Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2009, 14:48   #1
PiotrA
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK1
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Dymiące TDDi - prośba o opinie

Witam Wszystkich

Jest to mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość. Śledzę forum od dłuższego czasu i wiem że mogę liczyć na waszą pomocy przy pojawiających się problemach a mój problem jest następujący:

Foka MK1 1.8 TDDi 90km 175K przebiegu. Po odpaleniu jak to diesel chwile pokopci i przestaje ale od jakiegoś czasu przy przyspieszaniu widzę w lusterku kłęby dymu - dym jest najlepiej widoczny w nocy jak ktoś jedzie za mną i świeci światłami, w dzień ciężko go zobaczyć. Wnioskuję że jest koloru szarego/białego nie czarnego. Początkowy dymił tylko powyżej 2500 obrotów teraz już w całym zakresie. Byłem u mechanika wymieniłem świece (wszystkie były spalone), olej (10W40), podłączyłem pod kompa wtryski podobno OK, pompa też miała zalogowany jeden błąd ale zakładam, że z powodu odłączenia akumulatora i chwilowego braku napięcia. Zauważyłem też większe spalanie - ciężko mi powiedzieć o ile wzrosło ale przy podobnym stylu jazdy zamiast 1000 km na baku robię teraz jakieś 780-820. Oleju nie bierze ani grama, płynu chłodzącego również nie ubywa. Pod korkiem wlewu oleju nie mam żadnego nalotu klawiatura czyściutka. Silnik pracuje równo nic nie szarpie, nie falują obroty, mocy nie brakuje. Mam pytanie co to może być? EGR, wtryski czy coś jeszcze innego. Prośba o opinie


Ostatnio edytowane przez PiotrA ; 13-11-2009 o 14:54
PiotrA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 16:13   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Dymiące TDDi - prośba o opinie

Sprawdź przepływomierz i czujnik temperatury sprężonego powietrza.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 17:56   #3
PiotrA
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK1
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dymiące TDDi - prośba o opinie

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź przepływomierz i czujnik temperatury sprężonego powietrza.
dzięki kolego, widziałem na forum że inny użytkownik też miał takie objawy jak ja i również poleciłeś mu sprawdzenie przepływomierza i czujnika temp sprężonego powietrza - u niego to pomogło więc liczę na to że u mnie też pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. wielkie dzięki za pomoc dam znać jak to posprawdzam czy problemy ustąpiły
PiotrA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 18:53   #4
iAntonio
ford::average
 
Avatar iAntonio
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Czechy, niedaleko Cieszyna
Model: Ford Focus Kombi (Mk2)
Silnik: 1,6 Ti VCT
Rocznik: 2005
Postów: 80
Domyślnie Odp: Dymiące TDDi - prośba o opinie

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź przepływomierz i czujnik temperatury sprężonego powietrza.
Jak to sprawdzić?
Mam podobne może te same objawy.
__________________
Wierny Fokusowi.
Był Fokus I/2000 1,8 TDDi 66kw
Jest Fokus II/2005 1,6 Ti VCT 85kw +LPG
iAntonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.