Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2020, 10:46   #11
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

1.6 nie miał problemów z dpf, 1.5 tdci też nie ma bo ma blisko filtr w komorze silnika od razu za turbo. Chyba dostrajajac silnik do euro 6.2 cos schrzanili...bo nie widzialem jak wyglada pod maska nowy 1.5 z norma 6.2, ktos wie czy to blizniacza konstrukcja?

arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 12:55   #12
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Cytat:
Napisał Rafał K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj odbyłem rozmowę z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta, odesłał mnie tam UOKiK. Sprawa wygląda następująco: Każdy klient w ramach rękojmi może domagać się wymiany wadliwego towaru na taki sam, nowy. Jeśli wymiana nie przyniesie efektu to można odstąpić od umowy kupna. Czekam więc aż pojawi się po raz czwarty ta sama usterka i zwrócę się wtedy do sprzedawcy na piśmie. W ramach rękojmi trzeba zwracać się do dealera, który samochód sprzedał( wystawił fakturę). W moim przypadku bedzie to bardziej skomplikowane bo auto jest w leasingu. Rzecznik obiecuje jednak pomoc, jeśli dojdzie do takiej sytuacji. Ciekawe kiedy ( chodzi o datę ) Ford ogłosił akcję serwisową. Prawo konsumenckie mówi też o " Podstępnym wprowadzeniu w błąd" kupującego.
przeczytaj umowę-zamówienie pojazdu jaki kupiłeś od dealera.
każda ma zapis, że rezygnujesz z rękojmi.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 23:47   #13
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Czytałem Umowę - zamówienie. Nie ma tam takiego zapisu.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 13:57   #14
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

to próbuj
za rękojmie odpowiada dealer, za gwarancje - importer czyli Ford Polska.
ze zrozumiałych względów, nie będą chcieli dać Ci w zamian nowego auta.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 23:53   #15
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Domyślam się, że łatwo nie będzie. Dlatego poprosiłem o pomoc instytucję do tego powołaną. Prawo konsumenckie stoi po mojej stronie, a Ford bardzo dokładnie opisał usterkę występującą w tym aucie, przestrzegając przed ignorowaniem jej. Skoro serwis nie jest w stanie, wbrew zamieszczanym informacjom jej usunąć, to muszą wziąć na siebie odpowiedzialność. Żaden klient nie zdecydował by się na zakup auta, wiedząc o tym, że posiada ono usterkę mogącą doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika i jego osprzętu. Kupując samochód dopytywałem szczegółowo o ten silnik. Oczywiście sprzedawca go zachwalał. Polecił ( po koleżeńsku) wymienić wcześniej olej silnikowy. Sugerował wymianę przy 5 tys. km. jeśli chcę długo i bezproblemowo auto użytkować. Nie zdążyłem - przy 4.400km nastapiła pierwsza awaria. Z perspektywy czasu uważam, że wiedząc o występującym w tym silniku problemie próbował " odwlec w czasie" jego objawy. Z całą pewnościa w chwili sprzedaży auta wiedział o ogłoszonej przez Forda akcji serwisowej, ale nie poinformował mnie o niej. List z wezwaniem na akcję serwisową otrzymałem już po wystąpieniu awarii. Dlatego ciekaw jestem kiedy Ford ogłosił akcję serwisową 19B19. Może ktoś wie? proszę o informację, może być na priv.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 01-02-2020 o 18:43 Powód: dubel
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 07:01   #16
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Jeśli kupiłeś na działalność gospodarczą to prawo konsumenckie nie stoi po twojej stronie.....
denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 11:26   #17
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Użytkuję samochód do celów służbowych i prywatnych, zgodnie z jego przeznaczeniem. Dlaczego prawo konsumenckie nie miało by mieć zastosowania w moim przypadku? Proszę, denon 2000 - uzasadnij swoje stwierdzenia. Jakaś podstawa prawna? Specjalne wyłączenia? Czy po prostu, nie - bo nie? To tak samo jak ze stwierdzeniem, że umowa zawiera adnotację o rezygnacji z rękojmi?
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 13:02   #18
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

róznica jest taka, że jeśli kupięś auto na firmę, z fakturą i nipem to nie jesteś konsumentem tylko przedsiębiorcą. nie obowiązuje tu kodeks cywilny tylko prawa handlowego.

trwają jakieś legislacyjne przepychanki, aby jednoosobowe działałności mogły być traktowane jako konsumenci.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 16:44   #19
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

" Jakieś legislacyjne przepychanki" to uchwalona w dniu 31 lipca 2019r" Ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych." Przepisy te wejdą w życie z dniem 1 czerwca 2020r. Zrównuje ona uprawnienia osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z uprawnieniami konsumentów. Warunkiem jest charakter wykonywanej działalności gospodarczej.

Odnoszę wrażenie, że niektóre wpisy na tym forum mają za zadanie zniechecanie osób niezadowolonych z produktów firmy Ford od podejmowania jakichkolwiek działań ; ).
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2020, 00:03   #20
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Nie trzeba było długo czekać. Dzisiaj przy przebiegu 13587km zaświeciła się znów kontrolka wymiany oleju. Poprzedziły ją silne szarpnięcia silnikiem po których auto będące na biegu jałowym zgasło na skrzyżowaniu pod światłami. Nie podczas ruszania, tylko na postoju. Gdy uruchomiłem silnik, sytuacja się powtórzyła. Zjechałem na najbliższy parking i zgłosiłem awarię w assistance. Za niecałe pół godziny laweta zabrała auto. Brawo dla assistance za szybkie załatwienie sprawy. Zobaczymy jutro, czy równie szybko zorganizują auto zastępcze.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.