Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2009, 11:32   #1
jarecki46
ford::average
 
Avatar jarecki46
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: GB
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Talking Znane i nieznane tricki

Witam wszystkich ciepłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,do założenia tego tematu skłoniło mnie dość spore zainteresowanie analogicznym tematem na forum opla,którym to poprzednio jeździłem.Dowiedziałem się tam o kilku ciekawostkach o kórych wcześniej nie miałem pojęcia.Nie każdy ma polską instrukcję,lub nie może doszukać sie jak coś uruchomić,lub nie ma jej w ogóle itp...ktoś kupił może samochód roczny i jest kolejnym właścicielem i nie do końca jest świadom co tam w nim drzemie i co potrafiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Ktoś może wreszczie wymieniał wycieraczki przedniej szyby (tak jak jaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i nie wiedział,że można je ustawić równolegle do krawędzi szyby(opcja serwisowa) po to aby wymiana nie sprawiła żadnych kłopotówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli ktoś coś wie to piszczie a na pewno wielu forumowiczów dowie się czegoś nowego,pozdrawiam

jarecki46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2009, 19:57   #2
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki w Fordzie Smax

W zasadzie to najprośviej będzie przestudiować instrukcję obsługi.
Jesli jej ktoś nie ma to polecam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Myslę, że wszystkie tricki mozna tam odnaleźć.
GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 06:04   #3
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki w Fordzie Smax

Nie odnajdziesz np. testu tablicy wskaźników: trzymając OK na kierownicy włączyć zapłon i trzymać aż włączy się test. Poruszanie po teście - również za pomocą OK. Wyjście z testu - wyłączyć zapłon.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 06:19   #4
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki w Fordzie Smax

zmiana trybu zamykania drzwi. Chodzi o to ze mozna miec tak ustawiony zamek centralny ze przy nacisnieciu raz przycisku otwierania drzwi na pilocie kluczyka, otworza sie nam tylko drzwi kierowcy ( ja tak mialem ) dopiero przy drugim nacisnieciu pozostale drzwi moglem otworzyc. Nie odpowiadalo mi to troszke i zwrocilem sie o zmiane tego ustawienia w ASO.....Pan w autoryzowanej stacji, jako ze nie kupowalem samochodu u nich podal mi cene : 185 PLN. Pomyslalem sobie ze za ta cene to jestem w stanie sie przyzwyczaic do takiego systemu zamykania i otwierania ale....po powrocie do domu przypomnialem sobie ze w moim poprzednim samochodzie pewne funkcje w alarmie moglem zmieniac przy pomocy pilota i sprobowalem.
Odp: zeby zmienic, wlaczyc funkcje otwierania wszystkich drzwi po nacisnieciu przycisku otwarcia nalezy: na kilka sekund nacisnac oba przyciski (zamykania i otwierania) i przytrzymac do momentu az samochodzik nie mrugnie do nas uzywajac tzw. swiatel awaryjnych. Proste i szybkie...ale dlaczego panowie w ASO chca tyle pieniazkow za operacje ktora nie wymaga zadnego drogiego sprzetu oraz wysilku z ich strony tego nie jestem w stanie zrozumiec. Jesli ktos z forumowiczow chce sobie wlaczyc badz wylaczyc taka funkcje to chyba tej informacji w instrukcji nie znajdzie ( moze zle ja przegladalem) a jesli nie ma instrukcji to zawsze moze poczytac cos na forum forda

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 08:08   #5
pawels_123
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Katowice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki w Fordzie Smax

Witam,
W instrukcji obsługi jest tak napisane:
PROGRAMOWANIE PILOTA ZDALNEGO STEROWANIA
Możesz zaprogramować maksymalnie osiem pilotów zdalnego sterowania dla Twojego pojazdu (łącznie z tymi, które były dostarczone z pojazdem). Poproś
swojego Dealera o wskazówki.

Z tego wynika (przynajmniej dla mnie) że dealer powinien udzielić za darmo wskazówek jak zaprogramować pilot. Oczywiście pieniądze biorą ale za pełne programowanie kluczyka (immobiliser + pilot). Ja akurat przechodziłem tą procedurę i co ciekawe ceny za taką usługę mogą się znacznie różnić w zależności od ASO (np. na Śląsku: Multexim - 180 zł, Auto Boss 230 zł - rabat 10%).
Co do tricków to może ktoś dokładnie wie jak w S-Max`e zaprogramować automatyczne otwieranie wszystkich szyb przez pilota ? U mnie mam to już zrobione (przytrzymuje dłużej przycisk otwierania i szyby się otwierają, podobnie z domykaniem przy zamykaniu). Widziałem nawet jak mi to programowali (miałem tak to ustawione że otwierały się tylko szyby przednie, a tylne nie - czyli tak też można). Mechanik chyba 3 razy przekręcał kluczyk w stacyjce do pozycji II a następnie o ile się nie mylę naciskał przycisk od sterowania szybą - może ktoś ma jednak sprawdzoną metodę ?
pawels_123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 09:21   #6
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki w Fordzie Smax

Cytat:
Napisał andree74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmiana trybu zamykania drzwi. Chodzi o to ze mozna miec tak ustawiony zamek centralny ze przy nacisnieciu raz przycisku otwierania drzwi na pilocie kluczyka, otworza sie nam tylko drzwi kierowcy ( ja tak mialem ) dopiero przy drugim nacisnieciu pozostale drzwi moglem otworzyc. Nie odpowiadalo mi to troszke i zwrocilem sie o zmiane tego ustawienia w ASO.....Pan w autoryzowanej stacji, jako ze nie kupowalem samochodu u nich podal mi cene : 185 PLN. Pomyslalem sobie ze za ta cene to jestem w stanie sie przyzwyczaic do takiego systemu zamykania i otwierania ale....po powrocie do domu przypomnialem sobie ze w moim poprzednim samochodzie pewne funkcje w alarmie moglem zmieniac przy pomocy pilota i sprobowalem.
Odp: zeby zmienic, wlaczyc funkcje otwierania wszystkich drzwi po nacisnieciu przycisku otwarcia nalezy: na kilka sekund nacisnac oba przyciski (zamykania i otwierania) i przytrzymac do momentu az samochodzik nie mrugnie do nas uzywajac tzw. swiatel awaryjnych. Proste i szybkie...ale dlaczego panowie w ASO chca tyle pieniazkow za operacje ktora nie wymaga zadnego drogiego sprzetu oraz wysilku z ich strony tego nie jestem w stanie zrozumiec. Jesli ktos z forumowiczow chce sobie wlaczyc badz wylaczyc taka funkcje to chyba tej informacji w instrukcji nie znajdzie ( moze zle ja przegladalem) a jesli nie ma instrukcji to zawsze moze poczytac cos na forum forda

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W instrukcji do S-Maxa nie znajdzie, ale np. w instrukcji do C-Maxa ten temat jest bardziej rozbudowany:
Zmiana programu funkcji odryglowywania
Można tak zmienić funkcję odryglowywania, że naciśnięcie przycisku odryglowywania raz spowoduje wyłączenie zamka centralnego lub układu podwójnego ryglowania drzwi, rozbrojenie alarmu oraz odryglowanie tylko drzwi kierowcy. Naciśnięcie przycisku odryglowywania dwa razy w ciągu trzech sekund spowoduje również odryglowanie drzwi pasażerów. Aby zmienić tę funkcję, naciśnij jednocześnie i przytrzymaj przyciski odryglowywania i ryglowania przez co najmniej 4 sekundy przy wyłączonym zapłonie. Kierunkowskazy migną dwa razy, sygnalizując pomyślną zmianę programu funkcji odryglowywania. Ponowne naciśnięcie i przytrzymanie przycisków przez co najmniej 4 sekundy przywróci poprzednią funkcję.

Nie rozumiem, dlaczego w jedej instrukcji odsylaja z tym do dealera, a w drugiej pisza co i jak. Przeciez to takie same piloty (a moze nie?).
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 09:21   #7
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki w Fordzie Smax

Co otwierania szyb,to u mnie jedna z tylnych przestała się automatycznie domykać(kluczykiem).
Przekręciłem kluczyk w stacyjce i domknałem ja ręcznie.Następnie trzymałem domykanie szyby przez kilka sekund.Po tej operacji szyba znowu zaczęła się domykać.
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 10:16   #8
pawels_123
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Katowice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki w Fordzie Smax

buk07 dzięki za info - wychodzi na to że będę musiał zapoznać się również z instrukcją do C-Max`a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

loop_77 - również wielkie dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydawało mi się że to było bardziej skomplikowane, dobrze wiedzieć na przyszłość

A tak przy okazji to jest na tym forum np. w dziale Mondeo opisanych kilka ciekawych Tips & Trick`s (np. opis deaktywacji/aktywacji funkcji przypominającej o zapięciu pasa) - może większość z nich działa i w S-Max`ach: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez pawels_123 ; 27-04-2009 o 11:29
pawels_123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 17:36   #9
jarecki46
ford::average
 
Avatar jarecki46
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: GB
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki w Fordzie Smax

Super sprawa z tym testem zegarow i wskażników,dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.wszystko jest jak czarno na białym-temp.silnika,prędkość,obroty silnika,wszystko z dokładnością do dziesiętnych częsci,ciekaw tylko jestem czy podświetlone lampki odpowiadają za faktycznie zamontowane systemy ? Chyba nie bo mnie zapalił sie komplet lampeczek a nie mam zdaje sie systemu ESP,przynajmniej nie mam jego wyłącznika to pewnie sysytemu też brak.Swoją drogą wszędzie w opisach nawet najuboższych wersjii występuje,a u mnie ni w ząbGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może był seryjnie po liftingu ?,bo podobno taki był (nie wiem tak naprawdeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
jarecki46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2009, 12:46   #10
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki w Fordzie Smax

Masz S-Maxa bez ESP? Niemozliwe chyba. Na srebrnym pasku nad radiem jest wlacznik - po lewej od awaryjnych, obok wlacznika/wylacznika czujnikow parkowania. S-Max jeszcze nie mial liftingu...
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.