrzymałem informację z banku, że kredyt nie zostanie mi przyznany, a brakowało mi niestety 15 tyś zł. Nooooo przyznali by mi, ale musiałbym oddać 24 tyś do banku więc podarowałem sobie.

Auto sprawdziłem naprawdę dobrze bo mi także cena wydawała się absolutnie zbyt atrakcyjna, szukałem haczyka.
Jednak........ naprawdę nie znalazłem.....
Mianowicie:
Auto na całej powierzchni ma fabryczny lakier i to w zdecydowanie zadbanym stanie.
Wyposażenie jest ..... no wiadomo chyba najbogatsze jakie widziałem. Są nawet takie chowające się osłony na drzwi jak się otwiera.
Według moich oględzin wszystko jest sprawne i po podłączeniu komputera nie było żadnych błędów.
Auto pracuje równo i nie ma oznak zużycia sprzegła. Dynamika jak to 140km - dla mnie wystarczająca.
Zawieszenie nie ma jak sprawdziliśmy na stacji diag. luzów, amory po ok 80%, ham równe. ręczny słabszy na tylnym lewym kole, ale w normie jak uznał diagnosta - chyba że jakiś kolega sprzedającego, hehe, ale sam widziałem że jest ok.
Nie wiem co tam dalej napisać. No ogólnie napaliłem się... Gdyby nie ta kasa - dla mnie szkoda...
Co jeszcze, kolor naprawdę dziwny, ni to czerwony ni pomarańczowy, ale w słońcu zajeb.., napewno inny i chyba pasuje. Ledy przód - to Ford wymyślił fajnie.
Wnętrze zadbane, czyste bez smrodu i kiły.
MINUSY: sprzedawca dodał sobie rok, auto jest z 29.05.2012 -, gość ( jeden wł) natomiast zakupił go 8 stycznia 2013 roku - sprzedawca ma fakturę zakupu z salonu z datą. Dzwoniłem zresztą do Niemiec i mam to potwierdzone.
Co do przebiegu to też sprawdziłem w Niemczech bo w Polsce mają jakiś syf i albo nie chcą gadać, albo mają jakieś błędy, że niby w 2012 roku miał 163 tyś km, a za rok 23 tyś. Ale ten w serwisie sam powiedział, że trzeba się kontaktować tam gdzie był serwisowany, bo oni w 2014 wprowadzili baze wspólną i są błędy labo coś tam nie połączone.... huk wie. Dzwoniłem do Niemieckiego serwisu - ostatni 02.2017 93 tyś z hakiem, olejowy, filtry.... Tyle wiem
Zresztą kumpel ma kompa i sprawdził mi to, wyszło ok bo tam gdzieś w skrzyni czy coś też zapisany jest przebieg.... szczegółów nie znam.

Co tam jeszcze - na aucie opony wielosezon w stanie tak na 70% bieżnika. Dodaje gościu drugie alu - nie za piękne ale zimowe z oponami 50%, wiec na plus że daje jak dla mnie.

Co do umowy. Gościa żona jest niemką i masz umowe z nią- dowiadywalem się w komunikacji i wszystko ok, tak może być. Przynajmniej nie podpisujesz umowy inblanco z turasem.
Ogólnie gość widać sprowadza pojedynczo, ma ze trzy auta pod domem i ogólnie robi pozytywne wrażenie bo widać że nie jest to Mirek.
No jeśli masz hajs to naprawdę mogę Ci polecić. I nie myśl, że chcę kogoś wywalić na minę, weź fachowca czujnik lakieru i myślę, że przekonasz się do niego, ja bym go napweno brał, tylko ta kasa, tzn kredyt - odpuściłem z żalem ale nie stać mnie na bonusy dla banku, aż takie.

Co do ceny to jeszcze mogę ci powiedzieć, że negocjacja słaba, cena za auto dobra bo koleś chyba nie bardzo miał do czego go podpiąć z ceną i tak wystawił, zresztą chata wy****na, widać, że ma kasę.

Podsumowując to na pewno jak szukasz takiej foki to ją sobie zobacz na żywo, jak będzie bo ja wczoraj odpuściłem rezerwację.

Jak masz jakieś pytania to wal jak w dym, zapisałem się na to forum bo teraz szukam czegoś tańszego i może ktoś coś doradzi - do 30 tyś zł..... ważne żeby było 2.0 TDCI, może być mondeo hatchback ale... No i miło jakby był xenon, bez xenon to ja już mam auto i mam już zgagę na żółte światło - he
 
Stary 25-04-2017, 22:06   #23
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Focus MK 3 - pomoc w wyborze, ocenie samochodu

Cytat:
Napisał Cypris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gościa żona jest niemką i masz umowe z nią- dowiadywalem się w komunikacji i wszystko ok, tak może być
nie żeby straszyć, ale urząd powie że OK bo widzi obecne dokumenty, jak coś wyjdzie nie tak potem... to wezwą do raportu .
To tak ogólne info jak to działa w urzędach. Ta żona jest wpisana w Brief ? jak to można sprawdzić że Ona to Ona ?
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 25-04-2017, 22:12   #24
Cypris
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus MK 3 - pomoc w wyborze, ocenie samochodu

Nie, daje umowę z niemcę a nią, a ona legitymuje się dowodem niemieckim. Pytałem w komunikacji i mówili, ze z Niemiec nie potrzeba ciągłości nawet, wazne żeby niemiec sprzedawał. jak dla mnie to i tak najlepsze wyjście bo kupuję od gościa z ktorym podpisuje umowę, a nie podstawiona już wypełniona i podpisana niby przez niemca umowa którego nie widzisz na oczy.....
 
Stary 26-04-2017, 06:21   #25
szakalq
ford::average
 
Avatar szakalq
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0EB 203PS
Rocznik: 2011.11
Postów: 57
Domyślnie Odp: Focus MK 3 - pomoc w wyborze, ocenie samochodu

Nie wiem, nie znam się dobrze na tym, ale ja nie kupiłbym tego samochodu ze względu na tą umowę, poza tym ogłoszenie jest już nie aktualne.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez szakalq ; 26-04-2017 o 13:17
szakalq jest offline  
Stary 26-04-2017, 09:18   #26
Cypris
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus MK 3 - pomoc w wyborze, ocenie samochodu

Ale załóżmy, że niemka kupuje od niemca auto, następnie chce go sprzedać polakowi, to skoro ma obywatelstwo niemieckie, a jesteśmy w unii to jak ma go sprzedać?? Bo zastanawiam się... Jesli ktoś jedzie po auto do Niemiec i kupuje go od Niemca to chyba to jest tak samo? Czy się mylę? No nie wiem....., ale to już nie ważne... Tylko tak na przyszłość jak auto jest z Niemiec to jak go kupić, przecież nie każdy ma firmę i nie każdy wystawia faktury. Czy ktoś mi może wyjaśnić tą kwestię?
 
Stary 26-04-2017, 12:17   #27
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Focus MK 3 - pomoc w wyborze, ocenie samochodu

Kupić możesz od kogo chcesz..
ja kupuje od osoby która jest wpisana w dowód rejestracyjny i ona mi sprzedaje. Inne konfiguracje z prywatnymi osobami omijam
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 26-04-2017, 13:14   #28
tomalam
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2013
Model: MK3.5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 38
Domyślnie Odp: Focus MK 3 - pomoc w wyborze, ocenie samochodu

Cytat:
Napisał Cypris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Nazywam się Radek i jestem z Olsztyna.
Urzekła mnie ta historia... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomalam jest offline  
Stary 01-05-2017, 16:19   #29
Cypris
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus MK 3 - pomoc w wyborze, ocenie samochodu

Czy ktos orientuje sie jakie papiery musi miec auto sprowadzone z Belgii? Zeby zarejestrowac? Nikt ze znajomych nie mial auta z belgii a moze mial ktos z was?
 
Stary 01-05-2017, 17:15   #30
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Focus MK 3 - pomoc w wyborze, ocenie samochodu

to w końcu to auto z Niemiec czy z Belgii
Cytat:
Napisał Cypris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko tak na przyszłość jak auto jest z Niemiec to jak go kupić, przecież nie każdy ma firmę i nie każdy wystawia faktury. Czy ktoś mi może wyjaśnić tą kwestię?
to poczytaj o wałkach na VAT i zakupach na Niemca, bo ten temat co chwilę wraca i nie chce się już pisać enty raz to samo
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.