Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2020, 11:49   #261
lhrrob
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: EDGE, Focus MK3 (2013 2.0L)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Cytat:
Napisał lhrrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dorzucę coś od siebie w związku z awaria mojej skrzyni PowerShift w Ford Focus 2.0.

Dnia poprzedniego zaparkowałem jak zwykle w garażu wjeżdżając do niego tyłem (pewnie bez znaczenia ale...).
Nazajutrz rano jak zwykle chciałem pojechać do pracy. Odpaliłem silnik, zmiana na D - zgasł silnik. Ponowiłem próbę, czyli odpaliłem silnik, D - zgasł. Raz jeszcze to samo.

Zadzwoniłem do assistance aby zawieźli go do ASO. Na drugi dzień oddzwonili z ASO z informacją, że skrzynia "mechanicznie zablokowana" cokolwiek to znaczy. Diagnosta podejrzewa, że wpięły się dwa biegi na raz i że skrzynia do wymiany. Czekam na decyzję Ford Polska o wymianie gwarancyjnej. Skrzynia 64k km. Żadnych niepokojących objawów wcześniej nie dawała. Przy 54k w styczniu 2017 był wymieniony olej w skrzyni.

Diagnoza ASO troszkę mi nie pasi z tego względu, że za pierwszą próbą podjechał metr do przodu (szarpnął). Generalnie zachowywał się tak jakby nie było sprzęgła. Porównując to do manuala to tak jakbym za szybko puszczał sprzęgło i dusił silnik.

Witam ponownie,
Powyższa awaria miała miejsce przy przebiegu 64k. Zakończyła się wymianą całej skrzyni.

Cieszyłem się jazdą do piątku 07.02.2020 i przebiegu 90k. Auto znów stoi w ASO z powodu kolejnej awarii. Tym razem w trakcie jazdy skrzynia szarpnęła i pokazał się komunikat o jej awarii. Zjechałem na pobocze, wyłączyłem silnik i ponownie go uruchomiłem. Auto baaaaardzo mozolnie poruszało się do przodu a wsteczny umarł.
Zadzwoniłem po assistance aby zabrali skorupę do ASO. Po niecałej godzinie przyjechała laweta więc odpaliłem silnik (stałem trochę niefortunnie i aby miał możliwość wciągnięcia go na pakę musiałem lekko cofnąć), wrzuciłem wsteczny i normalnie ruszyłem jakby nigdy nic. "D" też działał bez zarzutu mimo komunikatu o awarii.
Auto jest świeżo po przeglądzie w ASO (styczeń 2020) i wymianie oleju w skrzyni.

Dodam, że podobna sytuację miałem kilka miesięcy temu (latem), również szarpnięcie, komunikat, ASO. Tamtym razem jednak nic nie stwierdzili. Zanim wzięli się za niego w ASO to zniknął komunikat a podpięty komputer nie pokazał żadnych błędów. Skrzynia zachowywała się jak najbardziej poprawnie. Dobrze, że miałem zdjęcia i filmik na telefonie z awarii bo by mi nie uwierzyli, że coś się działo. W każdym razie po tygodniu próby zdiagnozowania oddali auto tak jak stało.

Moja konkluzja jest następująca:
1. Odradzam samochody z PS (wiem, wiem jak kto dba ten tak ma i te inne mądrości). To mój pierwszy i ostatni.
2. Jeżeli już PS to zachęcam do wykonywania przeglądów tylko w ASO + przedłużenie gwarancji z assistance (koszt od 120 do niecałych 200 zł na przełomie lat kiedy używam swego Forda). Już raz mnie to uratowało od poniesienia kosztów wadliwych rozwiązań w PS. Poprzednia wymiana wyniosła niecałe 10k (nie pamiętam czy netto czy brutto), za którą nic nie płaciłem właśnie dzięki przedłużeniu gwarancji za śmiesznie małe pieniądze. Tym razem zapewne skończy się tak samo, bo PS dla ASO jest "nienaprawialnym" komponentem. Jak się zepsuje to tylko wymiana na nowy.

[EDIT 13.02.2020]
Telefon z ASO i okazuje się, że awarii uległy elektrozawory w skrzyni.

[EDIT 21.02.2020]
Auto odebrane. Koszt naprawy ~7k (naprawa w ramach gwarancji)


Ostatnio edytowane przez lhrrob ; 21-02-2020 o 06:36
lhrrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 13:21   #262
Teodor2424
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2017
Model: Audi a6
Silnik: 1,9
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

No i mnie dopadła awaria PS. S-max 2014r 2l diesel
W zeszłym roku wymiana ASO olej w skrzyni., chodziła elegancko.
Jakiś miesiąc temu jak się ochłodziło, zostawiłem auto przed garażem na noc, rano wsiadłem, D i na wyświetlaczu ograniczona funkcjonalność skrzyni, tylko 2 i R. Wjechałem do garażu i po 5godzinach wszystkie biegi działały.
Parę razy pojawił jeszcze się ten problem i tylko jak jest zimno. Wystarczy rozgrzać chwilę autko i zgasic autko i ponownie uruchomić. Biegi się znajdują.
Ale to nie o ten problem mi chodzi, ponieważ tydzień temu pojawiło się szarpanie i przerzucanie samowolne biegów podczas bardziej energicznej jazdy. Najczęściej na 4, zrzuca na sekunde na 3biegi. Nie miałem robione adaptacji. Czy to coś wogole pomoże czy lepiej szykować kase na drogą naprawę?
A jeżeli już naprawa to gdzie w pomorskim?
Teodor2424 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 18:09   #263
mawm
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-01-2019
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: ecoboost 203 km
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

I ja coś napiszę o tych WULGARYZM skrzyniach PS. Mam s-max rok prod.2011 w czwartek pojechałem do Aso na inspekcje samochodu a tu wyciek oleju ze skrzyni przy łączeni z silnikiem okazało się że poszedł uszczelniacz w aso wymiana 10k pogrzebałem trochę i okazuje się że to najbardziej awaryjna skrzynia Forda wycofana z produkcji. pytam się w aso gościa jak to może być że po przejechaniu 146tyś km. poleciał uszczelniacz to powiedział mi że to eksploatacja czyli co 150 tyś wymiana uszczelniacza a najlepsze jest to że czytałem że można wymienić sam uszczelniacz koszt 2,5k ale po przejechaniu 10,15 tyś km. robi się to samo bo okazuje się że trzeba wymienić oprócz uszczelniacza to prawie całe bebechy w skrzyni tzw. zespół sprzęgieł bo tam leci łożysko i ma luzy i dlatego leci uszczelniacz. Pierwszy i ostatni raz PS. Dziękuję.
mawm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 13:13   #264
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Trzeba było oddac do Ford auto jak wyprodukowali bubla niech gratis naprawiają. Tylko w USA jest bat na koncerny i robia wszystko zeby takie rzeczy nie powstawaly bo potem placa ciezkie pieniadze. U nas gnebi sie drobnych przedsiebiorców ta unia
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 21:10   #265
Adamkowal
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-05-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Witam,
A czego można się spodziewać, jeśli raz na kilkaset km , na chwilę pojawia mi się komunikat o ograniczonej funkcjonalności"?
Na razie poza pojawiającym się na chwilę i zaraz znikającym komunikatem - nic się nie dzieje.
Ki grzyb?
Pozdrawiam
Adamkowal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 23:15   #266
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

U mnie to był zwiastun tego, że po kilku takich miesiącach rozerwało mi akumulator...

Wiele tymczasowych błędów wynika z prądu w tej skrzyni, ale warto sprawdzić kablem
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 06:14   #267
Adamkowal
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-05-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Chcesz powiedzieć że gdzieś jest jakieś przebicie?
Adamkowal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 16:10   #268
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Cytat:
Napisał Adamkowal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcesz powiedzieć że gdzieś jest jakieś przebicie?
Chciałem tylk powiedzieć, że niesprawny aku (z różnych powodów niesprawny) często generuje błędy skrzyni.
Wielu użytkowników tego forum raportowało, że wiele losowych błędów TCU/ECU zniknęło po jego wymianie.

Np. u mnie błędy wyskakiwały kiedy zimą spod świateł na zimnym silniku mocniej ruszałem. Po wymianie akumulatora zero błędów już od roku.
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 16:44   #269
Adamkowal
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-05-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Byłem dzisiaj w serwisie i występują u mnie takie błędy:
U010000 - Komunikacja na magistrali CAN ze sterownikiem silnika; Brak komunikacji
U014000 - Komunikacja CAN z centralką; Brak komunikacji
U014600 - Komunikacja z Gateway poprzez magistralę CAN; Brak komunikacji
U025300 - Komunikacja magistrali CAN z układami elektroniki akcesoriów; Brak komunikacji
U230064 - Konfiguracja pojazdu; Zakłócenia działania
U040100 - Komunikacja na magistrali CAN ze sterownikiem silnika; Błąd w przesyłaniu danych
Napięcie w akumulatorze: 13.4 V
Czujnik 5V zasilanie sterownika (skrzynia biegów): 4.94 V - nie za mało?
Coś to Wam mówi?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Dzięki!
Adamkowal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 17:23   #270
Jacetto
ford::amateur
 
Imię: Jaca
Zarejestrowany: 17-01-2020
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci 163
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Witam .Od niedawna jestem posiadaczem S maxa 2.0 tdci 163 km
Mam ...trudno powiedzieć czy problem ...bo nie wiem co to ale wiem ,że jeżlei coś działa to raczej nie powinno być żadnych odgłosów ,a mianowicie

Skrzynia Ps działa mechanicznie bez zarzutów .Ładnie biegi przekłada i zrzuca.Jak na moje chocież nie mam dużego doświadczenia z automatami to raczej nie zrywa i nawet dośc płynnie przerzuca z 1-2 ...a wiem ,że często jest opisywane ,,szarpanie ,, ale jako normalne .Pojawia się natomiast coś takiego ,że gdy skrzynia się rozgrzeje (bo na zimnym silniku to nie występuje) to przy zmianie biegów słychac delikatny ..i teraz trudno mi to nazwać ...skrzypienie ,pisk ...na pewno nie zgrzyt czy coś.Problem ten występuje tylko kiedy samochód jest na małych obrotach .Dzieje się tak przy zmianie biegu 2-3 ,3-4 ...Kiedy obroty podkręce to tematu nie ma .Jak zauważyłem na Sporcie też to nie występuje ,ale to raczej jest powiązane z tym że na wyższych obrotach nie słychac tego .
Czy jest ktoś kto coś podobnego przechodził lub zna się na tyle ,że potrafi ocenic czy cos ze skrzynią się dzieje i lepiej reagować .Dodam ,że nie występują żadne błędy na pulpicie itp .
Jacetto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.