Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2017, 08:38   #31
cudaczek17
ford::average
 
Avatar cudaczek17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Rzeszów
Model: FOCUS C MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 72
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie

Cytat:
Napisał facio07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działanie termostatu można w bardzo prosty sposób sprawdzić.Wkładamy go do garnka z wodą,wstawiamy na piec o ogrzewamy,najlepiej jak jeszcze mamy termometr o odpowiedniej skali wtedy wiemy, przy jakiej temperaturze zaczyna się otwierać.Wiem że nowe to cale ustrojstwo zabudowane, ale przy odrobinie samozaparcia można to zrobić.
Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo dobry sposób sprawdzania termostatu.Przy moim staruszku Escorcie tak sprawdzałem i wyszło że termostat do wymiany.Czasami nie trzeba pchać się w koszty tylko sprawdzić prostymi metodami.

cudaczek17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 15:21   #32
piniu10
ford::average
 
Avatar piniu10
 
Imię: zbyszek
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Wągrowiec
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005 tdci
Postów: 102
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie

Czy to normalna temperatura? Dziś podczas trasy 360 km nie wyskoczyło więcej. Na zewnątrz od 0 do -1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
piniu10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 15:36   #33
ekus1964
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie

Podobno normalna. Też mnie to wkurzało i podjechałem do Tedi_k i zmienił mi w sofcie na benzyne (mam 1.6 Tdci) i stoi pionowo i nie denerwuje. Ogólnie polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ekus1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 20:31   #34
Patryczkowski
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-02-2017
Skąd: Krasnystaw§
Model: Ford Cmax
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie

U mnie koledzy to masakra.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Auto po wymianie uszczelki pod glowica, termostat nowy ,pompa wody.Auto caly czas sie zapowietrza.W czasie jazdy po przejechaniu7km przy -5 lapie 90 i nie chce ponownie sie dogrzac.Samochod oddawany na reklamacje a mechanicy nie maja pomyslu.Posiadam forda cmaxa 1.6tdci z 2010roku.Glowica od nowa? POMOCY
Zbyszek.
Patryczkowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 21:26   #35
karolwr
ford::beginner
 
Imię: karol
Zarejestrowany: 25-01-2017
Skąd: zamosc
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 tdci 115km
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie

Piniu10 Twoj wskaznik temperatury zdaje sie pokazywac w miare prawidlową temperature tj 80st. Otwarcie termostatu zaczyna sie od 83 st i po otwarciu temp spada do ok 78st, dzieki zastrzykowi zimnego plynu z duzego obiegu. termostat sie przymyka, znowu sie nagrzewa do tych 83 i tak w kolko...

Kup sobie elm327 za 30zl i sprawdzisz sobie temperature plynu dokladnie.

Ostatnio elm przydal mi się w udowodnieniu mechanikom ze termostat firmy Gates, ktory mi zalozyli jest wadliwy. Nagrzewal sie do 67 i puszczal, temperatura spadala do 60. zakupiony na aukcji niby oryginalny Fordowski dziala prawidlowo.
karolwr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.