Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2018, 20:37   #11
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Ubawilem sie po pachy,napisz do forda ,ze spawany samochód to możesz sobie sam złożyć na szrocie,nie odpuszaj darmozjadom,nie będzie na pewno łatwo,ale ktoś musi zacząć.
Walcz o nowe auto,myślę ,że trochę zachodu będzie,trzymam kciuki.

CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 21:08   #12
dodheims.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2017
Model: Focus III FL Hatchback Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 40
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Od września skrzypią przednie lewe drzwi przy otwieraniu. Na 1 przeglądzie psiuknięto w zawiasy czymś, ale zero rezultatu. Ignoruję to, a o zdejmowaniu drzwi przez aso nawet nie myślę. Za trudny temat😉
dodheims. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 21:17   #13
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Nie wiem może sie mylę,czy młodzież bedzie odpuszczać?do upadlego bym walczył o swoje,kupujesz nowy samochód chyba z jakiegoś powodu ,a aso wciska spawanie,czy wy zartujecie?

Ostatnio edytowane przez CHARONSKI ; 18-11-2018 o 21:21
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 22:03   #14
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Cytat:
Napisał mjopek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Niestety nadal walczę z drzwiami od strony kierowcy które wydają dziwny dźwięk przy otwieraniu. Byłem parę razy na serwisie i nie poradzili sobie z tym. Dostałem wiadomość od samego kierownika ASO który taki pisze:

"Przyczyną skrzypnięcia przy skrajnym otwarciu drzwi kierowcy nie są zawiasy ani ogranicznik drzwi tak jak wcześniej podejrzewano.
Z działań które przeprowadziliśmy przy ostatniej wizycie wynika, iż dźwięki wydobywają się z połączenia pomiędzy zewnętrznym poszyciem słupka A na wysokości zawiasów a wewnętrznym poszyciem słupka A. Dodatkowo w tej strefie znajduje się masa uszczelniająca która tężeje podczas fabrycznego składania nadwozia pojazdu i może ona wydawać dźwięki przy napinaniu drzwi przy skrajnym otwarciu. Pomimo prób przesmarowania elementów przy zdemontowanym ograniczniku i sekwencyjnie odkręcanych śrubach zawiasów, nasze działania nie przyniosły oczekiwanych przez Pana rezultatów.

Nie wiem co o tym sądzicie ?
Miałem podobny przypadek, z tym, że u mnie skrzypienie w drzwiach kierowcy nie pojawiło się tak po prostu, samo z siebie, ale nastąpiło przy wysiadaniu z pojazdu w wyniku gwałtownego otwarcia drzwi przez podmuch silnego wiatru. Doszło do przeciągnięcia zawiasów i naprężenia słupka, a ściślej - jego wewnętrznych elementów, które są nitowane ze sobą. Wnioskuję więc, że ASO ma rację w tym, co pisze na ten temat, ale nie zgodziłbym się na taki sposób naprawy i "rozprucie" drzwi. Szkoda auta. W moim przypadku pomogło użycie smaru silikonowego w spreju. Wyciągnąłem czarną plastikową zaślepkę na środku słupka, do której wchodzi bolec od Edge Door Protector (poniżej widoczne jest wewnętrzne nitowanie poszycia słupka i to stamtąd skrzypiało) i do wnętrza napsikałem w.w smaru przez słomkę. Pomogło.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 22:36   #15
mjopek
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus III Kombi
Silnik: 1,5V Benzyna
Rocznik: 09.2016
Postów: 59
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem podobny przypadek, z tym, że u mnie skrzypienie w drzwiach kierowcy nie pojawiło się tak po prostu, samo z siebie, ale nastąpiło przy wysiadaniu z pojazdu w wyniku gwałtownego otwarcia drzwi przez podmuch silnego wiatru. Doszło do przeciągnięcia zawiasów i naprężenia słupka, a ściślej - jego wewnętrznych elementów, które są nitowane ze sobą. Wnioskuję więc, że ASO ma rację w tym, co pisze na ten temat, ale nie zgodziłbym się na taki sposób naprawy i "rozprucie" drzwi. Szkoda auta. W moim przypadku pomogło użycie smaru silikonowego w spreju. Wyciągnąłem czarną plastikową zaślepkę na środku słupka, do której wchodzi bolec od Edge Door Protector (poniżej widoczne jest wewnętrzne nitowanie poszycia słupka i to stamtąd skrzypiało) i do wnętrza napsikałem w.w smaru przez słomkę. Pomogło.
Spróbuję jutro, ale wydaje mi się że już tam też psikałem smarem silikonowy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
mjopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 14:55   #16
mjopek
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus III Kombi
Silnik: 1,5V Benzyna
Rocznik: 09.2016
Postów: 59
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Niestety nic nie dało.
Zauważyłem jak spada temperatura na dworze poniżej 0 stopni to nic nie słychać.
Ciekawe dlaczego.?

Już jestem bezradny z serwisem. Jak widzą mój nr. telefonu to nie odbierają a na e-maile nie odpisują

Chyba został mi tylko telewizja!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez mjopek ; 24-11-2018 o 14:58
mjopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 15:09   #17
jaca.op
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-02-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus kombi mk3
Silnik: 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Witam, ja też mam ten problem, w lutym skończyła się gwarancja i jedyne co pozostaje to okazyjne przesmarowanie zawiasów i door protect ��

Ostatnio edytowane przez jaca.op ; 09-12-2018 o 22:38
jaca.op jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 15:44   #18
mjopek
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus III Kombi
Silnik: 1,5V Benzyna
Rocznik: 09.2016
Postów: 59
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Cytat:
Napisał jaca.op Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, ja też mam ten problem, w lutym skończyła się gwarsncja i jedyne co pozostaje to okazyjne przesmarowanie zawiasów i door protect
U mnie smarowanie nie pomaga a door protect miałem wymieniany na gwarancji.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
mjopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 13:13   #19
P_Buchta
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 13-09-2019
Skąd: Rybnik
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Witam,

Panowie to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozwiązanie tego "problemu" jest bardzo proste i nie trzeba wcale rozpruwać drzwi, spawać i malować... Też to usłyszałem w serwisie. Na słupku "A" mamy okrągłą gumową zaślepkę ( za ogranicznikiem, pod gumową osłoną przewodów ) pod którą ukrywa się śruba ( z tego co pamiętam 15 ), która trzyma belkę poprzeczną pojazdu. Ściągamy zaślepkę, luzujemy śrubę ( luzujemy, nie odkręcamy ) i dokręcamy z powrotem ale już z mniejszą siłą. To samo powtarzamy z drugiej strony pojazdu. Voila Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję, że pomogłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20190912_153422.jpg (33.1 KB, 117 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez P_Buchta ; 13-09-2019 o 13:18
P_Buchta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 21:21   #20
jahajolo
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Słubice
Model: Focus
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Potwierdzam, że skrzypienie drzwi można wyeliminować za pomocą klucza "15" kupionego za 15 złotych.

W moim przypadku w aucie, które ma 2 lata i 11 miesięcy serwis się poddał. Nad skrzypieniem (w ramach gwarancji) pracowało pół składu serwisu. Z drzwi aż lał się smar, którym próbowali wyeliminować skrzypienie. Odkręcali stoper, w końcu stwierdzili, że skrzypi w miejscu mocowania stopera "gdzieś w środku" i trzeba rozebrać część kokpitu i walić gumowym młotkiem - skierowali mnie do blacharni, żeby się umówić na operację.
Odmówiłem, bo wolałem skrzypienie zamiast połamanych plastików i na przykład nowego skrzypienia deski rozdzielczej.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - dostajesz złoty medal!!! DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam,
Szymon
jahajolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.