Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2020, 12:42   #371
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Cytat:
Napisał ajdjdj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Łatwy pieniądz, tak mi się wydaję.
To ogłoś się i zarabiaj.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "Wydaje się" tak samo prawdziwe jak umiejętność zrozumienia co jest napisane powyżej albo wyobrażenie, ze bez wiedzy cokolwiek da się zrobić skutecznie.
Powodzenia.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 14:00   #372
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Panowie, zrobiły się z tego niezbyt fajne docinki. Rozumiem i jedną i drugą stronę. Warto natomiast uzmysłowić sobie dwie rzeczy. Po pierwsze, jeśli ktoś ma wykształcenie i działalność specjalizująca się w danej dziedzinie, to nikt mu nie zabrania czerpać z tego zarobku. Poza tym @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nikomu nie mówi „przyjedź do mnie, zapłacisz to ci to zamontuję”. Jako że również jestem informatykiem z wykształcenia (bardziej idącym w stronę PC hardware), też lubię coś „dłubnąć” przy aucie. Zanim jednak zacznę, zawsze dość mocno zgłębiam temat, chociażby obsługi samego programu Forscan, zmian konfiguracji, odpowiednich konfigów połączenia między autem a PC, aż po SBL itp, itd. Dlatego padły tutaj ostrzeżenia by uważać co się robi. Co prawda Forscan jest bardzo dobrym programem i całkiem stabilnym, ale zawsze jak to w informatyce, pozostaje mały procent ryzyka, przykładowo luźne gniazdo usb w kompie... Trzeba choć trochę wiedzieć co się robi, bo pierwszy raz potrafi to przysporzyć o palpitację serca co dla niektórych kiedy zacznie migać licznik i wyskoczy komunikat o awarii pojazdu. Nikogo tutaj nie bronię, każdy może przecież sobie dłubać w aucie, ale zawsze należy mieć na uwadze konsekwencje „a co jak coś pójdzie nie tak”. Ja ze swoją aktywacją BLISa dość długo się „boksowałem”, sporo analiz, przygotowań, by w miarę bezpiecznie ją przeprowadzić. Ryzyko uwarzywnienia swojego auta zawsze jest, pytanie co jeśli się to stanie a nie ma w pobliżu nikogo z IDS/UCDS? Napisałem koledze w swoim poście dokładnie gdzie należy wejść, a po dalszych pytaniach można wnioskować że kolega nie bardzo ogarnia forscana. Jest masa świetnych poradników i wyjaśnień na forum Forscan.org, jedyny minus to wersja angielska. No i oczywiście ten temat też zawiera bardzo dużo przydatnych informacji. Nawet sławny na YouTube Pan Przemek, dokładnie pokazuje co i jak krok po kroku. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 17:29   #373
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Aż miło mądrego poczytać
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 18:20   #374
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest masa świetnych poradników i wyjaśnień na forum
Ale masa użytkowników uważa, że na co szukać na forum, po co czytać skoro "mi się należy podać rozwiązanie i to już, bo przecież pytałem 10 minut temu".

Temat przeszedł w inny kierunku, ale akurat zgadzam się z niektórymi przedmówcami. Na początek szukamy, czytam, czytamy, czytamy ze zrozumieniem a jak już poczytaliśmy to można pytać, ale trzeba wiedzieć o co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jakieś podstawy jednak dobrze mieć.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 21:21   #375
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyciągnąłeś mi to z ust co napisałeś.
To jak swojego czasu ktoś pytał o kabel (co odpowiedzi były na forum) a jednym z następnych postów było, czy jak coś zapisał i nagle mu wariował komputer pokładowy i walił awariami, to jak on ma to teraz wszystko naprawić.
I tak - wracamy do podstaw korzystania z programu, jak to działa itp itd
Nie napiszesz czegoś, coś komuś nie zadziała i nagle wielkie pretensje.
A nie daj boże nie odpiszesz na tym forum "na czas" to potrafią jeszcze mieć pretensje.
Jeszcze żeby mi ktoś cokolwiek płacił na tym forum za to czym sam się dzielę, to może bym jeszcze zrozumiał, że pretensje wchodzą w grę. Ale za darmo?
Za mój czas? I za setki ignorantów którzy nawet nie zajrzą, nie przeczytają, tylko pada pytanie i dzień później pretensje "że nikt mu nie pomógł"...

Bo jak jak sobie kupiłem kabelki, to dostałem 40-stronicową wydrukowaną instrukcję "grzebania w Focusie". A... i specjalny telefon na wsparcie. Czynny 24 na dobę, 7 dni w tygodniu. Tak tak... Tak się nauczyłem grzebać w swoim aucie.

Co do Forscana. Jest on programem nadzwyczaj dobrym.
Można auto uwalić, jak każdym innym programem.
Instrukcji do niego "nie ma" w postaci takiej, jak niektórzy oczekują.
Więc należy po prostu szukać. A jak się nie znajdzie, to wtedy wchodzi zawsze ta gra w stylu "ciekawe czy nie uwarzywnię sobie auta jak spróbuje sam, bez instrukcji, a nóż się uda".
I tak zazwyczaj właśnie robimy. Stąpamy po tej cienkiej granicy, ucząc się na własnych błędach.
Do tej pory pamiętam swój pierwszy komputer i wgrywanie ręcznie zmienianego pliku .bin do BIOS'u bo chciałem mieć "BIOS" po Polsku.
To był 1999 rok.
I tak - raz nie zrobiłem CRC checka i nadpisałem plikiem o 1 bajt za dużym.
Płyta główna już nie wstała.
Próba naprawy (bagatela 120 zł co było to nie małym majątkiem w tamtych latach) poszła na marne.
Trzeba było wykosztować się 380 zł na "używaną" z giełdy.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 11:36   #376
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Przecież kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisał to ironicznie - 40 stronicowa instrukcja to ten wątek...
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 21:53   #377
derkss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2010
Model: S-max, Focus FF3 FL
Silnik: 190 KM Ecoblue, 180KM TDCi
Rocznik: 2020, 2016
Postów: 44
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Panowie, czy po zmianie w BCM (wyłączenie Active Grill) trzeba robić PCM module reset?
Zmieniłem w BCM na "Without active grill", ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu. PCM dalej zgłasza brak komunikacji z żaluzją.
derkss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 22:07   #378
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Cytat:
Napisał derkss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...PCM dalej zgłasza brak komunikacji z żaluzją.
Bo ma zapewne jeszcze info o żaluzji w parametrach PCM. Tm ja trzeba wyprogramować.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 11:41   #379
adijos_5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-03-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyciągnąłeś mi to z ust co napisałeś.
To jak swojego czasu ktoś pytał o kabel (co odpowiedzi były na forum) a jednym z następnych postów było, czy jak coś zapisał i nagle mu wariował komputer pokładowy i walił awariami, to jak on ma to teraz wszystko naprawić.
I tak - wracamy do podstaw korzystania z programu, jak to działa itp itd
Nie napiszesz czegoś, coś komuś nie zadziała i nagle wielkie pretensje.
A nie daj boże nie odpiszesz na tym forum "na czas" to potrafią jeszcze mieć pretensje.
Jeszcze żeby mi ktoś cokolwiek płacił na tym forum za to czym sam się dzielę, to może bym jeszcze zrozumiał, że pretensje wchodzą w grę. Ale za darmo?
Za mój czas? I za setki ignorantów którzy nawet nie zajrzą, nie przeczytają, tylko pada pytanie i dzień później pretensje "że nikt mu nie pomógł"...

Bo jak jak sobie kupiłem kabelki, to dostałem 40-stronicową wydrukowaną instrukcję "grzebania w Focusie". A... i specjalny telefon na wsparcie. Czynny 24 na dobę, 7 dni w tygodniu. Tak tak... Tak się nauczyłem grzebać w swoim aucie.

Co do Forscana. Jest on programem nadzwyczaj dobrym.
Można auto uwalić, jak każdym innym programem.
Instrukcji do niego "nie ma" w postaci takiej, jak niektórzy oczekują.
Więc należy po prostu szukać. A jak się nie znajdzie, to wtedy wchodzi zawsze ta gra w stylu "ciekawe czy nie uwarzywnię sobie auta jak spróbuje sam, bez instrukcji, a nóż się uda".
I tak zazwyczaj właśnie robimy. Stąpamy po tej cienkiej granicy, ucząc się na własnych błędach.
Do tej pory pamiętam swój pierwszy komputer i wgrywanie ręcznie zmienianego pliku .bin do BIOS'u bo chciałem mieć "BIOS" po Polsku.
To był 1999 rok.
I tak - raz nie zrobiłem CRC checka i nadpisałem plikiem o 1 bajt za dużym.
Płyta główna już nie wstała.
Próba naprawy (bagatela 120 zł co było to nie małym majątkiem w tamtych latach) poszła na marne.
Trzeba było wykosztować się 380 zł na "używaną" z giełdy.
Czy jest jakaś możliwość żeby przed "zabawą" Forscanem i ewentualnym uwaleniem samochodu zrobić jakiś backup wszystkich ustawień? Powiedzmy obraz systemu, który można wgrać po niekorzystnej samodzielnej zmianie w Forscanie?
adijos_5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 12:12   #380
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Każdy moduł w którym się grzebie można zapisać w postaci backupu na komputerze, co zawsze powinno się zrobic. Dodatkowo na stronie Forda po podaniu swojego VIN można pobrać AsBuilt swojego pojazdu w wersji fabrycznej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.