Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2013, 18:19   #1
Addo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-09-2013
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Błąd DTC U3000:00-68 Webasto co z tym ?

Mam extra marka postojowe Webasto moim problemem jest to, że pojawia się kod DTC kod błędu U3000:00-49, gdy usunę kod działa grzejnik jak należy aż do następnego dnia, gdy kod błędu pojawia się ponownie.

kiedy czytałem kody błędów mówi, że będę Controller sprawdzić moduł abs. co ma ABS z dodatkową grzałkę do zrobienia? Jestem bardzo wdzięczny za wszelką pomoc można uzyskać



===DTC U3000:00-68===
Code: U3000 - Control Module

Subcode: 49 - Internal Electronic Failure

Status: 68

Module: Auxiliary Heater Control Module

Diagnostic Trouble Code details

Perform these checks

Check the %%h(ABS)(EB9F) module ground connections.

Check the %%h(ABS)(EB9F) module power supply connections.

Check the condition of all cables and connectors for broken cables, damaged insulation, contamination, water ingress and loose connections.

Check the %%h(ABS)(EB9F) module connections for damage, water ingress or corrosion . If any contamination is found, clean the connector and %%h(ABS)(EB9F) module terminals.

Check the connector for damage or contamination.

Check for an open circuit in the wiring harness.

Check for a short circuit to the ground or battery.

Check the condition of all cables and connectors for broken cables, damaged insulation, contamination and loose connections. Make sure there is no continuity to ground or supply.

Select Self-Test in the toolbox menu, select Chassis -> Braking -> %%h(ABS)(EB9F) or %%h(ESP)(1871Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., depending on the system. Perform an On Demand Self-Test.

If the %%h(DTC)(FA1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. is ODDTC and not historical or continuous, do not delete the DTC and replace the %%h(ABS)(EB9F) module.

If the %%h(DTC)(FA1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. is %%h(CMDTCs)(186CA) and historically this may be an intermittent fault, the cause of which cannot be identified at this time. The customer should return the car should the fault reoccur noting the conditions at the time of the failure like the speed and application of the brakes.

===END DTC U3000:00-68===


Ostatnio edytowane przez Addo ; 03-10-2013 o 07:24
Addo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2014, 16:53   #2
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: DTC U3000:00-68 Webasto

Bardzo mnie interesuje ,czy autor tematu poradził sobie z tym problemem , mi tez wyskakuje błąd U3000 i ogrzewanie postojowe sie zawiesza. Czy ktoś moze spotkał sie z takim błędem.

Sorry za pisownię ale pisze z iPhone
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2014, 19:43   #3
MikiJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Smax
Silnik: TDCi 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: DTC U3000:00-68 Webasto

Dikileiden – mam interfejs i program diagnostyczny do Webasto. Możemy kiedyś spróbować zobaczyć co się dzieje.

Czy masz wyciągnięty na zewnątrz sygnał W-BUS?
MikiJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2014, 21:49   #4
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: DTC U3000:00-68 Webasto

Cytat:
Napisał MikiJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy masz wyciągnięty na zewnątrz sygnał W-BUS?
sorry ale nie rozumiem , do mnie to tak po chłopsku trzeba , przynajmniej w sprawach elektroniki

webasto mam fabryczne , po wymazaniu błędu U3000 , ogrzewanie pracuje bez zarzutu . Po wyłączeniu ogrzewania postojowego i zamknięciu auta , po jakimś czasie czasie znów wyskakuje info.błąd ogrzewanie postojowe włączone i nie da się go odznaczyć-wyłączyć w ustawieniach convers+ . Po wymazaniu błędu webasto pracuje normalnie . Ponoć trzeba wgrać nowy soft do sterownika webasto lub padnięty jest sterownik . Dlatego szukam , może ktoś miał do czynienia z błędem U3000.

Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 03-01-2014 o 22:26
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 20:50   #5
MikiJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Smax
Silnik: TDCi 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: DTC U3000:00-68 Webasto

A czy masz możliwość zdalnego uruchomienia Webasto z pilota? – wtedy będziesz miał centralkę Telestart, która magistralą W-BUS uruchamia piec Webasto.
Coś takiego jak np. tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tą samą magistralą W-BUS program diagnostyczny komunikuje się ze sterownikiem Webasto znajdującym się w piecyku.
Jeśli tego nie masz to będzie problem, bo piec zabudowany jest w nadkolu i dostęp do złącza elektrycznego jest trudny.
A tak w razie czego to mam sterownik do Webasto od pieca fabrycznie montowanego w Fordach S-max. Jak Twój okazałby się uszkodzony to można próbować zrobić podmianę sterownika/elektroniki.
MikiJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 12:51   #6
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Błąd DTC U3000:00-68 Webasto co z tym ?

ogrzewaniem postojowym mogę sterować tylko po przez wyświetlacz convers + . Szkoda że tak późno znalazłem kontakt z tobą , bo byłem w Polsce trzy tygodnie i można było coś pokombinować . Powiedz mi czy jak by to był problem ze sterownikiem , to czy można łatwo przełożyć sam sterownik , czy trzeba coś wgrywać .
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 17:58   #7
MikiJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Smax
Silnik: TDCi 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Błąd DTC U3000:00-68 Webasto co z tym ?

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda że tak późno znalazłem kontakt z tobą , bo byłem w Polsce trzy tygodnie i można było coś pokombinować .
Dopiero teraz doczytałem, że Kraków to tylko jedna z Twoich lokalizacji.

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz mi czy jak by to był problem ze sterownikiem , to czy można łatwo przełożyć sam sterownik , czy trzeba coś wgrywać .
Sterownik wyjęty jest z S-max’a. Myślę, że przekładka powinna się udać ale nigdy tego nie robiłem. W razie czego sterownik leży u mnie bezużyteczny więc zawsze można próbować. Myślę jednak, że to nie problem sterownika.

Ja swoje webasto dokładałem jako zewnętrzną instalację nie współpracującą z CAN’em – tak jak to robi ASO w autach w których fabrycznie brak Webasto. Takie rozwiązanie ma tą zaletę, że oprogramowanie sterownika pieca jest w wersji open, co umożliwia łatwą diagnozę i ewentualną naprawę samego pieca lub urządzeń z nim współpracujących.

… ale do rzeczy. W Twoim przypadku, gdy Webasto sterowane jest tylko z Convers’a i nie ma wyciągniętego na zewnątrz W-BAS diagnostyka będzie naprawdę trudna. Niestety zacząć byś musiał od wyprowadzenia złącza diagnostycznego z pieca Webasto (trzy przewody: +, - i sygnał W-BUS). Później możemy podpiąć do programu diagnostycznego i odczytać błędy. Można również włączyć webasto do pracy i obserwować co się dzieje – a widać b. dużo parametrów na podstawie których można stwierdzić w czym i kiedy jest problem.
MikiJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 19:42   #8
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Błąd DTC U3000:00-68 Webasto co z tym ?

W moim przypadku ta diagnostyka nie była taka trudna. IDS oraz interfejs diagnostyczny do wszystkich marek ( mojego mechanika) Odczytał błędy : B1D27 oraz B1D34. Oprócz tego na tym uniwersalnym sprzęcie pojawiła się też informacja o nie pracującej pompie wody webasto. Po usunięciu usterki pompy i usunięciu błędów, wszystko znów pracuje normalnie.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 23:53   #9
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Błąd DTC U3000:00-68 Webasto co z tym ?

u mnie universalny interfejs pokazuje błąd U3000 , po wymazaniu błędu - webasto pracuje dobrze , po wyłączeniu i odczekaniu kilku minut błąd powraca .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0560.jpg (107.8 KB, 61 wyświetleń)
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 10:54   #10
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Błąd DTC U3000:00-68 Webasto co z tym ?

Auto com . jest jednak ograniczony .
Mnie kiedyś kilka razy koleś musiał kasować błędy bo powracały po chwili .
Dopiero jak zacząłem mu wytykać że się za nadto śpieszy ochłonął i udało mu się poprawnie wykasować .
( Ile za taką diagnostykę u ciebie z kasowaniem bo u nas 30 PLN. razem z wydrukami )
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.