Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2011, 12:05   #21
Lukasz26C
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 03-06-2010
Skąd: Szczecin/Norwegia
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 61
Domyślnie Odp: prośba o rozszyfrowanie błędów dtc

Cytat:
Napisał m-cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś mi nie gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To brzmi bardziej naukowo:

F00616 = U3006 - Входной сигнал A питания модуля управления, статус 16 - Напряжение в электрической цепи ниже порогового значения

Sygnał wejściowy A zasilania modułu sterującego, status 16 - napięcie w części elektrycznej niższe od wartości progowej (nie jestem pewien słowa цеп).

I przy okazji trzy inne:

C42268 Недеиствительные данные получены от BCM за заданныи период времени.
C41568 Недействительные данные, полученные от модуля управления ABS
C41668 Недействительные данные, полученные от VDM

([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

Pozdrawiam
m-cin
Witam heh juz sam nie wiem na 2 inncyh stronach tez znalazlem że to błąd niskiej jakości paliwa , tyle ze jak widze że nigdy pewności nie ma dopuki sie nie przeskanuje autka orginalnym programem .Tłumaczem google wyszło podobnie jak tobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak na marginesie juz od długiego czasu poszukuje programu do zczytywania błędów z Galaxy '07 , z tego co znalazłem Euroscan da rade jak myślisz ?


Ostatnio edytowane przez Lukasz26C ; 21-01-2011 o 12:08
Lukasz26C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 23:10   #22
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: prośba o rozszyfrowanie błędów dtc

Cytat:
Napisał Lukasz26C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na marginesie juz od długiego czasu poszukuje programu do zczytywania błędów z Galaxy '07 , z tego co znalazłem Euroscan da rade jak myślisz ?
Nie mam fiołkowego pojęcia - nigdy nie próbowałem.

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 08:46   #23
MikiJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Smax
Silnik: TDCi 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: prośba o rozszyfrowanie błędów dtc

Koledzy, wczoraj w ASO, przy okazji aktywacji modułu przyczepy zgłosiłem, że podczas testu komputer s-max’a wyświetla błąd DTC C41668.
Ostatecznie, po kilku próbach jego wykasowania, dostałem od serwisu poniżej zamieszczony wydruk z ustnym wyjaśnieniem „Komputer próbuje komunikować się z modułem VDM, którego Pan nie ma w samochodzie (bo występuje on jako opcja). Przy próbie komunikacji z czymś co nie istnieje, może wystąpić błąd” – więc wszystko jest OK, jeździć dalej.
Zapytałem, czemu nie mam błędów od innych modułów, których również nie mam zainstalowanych w samochodzie. Odpowiedź w stylu „jak będzie się Pan dalej bawił komputerem, to inne błędy mogą się również pojawić”.

Czy uważacie, że mają w serwisie rację?
Jak sprawdzić, czy mam w samochodzie zainstalowany moduł VDM lub czy powinienem go mieć?
Do czego służy moduł VDM?
Czy wy też macie takie błędy/ czy macie takie moduły zainstalowane?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Clipboard01.jpg (89.3 KB, 562 wyświetleń)
MikiJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 09:58   #24
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: prośba o rozszyfrowanie błędów dtc

Moduł VDM służy do sterowania pneumatycznym zawieszeniem adaptacyjnym (takim, gdzie można twardość zmieniać). Tu info z hamerykańskiego biuletynu serwisowego:

"# Vehicle height is controlled by the 4-Wheel Air Suspension Module (4WAS) based on height sensor output voltages.
# The Vehicle Dynamics Module (VDM) and the 4-Wheel Air Suspension Module (4WAS) are the same module. This was a naming convention change in mid-model year 2003."

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ponieważ tego typu błędy występują od czasu do czasu, moim zdaniem ford źle zaimplementował procedurę odpytywania modułów. Powinny być odpytywane tylko moduły skonfigurowane plus ewentualnie autodetekcja (ale bez takich błędów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Panowie w serwisie udzielili odpowiedzi typu "odstosunkuj się pan od nas, my nie mamy fiołkowego pojęcia, co się z pana samochodem dzieje" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 19:11   #25
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Re: prośba o rozszyfrowanie błędów dtc

I jeszcze cos takiego z opisami mozliwych usterek:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 07:10   #26
Lukasz26C
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 03-06-2010
Skąd: Szczecin/Norwegia
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 61
Domyślnie Odp: Kody DTC - niestety nie wszystkie i po angielsku

Cytat:
Napisał Zoltyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P0100 Mass Air Flow Circuit Malfunction
P0101 Mass Air Flow Circuit Range/Performance Problem
P0102 MAF Circuit Low Input
P0103 MAF Circuit High Input
.
.
.
.
.
Czesc a powiedz mi jak ta lista ma sie np. do tych kodów

-F00616
-F00617
????
Pozdrawiam
Lukasz26C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 07:35   #27
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Re: prośba o rozszyfrowanie błędów dtc

Cytat:
Napisał Zoltyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze cos takiego z opisami mozliwych usterek:
Ale to się ma nijak to tematu, mam prośbę - usuń ten post z kodami, bo strasznie duży.

Zacytowane przez ciebie kody błędów (zresztą cytowane już wielokrotnie na forum) nie dotyczą S-MAXów, galaxy Mk3, Mondeo Mk4 i pewnie innych nowszych samochodów.

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2011, 19:20   #28
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: prośba o rozszyfrowanie błędów dtc

Panowie prośba do rozszyfrowania prostego (po polsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) błędów które dziś zczytałem z testu zegarów,który zrobiłem z ciekawości bo auto chodzi lux,a więc:

DTC 01 C42268
DTC 02 41568
DTC 03 41668

Z góry dzięki za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2012, 17:25   #29
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: prośba o rozszyfrowanie błędów dtc

Temat ładnie nabierał tempa ale jakoś sie zastało w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z odczytywaniem tych najczęstszych . Ja miałem takie odczytałem je kiedyś przy uruchomieniu TEST.bez uruchomienia silnika.
DTC #02
C41668
Po uruchomieniu silnika na postoju i zarazem TEST zegarów wyswietliło mi się w tym miejscu DTC #02
C41568
Nie wiem co może oznaczać to;
Manufacture
hours OF20 w tłumaczeniu to inaczej motogodziny czyli spalanie na postoju ale czy 0F20 oznacza 20% średniego spalania?.
RafałB jak jest teraz u ciebie z tymi błedami które miałeś .?
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2012, 19:52   #30
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: prośba o rozszyfrowanie błędów dtc

Manufacture hours to w wolnym tłumaczeniu godziny produkcyjne. Było już o tym na forum - ale nic mądrego ta temat tego parametru nie wymyślono
0F20 - to szesnastkowo 3872.
Z tego co pamiętam wartość ta dla danego samochodu/wskaźników jest stała, nie zmienia się.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.