Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2019, 14:20   #181
bodo ford
ford::amateur
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 09-09-2019
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy jak ona działa ?

Cytat:
Napisał czechu77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wiecie może jakim napięciem jest sterowany ten silniczek żaluzji? U mnie ona nie działa i błąd wyskakuje ale nie jestem pewien czy to spalony silniczek, czy może gdzieś po drodze gubi napięcie. Teraz jak odpalam na zimno to na wtyczce mam około 5V przez kilkadziesiąt sekund. Nie powinno być 12V ?
Szanowni Koledzy
Prosze o informacje czy przy awarii aktywnej przesłony KOD U0284: 00-6C WENTYLATORY CAŁY CZAS CHODZĄ ????
Jeżeli nie - to jaka może być przyczyna ciągłej pracy wentylatorów ?

bodo ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 14:57   #182
Misek211
ford::amateur
 
Imię: MICHAŁ
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Gdynia
Model: Smax
Silnik: Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Miałem podobno sytuację... sprawdź kable...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Misek211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 19:39   #183
bodo ford
ford::amateur
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 09-09-2019
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

witaj Misiek211
możesz więcej napisać ?
czy wentylatory chodziły u Ciebie non-stop przy uszkodzonej żaluzji chłodnicy ?

Może ktoś miał taki problem ?

Ostatnio edytowane przez bodo ford ; 23-09-2019 o 20:36
bodo ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 21:16   #184
stanpiotr
ford::beginner
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 01-09-2019
Skąd: Tarnów
Model: KUGA
Silnik: 1.5
Rocznik: 17
Postów: 16
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Panowie w końcu uporałem się z błędami aktywnej żaluzji chłodnicy. Po założeniu nowej żaluzji chłodnicy podobno zgodnej z oryginałem występował u mnie bł " PCM DTC P05A1:00-6C===
Kod: P05A1 - Działanie czujnika położenia aktywnej przesłony A kraty wlotu powietrza przy zatrzymaniu w położeniu maksimum/minimum" oprócz silnika wszystko było nowe. Błąd ten nie dawał mi spokoju więc kupiłem używany silnik po założeniu okazało się że nic się nie zmieniło. Znalazłem schemat i okazało się że jak koledzy wcześniej pisali silnik jest tylko zasilany napięciem 12V a drugim pinem komunikuje się z PCM w podobny sposób jak K-LINE . Wysyłane są do niego komendy a on odpowiada w jakiej pozycji jest przysłona. Zastanawiało mnie jak wykrywa swoją pozycję skoro czasem losowo zmieniał swoje położenie nie wytyczając stałego zakresu pracy. Zdecydowałem się na rozebranie silnika. Okazało się że na zębatce głównej nie ma żadnych czujników położenia więc zrozumiałem w końcu że informacją o położeniu końca i początku zakresu pracy jest "Tak jak w silnikach podnoszenia szyby" jego przeciążenie w punkcie skrajnym. U mnie natomiast połączenie silnika z lamelką żaluzji było tak luźne że przeskakiwało na połączeniu o jeden wpust. Silnik wtedy dochodził do punktów testowych bez oporu i wyrzucał błąd nie mogąc określić położenia. Zdecydowałem się że na gorąco w tłoczę pręta do środka ośki wielo wpustu co spowodowało zwiększenie jego średnicy i lepsze spasowanie połączenia wielo wpustu silnika przysłony z lamelką. Po założeniu żaluzji i wykonaniu testu silnik zatrzymał się na jednej minimalnej skrajni i na maxymalnej "Otwartej "skrajni i tak pozostał błąd się skasował i już nie powrócił.
stanpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2020, 21:29   #185
Gumi78
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: Krasnik
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Szanowni koledze,czy mógłby mi ktoś podrzucić zdjecie jak jest zamontowany silniczek żaluzji.
Gumi78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 20:30   #186
derkss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2010
Model: S-max, Focus FF3 FL
Silnik: 190 KM Ecoblue, 180KM TDCi
Rocznik: 2020, 2016
Postów: 44
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Wczoraj zauważyłem, że załącza mi się wentylator chłodnicy i pracuje w zasadzie non stop. Na początku myślałem, że DPF się wypala, ale po sprawdzeniu błędów mam "U0284 - Utrata łączności z modułem A aktywnej przesłony kraty wlotu powietrza". Doczytałem, że przyczyny trzeba szukać w przewodach do silniczka dobierając się do niego od spodu, albo w samym silniczku.
Nie bardzo mam teraz warunki na szukanie przyczyny, więc chciałem tymczasowo wyłączyć aktywną żaluzję Forscanem, tym bardziej, że żaluzje zostały w pozycji w pełni otwartej.
Zmieniłem w BCM na "without Active Grill", ale błąd dalej jest generowany i wentylator się załącza.
1. Co trzeba jeszcze zmienić, żeby do momentu naprawy żaluzji nie jeździć z wentylatorem chłodnicy pracującym w trybie ciągłym?
2. Czy jest możliwość z Forscana wyzwolenia konkretnego kąta ustawienia lamelek?
3. Jaki PID pozawala obserwować online kąt ustawienia lamelek żaluzji? (znalazłem tylko jakiś licznik active grill, który zwiększa swą wartość po każdym odpaleniu silnika chociaż żaluzje nie zmieniają swojej pozycji).
4. Czy po zmianie w BCM trzeba zresetować moduł PCM?

Ostatnio edytowane przez derkss ; 26-02-2020 o 22:13
derkss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 20:53   #187
derkss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2010
Model: S-max, Focus FF3 FL
Silnik: 190 KM Ecoblue, 180KM TDCi
Rocznik: 2020, 2016
Postów: 44
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki

Panowie, jak wygląda możliwość sprawdzenia silniczka żaluzji? Czy podanie bezpośrednio 12V powinno na odpowiednie PINy powinno dać reakcję?

Derks
derkss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 03:21   #188
xcode
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS@260
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Żaluzja - deaktywacja, czy się da?

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś uświadomił mnie jak to jest z tą żaluzją - da się ją wyłączyć w Mk4 EB i odpiąć silniczek (nie ma błędu póki co, ale gałąź mi połamała), czy jest ona wkodowane w PCM i trzeba się bawić w rzeźbę jakichś ograniczników do silniczka, żeby widział zakres ruchu po zdemontowaniu?
xcode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2020, 18:35   #189
slider2002
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Żaluzja - deaktywacja, czy się da?

Jak na moje to wystarczy wodpiac wtyczkę. Były tematy tu na forum gdzie chłopaki pisali ze żaluzja im nie działa nie wiadomo jak długo bo silniczek umarł i nie wywalało żadnych błędów.
slider2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2020, 20:49   #190
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Żaluzja - deaktywacja, czy się da?

Cytat:
Napisał slider2002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie wywalało żadnych błędów.
Poza tymi w diagnostyce...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W MK4 żaluzję wyłącza się bez problemu w centralnej konfiguracji (pod koniec listy opcji). FORScan do tego zupełnie wystarczy. ELMConfig też.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chłodnica , działanie , elektryka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.