Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2019, 21:30   #1
Filemon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2015
Model: Fokus mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Szkoda parkingowa

Cześć.

Dzisiaj miałem małą szkodę parkingową (tak myślę).
Pani podczas wyjazdu z miejsca parkingowego pod galerią, nie zauważyła ze akurat przejeżdżałem. W efekcie uderzyła mi w przedni lewy bok. Na plastiku nic nie widać (może oprócz siatki na lakierze). Jednak pękła oprawka halogenu przeciwmgielnego tyle z zewnątrz. Po rozebraniu osłony od dołu zauważyłem,że pęknięty jest również plastik znajdujący się za nadkolem w przedniej części samochodu.

Wiecie jak może się ten plastik może się fachowo nazywać, aby go znaleźć na jakiejś aukcji ?
Wymienić chcę samemu. Pani wstępnie zapłaciła za szkodę 500 zł ( byle mąż sie nie dowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), gdy przekroczy budżet, ureguluje jeszcze różnicę.

Pozdrawiam
Filemon.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2019-11-25 at 18.33.46.jpg (10.3 KB, 94 wyświetleń)

Filemon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 21:33   #2
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,288
Domyślnie Odp: Szkoda parkingowa

W lewym przednim nadkolu jest pcm, sterownik silnika.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 21:34   #3
Petrozaur
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6 HDi 110KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: Szkoda parkingowa

Z OC tej pani jej ubezpieczyciel zaocznie wypłaci Ci bez sprawdzania, zdjęć itp ze 2k PLN-ów.
Petrozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 13:27   #4
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Szkoda parkingowa

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W lewym przednim nadkolu jest pcm, sterownik silnika.
PCM nie jest z plastiku- przynajmniej nie w mk3 bo jak ford wypuści za 8-10 lat mk5 to kto wie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - przed nadkolami są deflektory powietrza chociaż jak patrzę na Twoje zdjęcia to nie jestem pewien czy to to.. Kuknij sobie tutaj, może coś pomoże:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał Petrozaur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z OC tej pani jej ubezpieczyciel zaocznie wypłaci Ci bez sprawdzania, zdjęć itp ze 2k PLN-ów.
Rzeczywiście niektórzy ubezpieczyciele są gotowi takie małe szkody załatwić w uproszczonej procedurze i zaoszczędzić chociażby na opinii rzeczoznawcy.

Nie wiem jak to w szczegółach wyglądała u Kolegi Filemona ale z braniem kasy od sprawcy trzeba uważać i niezależnie od tego zawsze brać jego dane, dane jego samochodu i ubezpieczyciela. Usługi lakiernicze są droższe niż się przeciętnemu Kowalskiemu wydaje, poza tym mogą wyjść dodatkowe rzeczy. Nawet jak sprawca zadeklaruje, że dopłaci jak coś później wyjdzie, to może być z tym problem. Zresztą z perspektywy takiej osoby późniejsze dodatkowe żądania wyglądają jak próba wyciągnięcia kasy i dla mnie opór do dopłacania jest w sumie zrozumiały.
Ja w takiej sytuacji, jeżeli godziłbym się na rozwiązanie gotówkowe, to i tak żądałbym oświadczenia od sprawcy, pokwitował odbiór kasy tytułem odszkodowania za widoczne uszkodzenia pojazdu i umówił się, że jeżeli będzie coś więcej to zgłaszam szkodę, a pieniądze zwracam sprawcy.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 20:59   #5
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,288
Domyślnie Odp: Szkoda parkingowa

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PCM nie jest z plastiku- przynajmniej nie w mk3 bo jak ford wypuści za 8-10 lat mk5 to kto wie...
Nie bądź taki mądry.

Na foto ewidentnie widać potrzaskaną plastikową obudowę pcm'a i widać pcm, co nie powinno mieć miejsca.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 22:28   #6
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Szkoda parkingowa

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bądź taki mądry.
Sorry, ale kolega pyta jak się nazywa plastikowa cześć na zdjęciu a Ty odpisujesz, że za lewym nadkolem jest PCM. Dla mnie PCM to nie to samo co obudowa PCM a faktycznie zabrakło mi wiedzy, żeby zorientować się w Twoim skrócie myślowym- nie pomyślałem że PCM jest w obudowie. To co widać na zdjęciu oczywiste dla mnie nie było ale teraz zgadzam się z Tobą w 100%. Poza tym mój komentarz do Twojego posta wg moich intencji miał być żartobliwy a nie złośliwy, więc nie ma się co obrażać - wystarczyło doprecyzować swoją wypowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego COL-AL10 przy użyciu Tapatalka
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.