Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2019, 12:47   #821
waldek1221
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Legionowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 B(125)
Rocznik: 2009
Postów: 354
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Mój Focus pochodzi ze Szwecji, więc fabrycznie po włączeniu zapłonu, świeciły się światła pozycyjne i światła mijania na 70% (włącznik świateł w pozycji "0").
Dokupiłem włącznik z pozycją "AUTO" , wyjąłem jeden bezpiecznik (chyba 113 ) i w Elm Config zaznaczyłem jeden "ptaszek" przy pozycji GEM/Configuration/Page3/Auto lamps is fited.
Teraz po włączeniu zapłonu (włącznik w pozycji "AUTO") świecą się tylko światła mijania na 70%, a gdy robi się zmierzch, włączają się pozycyjne , a mijania zaczynają świecić na 100%.

waldek1221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 19:56   #822
Rafal7979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2017
Model: focus
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam.
Przełozyłem gem zgodnie z opisem na ten z literą f żeby uruchomić świata dzienne ale pojawił się problem. Nie działa mi teraz domykanie i otwieranie szyb z pilota, przy zamykaniu auta pilotem nie ma migniecia kierunkowksazów chociaż przy otwieraniu migną i nie działa centralny zamek od środka. Mogę zamykać i otwierać tylko pojedyncze drzwi. Miał ktoś taki przypadek?
Rafal7979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2019, 07:07   #823
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,323
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Użyj szukajki wpierw bo to już było opisywane
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2019, 09:16   #824
Rafal7979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2017
Model: focus
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Znalazłem podobny problem ale tam były uszkodzone mikro włączniki w drzwiach. U mnie na starym gemie z literą c wszystko działało. Oczywiście po zmianie gema musiałem programować kluczyk przekrecajac 4 razy w stacyjce. Czy muszę jeszcze coś przestawiać elm configiem?
Rafal7979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 11:22   #825
Rafal7979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2017
Model: focus
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Wie coś ktoś co zrobić żeby to działało? Po zamontowaniu starego gema centralny zamek działa normalnie.
Rafal7979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 11:59   #826
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,476
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał Rafal7979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co zrobić żeby to działało
przepisanie konfiguracji ze starego GEM do nowego elmconfigiem

programowanie szyb
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2019, 10:38   #827
Rafal7979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2017
Model: focus
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Mam zaznaczyć te dwie pozycje w elmconfig. a jak ustawić centralny zamek żeby mrugał kierunkowskazami przy zamykaniu i ryglował wszystkie drzwi od środka? Nigdy nie bawiłem się elmconfigiem więc proszę o wyrozumiałość :D
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg attachment.jpg (81.2 KB, 53 wyświetleń)
Rafal7979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 22:25   #828
osa1975_30
ford::average
 
Avatar osa1975_30
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 09-05-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus Titanum
Silnik: 1600
Rocznik: 2009
Postów: 66
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cześć wszystkim,
Tak w skrócie. Chcę zamontować światła do jazdy dziennej. Kupiłem na aliexpresie takiej wielkości, że nie trzeba w nic ingerować. Pasują w przestrzenie w przednim grillu. Nie przeszkadza mi że się tablice świeca itp. Zależy mi aby przełącznik AUTO był na Auto i żebym nie musiał pamiętać o włączeniu świateł po wejściu do auta (zaoszczędzę na mandatach). Moje pytanie. Do którego z bezpieczników w komorze silnika mogę wpiąć kabel zasilający od ledów aby zapalały się po przekręceniu stacyjki. Z góry dzięki za info
osa1975_30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 21:57   #829
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał waldek1221 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz po włączeniu zapłonu (włącznik w pozycji "AUTO") świecą się tylko światła mijania na 70%, a gdy robi się zmierzch, włączają się pozycyjne , a mijania zaczynają świecić na 100%.
Generalnie super opcja to AUTO jak dla mnie z jednym wyjątkiem. Dlaczego światła zapalają sie odrazu po zapłonie a nie dopiero po odpaleniu auta ???

Kiedy mi to przeszkadza :

- w zimne dni jak trzeba zagrzać świece to daje na zapłon i czekam chwilę i tu światła niepotrzebnie pobierają prąd

- czasem czekam na kogoś, widze ze już idzie to daję na zapłon i mam odpalać ale on nagle sie jeszcze zatrzymał bo tel zadzwonił albo ktoś go zagadał i tu znów niepotrzebnie światła sie świecą

- w cieple dni gdy odpalamy prawie odrazu to żarówki zapalaja się na 2-3 sekundy potem gasną bo jest rozruch i znów się zapalają, to chyba szybciej je wykańcza


Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia i wolałby aby opcja AUTO działała dopiero po uruchomieniu silnika? Da się to moze w komputerze zaprogramować?

-

-
Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 00:39   #830
Lorek71
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-12-2019
Skąd: Babiczki
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 B
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

A czy próbował ktoś trwale zasłonić czujnik zmierzchu (czarną taśmą) na przedniej szybie, aby światła się same zapalały w pozycji AUTO po przekręceniu kluczyka? Jeden minus że będą świeciły na 100% mocy, ale zapalając je ręcznie w pozycji 1 i tak świecą taką mocą.
Poniesione koszty - zakup kawałka czarnego plastra.
Lorek71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.