Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2018, 15:09   #211
robertburiak@gmail.com
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 11-06-2017
Skąd: Dukla
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Witam czy ktoś ma tena problem co ja a mianowicie ubywa plyn chlodniczy. A stanach są akcje serwisowe dotyczy ford escape 2014 1.6. Wycieku nigdzie nie widać. Czy ktoś sie JUZ z tym zetknął.

robertburiak@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 15:48   #212
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Tak, jest o tym obszerny temat na tym forum. A u forda akcja serwisowa.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 23:18   #213
maciek_84
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał r_michal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak u mnie - trzeszczało to jak i zamek od schowka. W obu przypadkach pomogło podklejenie podkładki filcowej ok. 3mm grubości bezpośrednio przy zamku. Sprawdzone już przez wiele km także na kocich łbach. Ciszaaaaaa! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Idealnie, działa, dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Proste i skuteczne.
maciek_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 10:23   #214
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał Kugik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Nie wiedziałem gdzie to włożyć dlatego wylądowało w wady i usterki. Proszę wszystkich, którzy się spotkali z takimi zjawiskami o wypowiedz, wszystkie opinie są mile widzianeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj wieczorem przyjrzałem się dokładnie moim soczewkom bi xenon i zauważyłem coś bardzo niepokojącego. Załączam zdjęcie dla lepszego zrozumienia problemu. W obu soczewkach mam podobnie, czyli jakiś dziwny nalot na soczewce. Nie wiem dokładnie jak to opisać ale wygląda to jakby soczewka była zapaskudzona czymś, albo jakaś warstwa z soczewki została starta. Są bardzo widoczne plamy na samej soczewce, czy jest to coś poważnego? Czy soczewka do wymiany? Czy tylko czyszczenie? (ale jak czyszczenie to jak? klosze są nierozbieralne). Zapytuje osoby które się spotkały z takimi sytuacjami, czy to koniec? Czy da się z tym coś zrobić? Na pewno brudna (dziwnie wyglądająca ) soczewka ma wpływ na ilość i jakość światła na drodze.




Witam wszystkich na forum.
Robię mały update odnośnie moich lamp, może takie informacje przydadzą się innym.
Jestem już po czyszczeniu moich lamp😊 Wszystko poszło bez problemu a różnica jest kolosalna. Teraz w końcu bi-xenony świeca tak jak powinny świecić od samego początku. Przed czyszczeniem mając zamontowane najnowsze żarniki Osram CBI 6000K, światło było żółte, teraz jest śnieżno białe😊
Wszystko wskazuje na to, że przytrafiły mi się felerne egzemplarze lamp (konkretnie soczewek -samych szkieł). W warsztacie byli zdumieni jak wyczyścili szklą. Cala brunatna maź zeszła bez problemu i potwierdzili w warsztacie, że wyglądało to jakby ktoś nie dochował rygoru czystości przy skalaniu lap przez Valeo-producenta lamp dla Forda.
Dodatkowo okazało się ze odbłyśniki też dostały po kościach!!! Niesamowite, że w prawie nowym samochodzie, przy pełni automatycznym ustawieniu świateł (żarniki ksenonowe w sumie chodziły około 7 miesięcy) odbłyśniki były już lekko wypalone.
Wewnętrzna strona kloszy też była lekko uszkodzona przez temperaturę, na szczęście udało się również bardzo delikatnie wypolerować i zmniejszyć ten defekt.
Trochę żałuje ze zająłem się tym tematem tuż po gwarancji, ale cóż sam sobie jestem winien.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Soczewka po czyszczeniu.jpg (93.4 KB, 170 wyświetleń)
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 09:18   #215
r_michal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi 4x4
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał Kugik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich na forum.
Robię mały update odnośnie moich lamp, może takie informacje przydadzą się innym.
Jestem już po czyszczeniu moich lamp😊 .
Kolego a możesz napisać gdzie i za ile ta przyjemność? Moje xenony też wydają się świecić tak sobie w porównaniu z poprzednim samochodem...
r_michal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 13:19   #216
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał r_michal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego a możesz napisać gdzie i za ile ta przyjemność? Moje xenony też wydają się świecić tak sobie w porównaniu z poprzednim samochodem...

Witam. Ja robiłem w tym warsztacie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ceny kompleksowych napraw/regeneracji są uzgadniane indywidualnie w zależności jaki rocznika samochodu, jaki producent lamp, jak skomplikowany jest demontaż lamp, czy tylko same lampy będą przysłane bez usługi demontażu, czy tylko czyszczenie, czy regeneracja odbłyśnika, itd.. (mnóstwo zmiennych) najlepiej zadzwonić i się dopytać osobiście, bo każdy będzie miał inny zakres prac a za tym idzie inna cena. Jednakże trzeba się liczyć z ceną na poziomie 150-350 zł od reflektora w zależności od zakresu naprawy.
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 20:31   #217
Łukasz Okularczyk
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-11-2017
Skąd: Sosnowiec
Model: focus
Silnik: 1.6 100km
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Panowie czy jest szansa by po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi nie wyłączał się sync i dalej grało radio? Nie wiem jak was ale mnie strasznie to wkurza.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Łukasz Okularczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 23:05   #218
metyceuloza
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Wlkp
Model: Ford Escape III
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Ambient nie działa. Domyślam się że przez to że nie gaśnie światło w bagażniku. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc. Ford Escape 2014. klapa automatyczna?
metyceuloza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 00:44   #219
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał Łukasz Okularczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie czy jest szansa by po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi nie wyłączał się sync i dalej grało radio? Nie wiem jak was ale mnie strasznie to wkurza.
podepnę się pod to pytanie,bo też mnie to irytuje szczególnie gdy siedzę w aucie a pasażer otwiera dzwi i radio gaśnie no kto to wymyślił i nie dal ewentualnej opcji w sync do zmiany tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2018, 15:15   #220
marekkoczta
ford::average
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 27-08-2017
Skąd: bialystok
Model: ford escape
Silnik: 2
Rocznik: 2016
Postów: 94
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał wowo213 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podepnę się pod to pytanie,bo też mnie to irytuje szczególnie gdy siedzę w aucie a pasażer otwiera dzwi i radio gaśnie no kto to wymyślił i nie dal ewentualnej opcji w sync do zmiany tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wystarczy nie wyłączać auta
marekkoczta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.