Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2007, 05:23   #11
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

Kolega MarcusGawin nie wziął chyba poprawki na to że nie wszyscy na forum sa mechanikami i niewielu ma styczność z motorem 2.0 benzyna. A tak przy okazji można by było zrobić takie podsumowanie kto ma jaki motor w swoim aucie.

marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 07:51   #12
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

Cytat:
Napisał marwyk
Kolega MarcusGawin nie wziął chyba poprawki na to że nie wszyscy na forum sa mechanikami i niewielu ma styczność z motorem 2.0 benzyna. A tak przy okazji można by było zrobić takie podsumowanie kto ma jaki motor w swoim aucie.
To powinien kazdy wpisać przy rejestracji, u mnie widzisz w awatarze typ motoru AUY, pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 16:34   #13
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie

witam,tak jak kolega napisał wyżej,plus parę drobnych różnic.Jestem technikiem sam.,i dlatego szybko wyłapałem że coś nie tak z silnikem.Wykręciła się nakrętka zaworka ciś.oleju i zaworek podszedł wyżej niż normalnie i zaklinował sie.Dlatego kontrolka zaświeciła się na stałe.Po demontażu pompy (2 razy przez ten zaklinowany zaworek)Nakrętkę zakręciłem na kleju do gwintów WURTH i ciśnienie jak nowym silniku(mój ma 189 000)Kontrolka gaśnie już podczas kręcenia rozrusznikiem.Wczoraj zrobiłem z przyczepą 160km po serpentynach i 600kg ładunku i wszystko gra.A,olej po 3500km poszedł do wymiany (marka ta sama PLATINIUM 10w-40)+nowy filtr z zaworem antywypływowym(OP 530).teraz nawet po nocy cicho z popychaczami.
P.S.a czy silnik 2,0 ma wałki wyrównoważające???
Pozdrawiam :fcp29
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 18:56   #14
KUSY
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2007
Postów: 92
Domyślnie

No nie jestem do końca pewien ale wydaje mi sie iz posiada on wałek dla wyrównania i rególacji obrotów\drgań oraz wywazenia pracujacego silnika ale na dobrą sprawe jak wywaliłem silnik to wzasadzie nie pamietam abym go widział - co do ciśnienia oleju to ma jeszcze jedną uwage a w zasadzie rade zobacz czy stary olej o ile jeszcze mozesz nie zalatuje paliwem i czy silnik na wolnych obrotach nie ma dziwnych stuków obroty do 1000 warto to sprawdzić ja to zbaboliłem i wydałe na remont galaktyki siedzisz 2500 za części reszte nie będe pisał bo mi az głupio\naprawa była bardziej opłacalna niz sprzedaz\
KUSY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 19:00   #15
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie

Sugerujesz,że komputer podawał dawkę wzbogaconą??bo skąd niby miałob być paliwo w oleju.U mnie nie śmierdziało. :fcp26
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2007, 15:34   #16
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Cytat:
Napisał KUSY
oraz wywazenia pracujacego silnika
jeśli masz na myśli koło dwumasowe, to 2.0 DOHC nie ma go, natomiast 2.3 - tak
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2007, 16:15   #17
KUSY
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2007
Postów: 92
Domyślnie

zapach paliwa w oleju smarujacym silnik bierze sie niestety z uszkodzenia samego silnika - zapach paliwa przy duzym zniszczeniu silnika pojawia sie po przejechaniu ok 5000km jest to oznaka iz w wyniku powstałych rys na cylindrach silnika ,podczas spręzania opary paliwa przedostają sie w rejon wału korbowego .Im wieksze uszkodzenie silnika tym zapach paliwa bardziej wyczuwalny - dodatkowo wytarcie pierscieni zmniejsza kompresje i tak dalej .Wszystkie te usterki powstaja przez WYKRĘCONY ZAWÓR OLEJOWY wzrasta temperatura na sworzniach z braku odpowiedniego smarowania i dalej juz leci .Do tego dochodzą jeszcze plastikowe ślizgi ,które przy wzroscie temperatury oraz wibracji łancuszka pekają i nie wiadomo czemu blokuja kanał olejowy w centralnej cząści bloku - gdzie konstrukcja posiada ciśnienie wymuszone a ono samoczynnie zasklepia przewód \ opisałem mechaniz powstania usterkiw moim autku \ ogólnie rzecz biorąc silniki 2.0 v8 sa dosc dobre .W klasie spalania mieszcza sie w granicach 7,6 -10 l na 100 km ale niestety maja kilka baboli 1.zawór ,2 plastikowe ślizgi,3 złe ustawienie komorowe 4 duze cząści składowe

[ Dodano: 2007-07-18, 17:16 ]
a zapomniałem sprawdz czy na wolnych obrotach nie masz dziwnego hałasu
KUSY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2007, 16:36   #18
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie

Witam Kolegę,u mnie z motorkiem Ok,chodzi jak żyleta.Ale w piątek wyjazd do niemiec i zobaczymy czy będzie dobrze.Teraz mam problem z czujnikiem ABS,kontrolka świeciła od moment kupienia i już pora to usunąć.Zmierzyłem omomierzem i już wiem że to lewy tylni czujnik.Wymontować go to nie lada gratka,ale musiałem go zniszczyć bo inaczej bym go nie wydarł(zapieczony na maxa)Teraz dzwonie po szrotach i szukam,może ktoś na Forum ma coś takiego,na wszelki wypadek podam nr.kat.7M0927807D.Pozdrawiam :fcp29
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2007, 17:50   #19
KUSY
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2007
Postów: 92
Domyślnie

witam .ja bym na Twoim miejscu tego elementu na szrocie nie kupował\ no chyba ze cena bedzie brana pod uwagę i bedzie znacząco rózna a pojazd przeznaczony na organy będzie naprawde w dobrym stanie - przy pojazdach o takiej wadze ten element powinien być jak najlepiej dobrany i ustawiony ,na mokrej drodze przy laczkach ja mam 205 bryka tańcuje jak sie patrzy
cze
KUSY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 14:45   #20
test1055825
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2007
Postów: 44
Domyślnie ciśnienie oleju

Witam
Czy ktoś może napisać lub podesłać zdjęcie gdzie dokładnie jest ten zaworek ciśnienia oleju w galaxy 2,0?
Z góry dzięki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
--------------------------------------------------------------------------
No i sobie sam znalazłem. O tu, pod koniec: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
test1055825 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa oleju , zawór nadmiarowy , zawór przelewowy , zawór zwrotny


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.