Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2012, 09:50   #1
winkomandor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2011
Skąd: Wałbrzych / Warszawa
Model: ka [Mk1]
Silnik: 1,3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Luz na tylnym kole

Witam
bedę próbował to jakoś solidnie wytłumaczyć. Kolega z Wałbrzycha w grudniu robił mi łożysko po prawej z tyłu. Jeździłem tak aż do teraz i okazało się, że mam luz na kole. Jak kopie z boku to auto się chwieje prawo, lewo i rant opony rusza się tak z 1cm. W tej chwili jestem w Warszawie :/ i już inny kolega rozkrecił mi koło i okazało się że wszystkie śruby trzymają dobrze a po złożeniu dalej mam luz. Nie kopałem auta w koło po odebraniu go w grudniu i nie wiem jaka może być przyczyna tego luzu... Macie jakiś pomysł. czy mógł założyć za krótkie łożysko i śruba kontrująca nie dosięga i go nie dociska ? Proszę o pomoc

winkomandor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 11:50   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Luz na tylnym kole

spróbuj dokręcić łożysko
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 14:37   #3
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: Luz na tylnym kole

Znając życie dokręcanie nie pomoże gdyż do wymiany jest już cały tylny bęben. Można co najwyżej jeszcze nadspawać i podpiłować żeby łożysko nie miało luzu jednak jak bym dla siebie robił, wymienił bym cały bęben z łożyskami.
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 17:13   #4
winkomandor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2011
Skąd: Wałbrzych / Warszawa
Model: ka [Mk1]
Silnik: 1,3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: Luz na tylnym kole

no ładnie... a co mogło być pryczyną takiego stanu rzeczy? Jak mój kumpel teraz to dokręcał to mówił mi że wygląda to tak jak by sie już gwint w śrubie kończył a łożysko dalej nie było dociśnięte... i ile może kosztować taki bęben?
winkomandor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 19:03   #5
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: Luz na tylnym kole

Wynika to z zaniedbania wcześniejszej odpowiedniej zmiany łożysk których zużycie spowodowało wybicie miejsca pod nie w bębnie. Koszt różny ale tragedii nie ma, koszt używanego koło 30 zł lub nowego do ok 100 zł na allegro . Oczywiście do tego nowe łożyska, przed zakupem jednak radził bym sprawdzić czy moja diagnoza jest słuszna. Jednak innego raczej rozwiązania problemu nie ma jeśli łożyska wymieniałeś i dalej był luz. Kolega powinien był od razu stwierdzić nadmierne luzy w bębnie jak zakładał nowe łożyska jeśli faktycznie tak jest.
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 19:33   #6
winkomandor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2011
Skąd: Wałbrzych / Warszawa
Model: ka [Mk1]
Silnik: 1,3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: Luz na tylnym kole

Dzięki bardzo za pomoc. Jak już naprawie to napiszę co mechanik powiedział bo już do kolegów to nie bede chodził Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dobrze że mi nakreśliłeś temat bo czasem mechanicy potrafią ładnie naciągnąć.
winkomandor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
koło tylne , łożysko



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.