Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2016, 18:41   #21
pinochio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2010
Model: Focus 1.8 TDDi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Re: Odp: Jak wyczyścić i wymienić potencjometr padału gazu?

Cytat:
Nie odpala zapewne dlatego, ze włączyłeś zapłon z odłączonym lub niedziałającym pedałem gazu. Komputer załapał błąd i tyle. Pozostaje wymiana na nowy lub prawidłowe złożenie do kupy puzzli i skasowanie błędu.
Włączyłem zapłon z podłączonym pedałem gazu, ale trzy żółte kontrolki nie chcą zgasnąć, oprócz sprężynki, pompa czy silnik i wykrzyknik i nie pokazuje kilometrów. Jak skasować błąd bez komputera i interfejsu? Przed demontażem odpalał. I jeszcze jedno, czy te styki od potencjometru maja być luźno między tymi blaszkami w puszce?


Ostatnio edytowane przez pinochio ; 02-02-2016 o 18:45
pinochio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 19:15   #22
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Jak wyczyścić i wymienić potencjometr padału gazu?

No to Twój pedał zmarł niestety a Ty tylko przyspieszyłeś mu trochę ostatnią prostą w zaświaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Nie wiem niestety czy wystarczy podłączyć działającą używkę czy trzeba przy okazji kasować interfejsem.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 19:27   #23
pinochio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2010
Model: Focus 1.8 TDDi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Re: Jak wyczyścić i wymienić potencjometr padału gazu?

Ale co z tym potencjometrem i stykami, jak je się wsuwa, bo na tym filmiku wygląda, że też są luźno, czyżby po zapłonie, blaszki się wyginały?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na tacho pokazuje mi tylko kreski

Edit: Zrobiłem zdjęcie, jak wsadziłem ten potencjometr. Nie styka, bo jest po środku, między blaszkami. Niech ktoś powie, jak to powinno być wsadzone?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160202_014.jpg (95.8 KB, 79 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160202_038.jpg (94.2 KB, 108 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pinochio ; 02-02-2016 o 20:11
pinochio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 21:53   #24
banan206
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2011
Skąd: Jarocin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: naprawa potencjometru pedału gazu

Z tego co kojarze to powinno byc tak jak masz wsuniete miedzy dwa rzedy stykow, wsuwajac tasme w re styki mozesz skontrolowac czy pokrywaja sie ze stykami na tej tasmie. Moze bardziej w gore tasma powinna wejsc. Zobacz czy te wszyskie styki sie nie przesunely w strone kostki, tak jak by je wyciagac przez kostke. Wydaje mi sie ze patrzac na twoje zdjecie, styki te z lewej powinny byc blizej scianki.

Ostatnio edytowane przez banan206 ; 02-02-2016 o 22:06
banan206 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 22:15   #25
pinochio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2010
Model: Focus 1.8 TDDi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Re: Odp: naprawa potencjometru pedału gazu

Cytat:
Napisał banan206 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co kojarze to powinno byc tak jak masz wsuniete miedzy dwa rzedy stykow, wsuwajac tasme w re styki mozesz skontrolowac czy pokrywaja sie ze stykami na tej tasmie. Moze bardziej w gore tasma powinna wejsc. Zobacz czy te wszyskie styki sie nie przesunely w strone kostki, tak jak by je wyciagac przez kostke. Wydaje mi sie ze patrzac na twoje zdjecie, styki te z lewej powinny byc blizej scianki.
Nie, nie może być miedzy dwa rzędy styków, bo ścieżki się nie stykają z żadnymi stykami, tylko są luźno. Teraz udało mi się w końcu wcisnąć ten potencjometr między plastik a pierwszy rząd styków po prawej, pomagając sobie cienkim nożykiem. Teraz muszę posklejać i poskładać pedał, zobaczę, czy auto odpali.

I odpalił, chociaż musiałem na popych auto zapalić, bo akumulator się wyładował. Ale zaraz zapala się kontrolka świec żarowych i jedzie na jałowym biegu tylko. Wyłączam, włączam silnik i za chwilę to samo. Pedał do wymiany, albo może jakoś błąd skasować? Jakby nie patrzeć, ścieżka jedna u samej góry była wytarta w potencjometrze, a druga na samym dole też trochę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160202_042.jpg (92.2 KB, 38 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160202_043.jpg (96.6 KB, 26 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pinochio ; 02-02-2016 o 23:34
pinochio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 09:22   #26
Yokura
ford::average
 
Avatar Yokura
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Chorzów
Model: Focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 53
Domyślnie Odp: naprawa potencjometru pedału gazu

Wsadzisz nowy pedał to powinien od razu zaskoczyć bez konieczności kasowania jakichkolwiek błędów.
Yokura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 12:08   #27
pinochio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2010
Model: Focus 1.8 TDDi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Re: naprawa potencjometru pedału gazu

Zamówiłem na allegro używany od anglika, 69,99 zł + 18 kurier, przełożę tylko puszkę z potencjometrem do mojego starego, wprawę już mam. Jutro mam mieć. Zobaczę, czy faktycznie zadziała. Dzisiaj jak tylko przekręcam kluczyk w stacyjce, od razu sprężynka pulsuje. Nowy w serwisie Forda kosztuje już 680 złotych, to chore, przez jeden zwykły pasek potencjometru...

Edit: Hmm, sprzedawca dzwonił do mnie i powiedział, że ma inny na stanie, z inną wtyczką, biała i zwróci mi pieniądze. Zamówiłem teraz sam potencjometr za 100 zł plus 15 paczka priorytetowa.

Ostatnio edytowane przez pinochio ; 03-02-2016 o 12:32
pinochio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 12:51   #28
Yokura
ford::average
 
Avatar Yokura
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Chorzów
Model: Focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 53
Domyślnie Odp: naprawa potencjometru pedału gazu

Kurde ceny poszły w górę. Ja za 390 kupiłem w serwisie forda w Krakowie, ale to już było parę lat temu...
Yokura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 23:21   #29
pinochio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2010
Model: Focus 1.8 TDDi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Re: naprawa potencjometru pedału gazu

Przyszedł dzisiaj potencjometr listem poleconym i przełożyłem, podładowałem akumulator, sprawdzam, sprężynka gaśnie... i działa!!!
Kurde, kto to widział, żeby dla uszkodzonego głupiego potencjometru w serwisie sprzedają tylko cały pedał za 680 zł, to bandytyzm.
Sam potencjometr kosztuje 100 zł na allegro i działa!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pinochio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 21:39   #30
Piotrekskce
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-02-2020
Skąd: Skierniewice
Model: FOCUS MK I
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Potencjometr gazu focus TDDI

Witajcie,
mam pytanie , ponieważ padł w samochodzie u ojca potencjometr gazu ( błąd potencjometru gazu po podłączeniu pod kompa 3 błędy z nim związane i świeci się pomarańczowa lampka) Czy potencjometr gazu o numerze 2H27A- taki chcę kupić - będzie pasował zamiast starego 2H15A ?

Jeżeli to nie ten dział proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego.


Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Piotrek
Piotrekskce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.