Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2013, 15:04   #1
mazzi1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2011
Model: focus cmax
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Dwa błędy P0403 i 430 - błędy katalizatora ?

Witam. Proszę o poradę. Mieszkam w Szwecji i miałem niedawno przegląd techniczny w Focus C max 2004, przebieg 190k. Komputer wykazał im błąd PO403. Mechanik nie bardzo wiedział o co chodzi. Poszperał i zobaczył, że jakaś plastikowa rura jest kompletnie odłączona. Podłączył i okazało się że problem ustąpił. Miałem miesiąc na następny przegląd ale okazało się że teraz mam PO420 czyli efektywność katalizatora poniżej progu. Pytanie czy PO420 wynikło po połączeniu rury?. Kupiłem auto ponad rok temu i na początku miałem PO403 ale mogłem jeździć bez naprawy.

Z góry dziękuje za porady


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 18-02-2013 o 16:34
mazzi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 13:35   #2
mazzi1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2011
Model: focus cmax
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dwa błędy P0403 i 430, nierówny ręczny

Zadałem chyba ciężkie pytanie. Chyba bez wymiany katalizatora się nie obejdzie. Mamy tu taki sklep Biltema, który się specjalizuje w zamiennikach.
Czy taki będzie dobry
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Do samochodów 2001 do 2009, z systemem ODB2, do 2 litrów, zgodny z normami 3 i 4, wyjscie na sonde, długość 365mm, szer 130, wys 90, średnica 56mm. Mam gościa co mi zamontuje. Nowy oryginalny stoi 6200 sek
mazzi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 16:30   #3
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Dwa błędy P0403 i 430 - błędy katalizatora ?

kolego... nie zaglądałem kilka dni, ale chętnie opowiem o moich doświadczeniach...

błąd P0420 wyświetla mi się raz na jakiś czas... najczęściej gdy jadę spokojnie ze stałą prędkością obrotową... po 3 razie zakupiłem kabel ELM i kasuję ten błąd sam, ponieważ wg. Panów ze Szczotkarskiej to tylko wymiana katalizatora wchodzi w grę... a, że błąd nie powoduje żadnych więcej problemów (przejechałem z nim raz ponad 1000km) to pogodziłem się z nim i zaprzyjaźniłem... wiem że to nie metoda ale nie chcę wymianiać kata... boję się, że zamiennik też może powodować błędy i wtedy kasy nie ma a błędy są... a na oryginał mnie nie stać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale zastanawiałem się nad tym i dochodzę do wniosku, że to niekoniecznie katalizator jest winny... ponieważ błąd pojawia się przy stałych, najczęściej nie za wysokich obrotach 2500-3000tys to taka ilość spalin nie powinna przeciążyć katalizatora... tym bardziej, że jak lecę w trasie 4000-4500tys to problem NIGDY nie występuje...

myślę, że to jest problem mieszanki i w tych okolicznościach stawiałbym na jakiś błąd EGR który dopala w takich sytuacjach spaliny... tym bardziej, że z tego co pamiętam błąd sugerował bank1 czyli pierwszą sondę...


tyle mojej opinii... jeżeli wymienisz katalizator to daj znać czy to coś zmieniło...

Ostatnio edytowane przez tomtomasz ; 21-02-2013 o 16:50
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 19:10   #4
mazzi1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2011
Model: focus cmax
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dwa błędy P0403 i 430 - błędy katalizatora ?

Dzięki za odpowiedz. Po pierwsze chciałem sprostować. Miałem błąd PO 403 czyli coś z tym AGR i mechanik doszedł że nie rura a biała kostka elektryczna jest wypięta i podpiął ale sam nie wiedział co to jest. Jutro podeśle zdjącie. Jest z prawej strony obudowy silnika prawie na wierzchu. Po tym błąd minął ale za 2 tyg mam PO 420. Ale to wykryli na przeglądzie technicznym po wpięciu do komputera. Mam wizytę u mechanika w nastepną środę i dobrze by było czegoś się dowiedzieć zanim pojadę

Pozdrawiam
mazzi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 19:35   #5
maciej2710
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Swarzędz
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dwa błędy P0403 i 430 - błędy katalizatora ?

witam,
to może ja też opowiem o moim koledze P0420. jest ze mną od początku nabytku czyli już dobre 14000km (13 m-cy). Drugiego dnia po zakupie pojawiła się kontrolka - podjazd do kolegi i sczytał ten oto ww błąd. Powiedział że to błąd sondy Lambda. Ale żadnych objawów! Wyczyściłem przepustnice i hulał aż miło. Od czasu do czasu dawał "kolega" znać o sobie wyświetlając kontrolkę silnika. I albo po jakimś czasie samo gasło albo mechanik kasował. Jedyne pytanie mechanika - czy kopci i czy widać różnicę w spalaniu. Nic z tych rzeczy...aleeeee i tutaj leży sedno mojego problemu - mam problem z odpalaniem. Nie ma różnicy czy odpalam po nocy czy już ciepły silnik. Czy bak pełen itd. Nie ma reguły. Raz odpala normalnie a raz tak jakby paliwa brakowało... nie wiem jak to dokładnie opisać ale jak już odpali to przez moment czuć paliwo. Tak jakby dostał dawkę paliwa w nadmiarze. Wczoraj rozmawaiłem z mechanikiem i albo katalizator do wymiany albo sonda. Auto przy każdej prędkości na wyższym/niższym biegu ładnie się zbiera, spalanie od początku na stałym (zadowalającym!!) poziomie i tylko ten feler jakże wkur...zający. Stoje na parkingu, odpalam i słyszę yyyy yyyy yyyyy yyyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciej2710 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 19:47   #6
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Dwa błędy P0403 i 430 - błędy katalizatora ?

no tak... no tak... zapomniałam o najważniejszym... PRZEPUSTNICA

czyszczenie to już rytuał... i faktycznie po tym problem mija na pewien czas...

i z odpalaniem też mam problem... najczęściej na ciepłym (nie zimnym, nie gorącym) silniku... i też zapach benzyny tak jakby się przylewał...

pytanie tylko czy te problemy się łączą...
ale po takich opisach coraz mniej wierzę, że to katalizator niedomaga a coraz bardziej, że to błąd mieszanki... czym spowodowany? egr, przepustnica czy błędy sondy? cholera wie...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 20:23   #7
maciej2710
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Swarzędz
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dwa błędy P0403 i 430 - błędy katalizatora ?

no o przepustnicy to tutaj poczytałem i to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem po zakupieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
heh, właśnie też pomyślałem o egr... naprawdę nie wiem co o tym sądzić, wszystko co się wiąże z tym problemem jest kosztowne - używki nie wchodzą w grę. Na dzisiaj wymieniłbym sondę jednak poczekam i po zimie wyczyszcze przepustnice i zobaczymy czy bedzie poprawa.
maciej2710 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 19:50   #8
mazzi1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2011
Model: focus cmax
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dwa błędy P0403 i 430 - błędy katalizatora ?

Witam ponownie. Byłem u mechanika. Powiedział że układ wydechowy działa dobrze, czyli katalizator ok ale błedu się nie pozbędzie.Wysłał mnie do serwisu Forda. Na początku diagnoza że katalizator ledwo zipie ale wykasuje błąd i zanim komputer załapie to zrobi przegląd i na rok z głowy. Przegląd zrobił ale podobno zaraz błąd się pojawił. No i goście sami nie wiedzą czy to wina kata czy nie. Czarna magia. Będę w maju w Polsce i nie wiem czy wstawić jakiś uniwersalny z Allegro?
mazzi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 19:34   #9
bubba
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-04-2018
Skąd: Kalwaria Zebrzydowska
Model: ford c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie 2 pytania-EGR i check engine

Witam
Ford Focus c-max 1.8 (125koni)benzyna+lpg

W pierwszym poście chciałbym podziękować za informacje które już na forum znalałem. Nurtują mnie 2 zagadnienia i proszę Was o pomoc
1.
Błąd p0403 czyli egr.Z ochota wziołem się za próbe odkręcenia tegoż ustrojstwa i ku mojemu zaskoczeniu pojawił się płyn chłodniczy.Do tej pory czyściłem egr tylko w astrze1 i tam nie był chłodzony cieczą. Pytanie jak się zabrać za wyczyszczenie egr? Ile płynu wyleci? czy trzeba spuszczać płyn z okładu i czy później po naprawie trzeba odpowietrzać? Czy jeżeli zajdzie potrzeba wymiany na nowy potrzeba go jakoś dostrajać do auta?
2.
Check engine:
Niemiec nie płakał a śmiał się. U mnie nie świeci się kontrolka check eng.Pytanie czy można ja wygasić w jakimś programie czy raczej ktoś diode wylutował ?
bubba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 20:19   #10
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: 2 pytania-EGR i check engine

Na 1 nie pomogę bo nie znam benzyny.
Na 2 - błąd EGR powoduje świecenie cheka i idę o dużą kasę, że ktoś rozebrał licznik i zakleił kontrolkę - po prostu tak robią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.