Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2020, 21:29   #1
marksmall
ford::amateur
 
Imię: Markus
Zarejestrowany: 28-12-2019
Model: Transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Kluczyk niebieski nie otwiera z pilota centralnego zamka

mam problem z kluczykiem niebieskim a dokładnie nie otwiera z pilota centralnego zamku, pilot nadaje 433mhz, centralka sprawna, bezpieczniki tez sprawne, z kluczyka mozna otworzyć auto i odpalić silnik bez problemu.
W ASO stwierdzili ze uszkodzona jest płytka pilota, mimo ze pilot nadaje sygnał to komputer go nie widzi - dosc czesty objaw tak stierdzili w aso.
czy ktos moze juz naprawiał takiego pilota jesli tak to prosze o podpowiedz moze jakis schemat co trzeba wymienic w pilocie.

marksmall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 12:30   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Kluczyk niebieski nie otwiera z pilota centralnego zamka

Cytat:
Napisał marksmall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam problem z kluczykiem niebieskim a dokładnie nie otwiera z pilota centralnego zamku, pilot nadaje 433mhz, centralka sprawna, bezpieczniki tez sprawne, z kluczyka mozna otworzyć auto i odpalić silnik bez problemu.
W ASO stwierdzili ze uszkodzona jest płytka pilota, mimo ze pilot nadaje sygnał to komputer go nie widzi - dosc czesty objaw tak stierdzili w aso.
czy ktos moze juz naprawiał takiego pilota jesli tak to prosze o podpowiedz moze jakis schemat co trzeba wymienic w pilocie.
nic nie wymienisz w pilocie jeśli nie działa, bo to jest wszystko zintegrowane "w kupie", nawet bateria jest na stale przymocowana tak że ciężko ją wymienić (pilot ładuje się przez stacyjkę)

też miałem problem z brakiem centralnego z pilota, na to pomogło otworzenie i wyczyszczenie wszystkiego izopropanolem, wtedy pilot odżył.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2020, 00:18   #3
marksmall
ford::amateur
 
Imię: Markus
Zarejestrowany: 28-12-2019
Model: Transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Kluczyk niebieski nie otwiera z pilota centralnego zamka

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nic nie wymienisz w pilocie jeśli nie działa, bo to jest wszystko zintegrowane "w kupie", nawet bateria jest na stale przymocowana tak że ciężko ją wymienić (pilot ładuje się przez stacyjkę)

też miałem problem z brakiem centralnego z pilota, na to pomogło otworzenie i wyczyszczenie wszystkiego izopropanolem, wtedy pilot odżył.
bateria czy akumulatorek to jest prosty do wymiany jest faktycznie wlutowany w płytkę pilota na dwóch nóżkach - ale to jest łatwe do wymiany bardzie zastanawiam sie nad wymiana w pilocie transportera bo na allegro jest i to moze byc przyczyna

Bump: prosze o info czy juz ktos naprawiał takiego pilota

Bump:
Cytat:
Napisał marksmall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bateria czy akumulatorek to jest prosty do wymiany jest faktycznie wlutowany w płytkę pilota na dwóch nóżkach - ale to jest łatwe do wymiany bardzie zastanawiam sie nad wymiana w pilocie transportera bo na allegro jest i to moze byc przyczyna

Bump: prosze o info czy juz ktos naprawiał takiego pilota
w jednym poście pisałeś ze wymieniłeś elektronike cytuje:

kluczyk naprawiony, wymieniona elektronika i to w zamienniku i udało się zaprogramować.

tak więc bez problemu Forscan daje rade klucze doprogramować


rajman jest offline Raportuj zły post
marksmall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2020, 07:04   #4
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Kluczyk niebieski nie otwiera z pilota centralnego zamka

No i zrobiłem dokładnie to co napisałem, kupiłem na Ali Express wnętrzności czyli całą elektronikę.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2020, 23:57   #5
Kamykkamil16
ford::average
 
Avatar Kamykkamil16
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-04-2016
Skąd: Kołobrzeg
Model: Tourneo connect , Transit Mk7
Silnik: C-1.8tdci 90km Powerbox 130, T-2.2 TDCI 130kW GLX
Rocznik: Connect 2005, Transit 2006->
Postów: 86
Domyślnie Odp: Kluczyk niebieski nie otwiera z pilota centralnego zamka

komputer widzi tylko ta co ma zakodowane w sobie najpierw trzeba transponder zakodować trzeba też wiedzieć że jeśli w komputerze był wcześniej kodowane więcej niż dwa klucze a można ich chyba maksymalnie 8 g się dobrze mi pamięta to trzeba je wykasować i mieć przynajmniej 2 żeby je z powrotem załadować zarówno jak i centralkę robi się je całkowicie inaczej inaczej się koduje imoa inaczej centralny zamek sygnału bezprzewodowego tak zwanego a dopiero wtedy można stwierdzić czy pilot jest uszkodzony czy nie a to tępaki w aso to nawet nie wiedzą że można do kodować kluczyk
Kamykkamil16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 05:21   #6
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Kluczyk niebieski nie otwiera z pilota centralnego zamka

I tu się mylisz. Nie ma potrzeby nic od nowa kodować, można spokojnie dograć jeden kluczyk.

Mylisz się również co do programowania centralnego, w związku z tym że w transicie wszystkie elementy są zespolone, w tym immo z elektronika na płytce pilota, programuje się tylko pats na aucie i jest to jednocześnie programowanie pilota do centralnego, żadnej dodatkowej procedury nie ma.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2020, 13:40   #7
marci_n
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-07-2019
Skąd: Irlandia
Model: Transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kluczyk niebieski nie otwiera z pilota centralnego zamka

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu się mylisz. Nie ma potrzeby nic od nowa kodować, można spokojnie dograć jeden kluczyk.

Mylisz się również co do programowania centralnego, w związku z tym że w transicie wszystkie elementy są zespolone, w tym immo z elektronika na płytce pilota, programuje się tylko pats na aucie i jest to jednocześnie programowanie pilota do centralnego, żadnej dodatkowej procedury nie ma.

Ja próbowałem u siebie to zrobić i forscan mi móówi że najpierw trzeba wykasować zaprogramowane klucze (obecnie jest 3) a potem będą potrzebne 2 aby je zaprogramować. Problem w tym że nie wiem czy kluczyk się rozkodował po wyczerpaniu baterii czy też jest uszkodzony. Czy jak akumulatorek w kluczyku się wyczerpie to auto powinno mimo wszystko odpalić? Kontrolka na desce miga szybko.
marci_n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2020, 17:06   #8
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Kluczyk niebieski nie otwiera z pilota centralnego zamka

Cytat:
Napisał marci_n Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja próbowałem u siebie to zrobić i forscan mi móówi że najpierw trzeba wykasować zaprogramowane klucze (obecnie jest 3) a potem będą potrzebne 2 aby je zaprogramować. Problem w tym że nie wiem czy kluczyk się rozkodował po wyczerpaniu baterii czy też jest uszkodzony. Czy jak akumulatorek w kluczyku się wyczerpie to auto powinno mimo wszystko odpalić? Kontrolka na desce miga szybko.
Rozklejales kluczyk i sprawdzałeś baterie?

Nie jestem Ci w stanie podpowiedzieć czy wyczerpanie baterii powoduje rozkodowanie klucza ale mało to prawdopodobne i było by z gola bez sensu.

U mnie było tak że po tym jak kluczyk wpadł w kałuże centralny z pilota nie działał w ogóle, ale auto normalnie na nim odpalało. Po wyczyszczeniu elektroniki centralny zaczął działać prawidłowo i do teraz ten stary kluczyk na zmianę z nowym działają ok.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.