Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2021, 13:56   #601
YaSta
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2021
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Tdci 140
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Szkoda, może ktoś inny się wypowie.

YaSta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2021, 19:40   #602
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał pacp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wybaczcie za niektóre niepotrzebne dane ale na szybko wrzucałem bo byłem w trasie.
Temp silnika widzę masz cały czas 75 stopni? Trochę nisko, u mnie po rozgrzaniu trzyma 83
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2021, 05:46   #603
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Też był temat rzeka o tym. Jestem jednym z tych posiadaczy gdzie temperatura utrzymuje się na takim poziomie. W lecie jest tak jak piszesz 83-85 st. C. Przy butowaniu dochodzi do około 95 st. C. Teraz jak chłodniej to jest to co jest. Termostat puszcza u mnie na chłodnicę około 75 st. C. Być może jest walnięty i za wcześnie puszcza ale nie jest też tani więc moja świadomość jeszcze tę temperaturę toleruje i mam nadzieję, że silnik również. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie znalazłem też swoją drogą temperatury otwarcia oryginalnego termostatu podpartego jakąś kartą katalogową.

Wniosek z forum jaki wyniosłem to zacząć się martwić jak będzie poniżej 65-70 st. C a tak to jeździć, obserwować. Zobaczymy jak będzie w zimie.

Dzięki że wyłapałeś i zwróciłeś uwagę. Nie róbmy jednak offtopa i wróćmy do dpf. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2021, 09:16   #604
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Tak myślę teraz że może i nie taki offtop. Teoretycznie niedogrzany silnik, zwiększona dawka paliwa, niepełne spalanie.. i mamy intensywniejsze zabrudzenie dpf. Dobrze kojarzę fakty czy moja teoria jest pozbawiona sensu?
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2021, 09:53   #605
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Moim zdaniem raczej zły kierunek. Termostat jest albo na 82 albo na 83 st. C. Te kilka stopni różnicy to jest nic. Miałem 1.6 HDI i on przeważnie miał 75-78. To samo w Focusie 1.6 TDCI. W foce wypalanie dpf było bardzo rzadko. W lecie tylko dobijało powyżej 85-90 st. Wymiany termostatów nic nie dawały. W tych silnikach HDI/TDCI to odnoszę wrażenie że problemem jest właściwe odpowietrzenie układu - najlepiej próżniowo napełniać układ jak ktoś ma taki sprzęt w warsztacie. Natomiast ja nie byłbym taki pewny że temperatura silnika z czujnika termostatu ma wpływ na mapę paliwa... jak już to temperatura paliwa ma wpływ (zmienia się jak silnik się rozgrzewa), temp. z dolotu itd ale temp. z czujnika cieszy chłodzącej (termostatu) mało prawdopodobne. Natomiast nie wiem czy czujnik temperatury z termostatu nie wpływa na pracę żaluzji na chłodnicy. Nie mam pojęcia co ma na nią*wpływ ale w Foce ona działała idiotycznie tzn. w zimę było ok bo się*zamykała gdy silnik tracił temperaturę i się otwierała gdy była za wysoka ale w lecie to roleta wariowała. Potrafiła w upały być an postoju zamknięta mimo że na zew. 36 st i włączona klima ale jak kilka razy się wyłączyło silnik i włączyło ponownie to już była otwarta cały czas nawet na postoju. Więc może w mondeo podobnie żaluzja wariuje.

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 10-09-2021 o 10:01
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2021, 19:17   #606
Chmielum2222
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-05-2019
Skąd: Dsw
Model: S-max, Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130, 195KM
Rocznik: 2010, 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Nie będę zakładał nowego tematu bo i tak pewnie tu zostanę przeniesiony. Więc zaczął mi się dość często wypalać dpf co ok 130km. Przebieg mam 300k żadnych błędów. I teraz moje pytanie czy jak jest uszkodzony dopalacz to forscan wywali jakieś błędy czy bedzie milczał? Silnik dw10c. Czy juz poprostu dpf jest do czyszczenia ewentualnie wymiany?
Chmielum2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2021, 20:49   #607
Balian8
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Skoro Ci wypala to z dopalaczem jest wszystko ok .. Jest pewnie powód gdzie indziej. Jak coś to wywali Ci błąd.

Mi już przeszedł w trasie z dopalania co 120-150 km na 80 km a nawet mniej (w mieście dalej ponad 100, bo nie ma takiego obciążenia silnik) a to już jest gruba przesada, oddaje do speców auto. Pewnie mam coś z dolotem, bo przy przyspieszeniu jest świst. Plus pewnie DPF pójdzie do czyszczenia... Chyba nie ma co dłużej czekać, bo nie jest zdrowe dla całego układu wydechowego temperatury ponad 600 co kilkadziesiąt km.

Ktoś już miał styczność z tą firmą:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
???

Te 80 km zrobiło mi się po przeczyszczeniu tego filterka n75 ale tutaj wątpię, że to miało związek a też dolałem przy tankowaniu środek do "ochrony" DPF, wątpię że pomógł, choć też wątpię, że to przez to zaczął się jeszcze częściej wypalać. Po prostu jest pewnie już w cholerę zabrudzony, co oddaje też różnica ciśnień, przy 120-130 km/h jest 4-8 kpa, a jak tylko trochę depne przy wyprzedzaniu to ponad 10, czasem nawet 15-20.
Też dziwna sprawa, że jak dopala DPF, to load schodzi tylko do 50% a soat do 25%..

Ostatnio edytowane przez Balian8 ; 11-09-2021 o 21:06
Balian8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2021, 08:10   #608
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Polecam wymienić ten zawór od sterowania turbiną.. znacząca poprawa płynności przyspieszania i wydłużenie interwałow regeneracji dpf.

Ostatnio edytowane przez kubabike ; 13-09-2021 o 09:28
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2021, 19:21   #609
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

A zdradzisz nam o który zawór się rozchodzi?
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2021, 19:47   #610
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał Mariusz.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zdradzisz nam o który zawór się rozchodzi?
To jest właśnie ten o którym rozmawialiśmy przez kilka ostatnich postów wyżej.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.