Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2013, 14:06   #511
djatom
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIE RADZĘ!!! To jest wersja mocno testowa i można sobie bawić się czytaniem z PCM, ale próba zaprogramowania PCM co najmniej z prawdopodobieństwem 50% skończy się warzywem zamiast samochodu!

OK wiem niemam zamiaru tego robić tylko troche czytałem opis z niedowierzanie że to będzie kiedyś możliwe przy pomocy ELM-a choć to jeszcze testy ale juz coś
a tempomat już ktoś testował czy to też ryzyko uwalenia PCM


Ostatnio edytowane przez djatom ; 26-05-2013 o 14:12
djatom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2013, 18:10   #512
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał djatom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a tempomat już ktoś testował czy to też ryzyko uwalenia PCM
PCM zawsze programowany jest jako całość... i uwala się także jako całość...

Pojawiła się już wersja 2.7b - 2.7a moim zdaniem słabo działała i widać autor to także dostrzegł.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 08:08   #513
Danielnir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2013
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Witam,

kontynuuję temat przerabiania kabla ... wydaje mi się, że dobrze wszystko zlutowałem (jak podpinam wszystko to samochód widzi, że coś podłączyłem ale wyświetla albo komunikat błędu układu ESP albo awarię silnika) ale nadal nie chce się łączyć. Może źle zrozumiałem schemat i w związku z tym pytanie: te dwa kabelki, które idą do can-l (-) i can-h (+) to gdzie tak fizycznie mają się znaleźć? Bo ja przylutowałem pozostałości po kabelku czerwonym i niebieskim, które idą od pinu, który wpinamy do płytki drukowanej. Może tak wcale nie miało być?
Danielnir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 09:31   #514
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Kolego, wszystko ma się znaleźć tam, gdzie pokazuje schemat. Jeżeli masz problem z wykonaniem naprawdę elementarnej przeróbki połączeń, to nikt "zaocznie" tego nie dokona i lepiej poproś kogoś, kto się na tych zna. U Ciebie kabelki są czerwone i niebieskie, u mnie wszystkie były białe. Obawiam się, że za chwilę zrobisz jakieś zwarcie i albo uszkodzisz ELM-a albo samochód.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 09:44   #515
Danielnir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2013
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Kolorami posługuję się właśnie po to aby ułatwić sprawę. Nie dodałem jednak, że kolory odnoszą się do schematu zamieszczonego na 1 stronie tego tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danielnir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 10:18   #516
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał Danielnir Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolorami posługuję się właśnie po to aby ułatwić sprawę. Nie dodałem jednak, że kolory odnoszą się do schematu zamieszczonego na 1 stronie tego tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W załączniku masz bardziej łopatologiczny schemat. Dwa kabelki z wtyczki OBD (piny 6 i 14) odlutowujesz i wlutowujesz w "środkowe" piny włacznika. W ich miejsce wlutowujesz krótkie kabelki i z drugiej strony wlutowujesz je po jednej ze stron przełącznika podwójnego (w tym połaczeniu włacznika kabel działa tak jakby żadnej przeróbki nie było, czyli HS-CAN). Z drugiej strony włącznika lutujesz kabelki, które z kolei znajdą się przy pinach 3 i 11 i to jest położenie włącznika dla trybu MS-CAN.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wire-1.jpg (61.6 KB, 287 wyświetleń)
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 23:01   #517
amigo34
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2013
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 82
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Witam
Zakładam nowy temat chociaż nie wiem czy to dobry dział.
Zakupiłem ostatnio interfejs do mojego maxa.
Niestety nie mogę z niego korzystać.
Problem tkwi w sterownikach.
Po zainstalowaniu elma mam wykrzyknik i mój windows pokazuje, że jest jakiś błąd. Pytanie do kolegów którzy amatorsko korzystają ze swojego elma co mam zrobić. Mam sterowniki dostarczone na płycie CD od sprzedawcy, ale za chiny nie chce chodzić na nich interfejs.
Czy ktoś korzysta z tego interfejsu pod Windowsem Vista 32 bity??
Proszę o rady
amigo34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 22:02   #518
Ford c-max 1981
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Słupsk - Danmark
Model: Ford Kuga MK3
Silnik: 2.5 ltr 225KM
Rocznik: 2020
Postów: 96
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Witam. Czy przelacznik z aukcji bedzie odpowiedni do przerobienia elm327. Dzisiaj zainstalowalem program podlaczylem kabel do auta wcisnalem open port w programie otworzylo mi sie okno natomiast jezeli w GEM chcialem zczytac wyskoczyl jakis blad. Moje pytanko czy po przerobieniu wedlug schematu bedzie wszystko gralo??
Ford c-max 1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 10:12   #519
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał Ford c-max 1981 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy po przerobieniu wedlug schematu bedzie wszystko gralo??
Kolega tylko tak sobie pyta dla podbicia liczby postów czy też kolega oczekuje pisemnej gwarancji na ozdobnym blankiecie? Czytanie tego wątku nie wystarcza dla odpowiedzi na tak podstawowe pytanie???
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 12:02   #520
Ford c-max 1981
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Słupsk - Danmark
Model: Ford Kuga MK3
Silnik: 2.5 ltr 225KM
Rocznik: 2020
Postów: 96
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega tylko tak sobie pyta dla podbicia liczby postów czy też kolega oczekuje pisemnej gwarancji na ozdobnym blankiecie? Czytanie tego wątku nie wystarcza dla odpowiedzi na tak podstawowe pytanie???
Poprostu pytam, poniewaz po przejrzeniu tego watku niektorzy po przerobieniu mieli problem z polaczeniem sie. Z tego co wiem sa rozne rodzaje klonow elm.
Ford c-max 1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.