Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2020, 13:57   #11
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Wymiana silnika (zakup innego) podejrzany sprzedawca

Dzięki Maniak! Masz rację! Sprawdziłem swój numer w tym swoim rozwalonym silniku i nr vin mojego auta i rzeczywiście 4x ostatnie cyfry się pokrywają. Teraz pozostaje mi tylko sprawdzić silnik który od niego dostałem i ostatnie 4x cyfry muszą być na nim (...2827) i wszystko będzie jasne.
Tak więc dla przyszłych ludzi borykających się z nieuczciwymi handlarzami częściami mamy dzięki Maniakowi niesamowite podstawy do podważenia wiarygodności przebiegu i popełnionego oszustwa.
Dam znać jak wyglądać będzie to u mnie bo dzisiaj silnik po wymianie wtrysków na inne przebiera i nie chodzi na wszystkie cylindry i zleciłem sprawdzenie jego ciśnienia na wszystkich czterech garach (brak słów).
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 24-02-2020 o 14:01
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2020, 16:54   #12
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Wymiana silnika (zakup innego) podejrzany sprzedawca

Witam ponownie

Co się okazało i ile wiem na tą chwilę:
- silnik jest od mondeo sprawdzone po numerach i się zgadzają (więc chyba musiał gdzieś dłużej postać i w Anglii wiadomo jest klimat wilgotny i może dlatego te silniki nie wyglądają tak świeżo jak z krajów bliżej nas?)
- zmierzona kompresja silnika (jest książkowa więc może mieć rzeczywiście te ok. 80.000 mil tym bardziej, że Maniak potwierdził mi serwis Przebieg 60001 na przeglądzie 21.09.2019)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale niestety musiał włożyć mi inne wtryski bo wysłał mi już 2x komplety i za każdym razem przebiera i nie chodzi na wszystkich cylindrach.

Jutro jadę po wtryski sprawdzone z wydrukiem z bardzo niskiego przebiegu z gwarancją i mam nadzieję, że już wszystko się jutro wyjaśni. Bo jeżeli nie wtryski to pozostanie już tylko pompa wtryskowa ale założona moja i dosłana druga przez niego nie wykazywała różnić więc pompy chyba są ok.

Mechanik jeszcze zauważył dzisiaj, że podczas odkręcania świec żarowych, jedna była zalana.

Na tą chwilę, jeszcze może nie mam z czego się cieszyć ale chociaż wiem, że silnik jest dobry.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 24-02-2020 o 16:56
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 13:40   #13
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Wymiana silnika (zakup innego) podejrzany sprzedawca

Witam ponownie.

Sprawa jest już prawie ogarnięta ale niestety są problemy.

Obecnie auto już ładnie zapala i pracuje. Ma moc i ogólnie niby wszystko jest ok poza dwoma jakimiś błędami. Na liczniku pali się check silnika na żółto i jest komunikat usterka silnika. Podobno jeden błąd to jakieś przerwanie od czujnika paliwa (komputer pokazuje 115km do stacji a wskazówka leży na 0 i pali się kontrolka rezerwy) i drugi błąd jakiś poważniejszy coś za katalizatorem tak mi powiedział mechanik i wywala ten błąd. Przez niego nie idzie zrobić wypalania dpf i na tą chwilę nie znam jeszcze kodów tych błędów, jak tylko się dowiem to napiszę ich numery.
P.S. Wymieniłem ten czujnik fomoco na oryginalny też fomoco co jest zamocowany przy serwie hamulcowym na obudowie akumulatora ale to nic nie pomogło.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 27-02-2020 o 21:11
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 14:25   #14
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: Wymiana silnika (zakup innego) podejrzany sprzedawca

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie.


P.S. Wymieniłem ten czujnik fomoco na oryginalny co jest zamocowany przy serwie hamulcowym na obudowie akumulatora ale to nic nie pomogło.
a "fomoco" to nie jest oryginalny? przecież skrót ten oznacza Ford Motor Company
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 21:11   #15
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Wymiana silnika (zakup innego) podejrzany sprzedawca

Cytat:
Napisał ellocco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a "fomoco" to nie jest oryginalny? przecież skrót ten oznacza Ford Motor Company
Źle to ująłem..... właśnie wymieniłem na oryginalny FoMoCo
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 20:36   #16
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Wymiana silnika (zakup innego) podejrzany sprzedawca

Panowie proszę o pomoc.

Potrzebuje jeszcze poduszkę łapę silnika prawą to olejową. Czy pasuje też od innego modelu bo widzę, że z oryginalnych używek jest ciężko coś poszukać?

Mam jeszcze jeden problem. Mechanik dzwonił do mnie dzisiaj i zrobił nim jazdę próbną twierdząc, że jeden wtryskiwacz lekko przebiera i żebym wlał specjalny specyfik 5litrów liqui moly na wtryski za 300zł! Ręce mi opadają ale twierdzi, że stosuje to już od dawna i się sprawdza w 100%.
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 23:18   #17
baranek13
ford::amateur
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Jaworzno
Model: Kuga
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury silnika czy tak ma być - foto ?

Witam .Zajechałem silnik 136km z2008r 226000tys na autostradzie ,ogromne przedmuchy praca na trzy tłoki może nie pełne trzy .Przy ruszaniu dostał samo zapłonu .mam napęd 4x4.Moje numery 8v4Q 6007AA D4204T 6906010.Pytanie czy słupek silnika musi mieć te same symbole .
baranek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2021, 20:49   #18
Skywallker
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2021
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury silnika czy tak ma być - foto ?

Wydaje mi się, aczkolwiek tak mi się tylko wydaje musisz spytać mądrzejszych ale słupek raczej powinien być uniwersalny jeśli mogą być jakieś różnice to ewentualnie w osprzęcie. Nie sugeruj się moja wypowiedzią, nigdy tego nie sprawdzałem to tylko i wyłącznie moja sugestia. Zagladaliście już do środka? Wiadomo co się stało?
Skywallker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.