Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2013, 16:09   #21
siarraorg
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-05-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.6 czujnik VSS-gdzie się znajduje i jak go wymienić?

Moja rada jeśli chodzi o samodzielną wymiane czujnika vss , na początek wypinamy wtyczkę od czujnika i z góry w czujniku nawiercamy otwór wiertłem 2,5 głęboko na ok 5 do 6 cm w to miejsce wkręcamy śrubę typu np: knauf jak do płyt regips tylko długość około 9 - 10 cm aby wystawała i aby było nam łatwo ją złapać . Teraz dopiero wyciągamy stalową zawleczke , dookoła vss warto psiknąć srodkiem penetrującym ,może być wd40. Łapiąc wkręconą śrubę kombinerkami lub stosując dzwignię wyciągamy czujnik do góry NIGDY NA BOKI !
Nie jestem mechanikiem opisuje mój sposób . Czas 50 min zaoszczędzone 60zł
Jeśli inaczej chcesz go wyciągnąc ze skrzyni nigdy nie obracaj go na boki nie próbuj obkręcić bo pęknie między pierwszą a drugą gumową uszczelką , jeśli już tak się stanie nic strasznego nawiercić jakieś 1 do 1,5 cm śruba i w góre . Powodzenia

siarraorg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2013, 06:22   #22
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: 1.6 czujnik VSS-gdzie się znajduje i jak go wymienić?

W moim przypadku operacja wymiany VSS (od dołu, wyciągnięcie starego bez żadnego nawiercania) zajęła mechanikowi raptem 15 minut. Za wymianę zapłaciłem 38 zł.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 19:42   #23
opiat
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-08-2010
Skąd: Opole
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.6 czujnik VSS-gdzie się znajduje i jak go wymienić?

Cytat:
Napisał matres85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja czujnik wymieniałem sam i spotkała mnie dość nieprzyjemna sprawa. Mianowicie z kołkiem blokującym poszło w miarę sprawnie, a męczyłem się z wyjęciem czujnika. Czujnik należy delikatnie poluzować obracając w lewo i prawo ale tylko o 2-3mm tak aby się poruszył i ciągnąć do góry. Mój błąd polegał na tym że obróciłem czujnik dookoła i uszkodził on element w skrzyni z którego czujnik sczytuje obroty...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Efektem tego jest, po zamontowaniu nowego czujnika, szalejąca wskazówka prędkościomierz która waha się np w przedziale 80-100km. Masakra. Teraz pewnie czeka mnie ściąganie skrzyni jak dokupię gdzieś na szrocie ten element...
Witam,
Ja także mam problem z miernikiem, ale moja sytuacja po wielu perypetiach sprowadza się do wyżej cytowanego problemu.
Objawy miałem jak u większości - opadająca wskazówka w trakcie jazdy i związane z tym "szarpanie", a w ostatnim czasie doszła jeszcze kontrolka silnika. Jako, że od niedawna robię codziennie 70 km to sprawa była już na tyle męcząca, że oddałem auto do mechanika, który już kilka razy mi w aucie grzebał i nigdy nie narzekałem.
Fachowcy posprawdzali i stwierdzili, że miernik jest sprawny (ponoć go wyjęli), przeczyścili wszystko i miało być ok. Nie było ok, bo po 5 min jazdy wskazówka znowu opadła, ale fakt, że po przeczyszczeniu, licznik działał jakby "płynniej" niż wcześniej. Z perspektywy czasu widzę, że nie ma co się bawić w żadne czyszczenie, bo to tylko strata czasu i pieniędzy. Mechanik sprawdzał miernik na "sucho" i wszystko działało. Mi, po odpaleniu też potrafił działać przez 50 km bez zarzutu, a potem padać co chwila więc takie twierdzenia mnie nie przekonały. Tak czy owak, mechanicy postawili na problemy z licznikiem.. Miernika jakoś dziwnie nie chcieli wymieniać. Uwierzyłem na słowo, że go wyjęli więc stwierdziłem, że jeżeli już udało im się go wyjąć (tego się najbardziej obawiałem przy samodzielnej wymianie) to już połowa sukcesu, kupię miernik i sam go wymienię. Na prowizorycznym kanale wszystko szło pięknie - bolec wyszedł (było złamane to "ucho" odstające), ale sam miernik za nic nie chciał wyjść. Walczyłem godz. i odpuściłem. Nie trudno się domyśleć, że sami też nie dali rady go wyciągnąć. Zawiozłem do nich auto jeszcze raz, gdzie się okazało że jednak go nie wyjmowali, ale spróbują... No i wymienili, męczyli się ponoć z tym okrutnie (okrutnie też sobie policzyli). Wszystko byłoby super, ale po wymianie wskazówka nie działa tak jak powinna. Od razu zauważyłem, że jakby drga (odchyla się). Jazda po mieście jest jeszcze do zniesienia, ale na trasie przy prędkości 110 wskazówka skacze w przedziale 5-10km/h i po ściągnięciu nogi z gazu auto po prostu "faluje" - tak jakbym wciskał do oporu gaz i od razu puszczał i tak w kółko.. Jeżdżę tak od 3 dni i psychicznie mam dość, zacząłem już nawet unikać hamowania silnikiem - teraz albo gaz, albo na luz, bo inaczej to już ponad moje siły.
No i teraz pytanie, może ktoś mi pomoże, miał podobny problem - czy kupiłem wadliwy miernik (mam zamiennik), czy mechanicy coś namieszali.. Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę.
Może ktoś mi poradzi jakiegoś fachowca w Opolu/okolicach - nie musi mieć warsztatu, już nawet faktury nie chcę, tylko pomocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
opiat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 06:34   #24
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: 1.6 czujnik VSS-gdzie się znajduje i jak go wymienić?

Cytat:
Napisał opiat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....- czy kupiłem wadliwy miernik (mam zamiennik...
Ja kupując jakiś czujnik czy inny element regulujący/sterujący pracą silnika zawsze wybieram oryginał i jak dotąd żadnych problemów w tym zakresie nie miałem. BTW, ciekawe jak ten mechanik sprawdził, że VSS był sprawny.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 19:39   #25
opiat
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-08-2010
Skąd: Opole
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.6 czujnik VSS-gdzie się znajduje i jak go wymienić?

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW, ciekawe jak ten mechanik sprawdził, że VSS był sprawny.
Cytując mechanika "użyłem potencjometru".
opiat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 14:05   #26
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1.6 czujnik VSS-gdzie się znajduje i jak go wymienić?

Cytat:
Napisał opiat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytując mechanika "użyłem potencjometru".
opiat.... miernik to nie czujnik...w swoim opisie chyba z 10 razy zamiast slowa czujnik uzyles miernik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a pewnie zamiast miernik-napisales potencjometr.

co do twojego problemu-niewiem co jest w skrzyni-czy jest tam tarcza magnetyczna czy blaszana tarcza z nacieciami

jezeli tarcza z nacieciami to skoro ktos ją uszkodził (wygiął) przy wycaganiu czujnika vss-to moze dałoby sie ją wyprostowac w ten sam sposób -tylko czy wogóle da sie tam dojsc...?

obawiam sie ze twój problem jest taki jak kolegi matres85 którego słowa zacytowałes-ale po analizie glebszej mysle-ze jedz do innego mechanika i kup oryginalny czujnik-moze pomoze.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 29-11-2013 o 14:43
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 11:30   #27
kruszon16
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Zamość
Model: Ford Mondeo MK4 Gold X
Silnik: 2.0 Duratec 145km
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Odp: 1.6 czujnik VSS-gdzie się znajduje i jak go wymienić?

Równiez mam problem w Focusie 1.6 zetec. Predkosciomierz w ogole potrafi sie nie podnosic lub opada. Przy tym inne wskazowki oraz ekran z km pozostaje bez zmian czyli wporzadku. Czy to moze byc czujnik VSS ? Czy komputer wykrylby wadliwy czujnik? Poki co nie zaswiecil mi sie check. Prosze o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kruszon16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 21:14   #28
bartol_84
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 23-12-2013
Skąd: Pruszków
Model: S-max
Silnik: 2.5T Benzyna 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 83
Domyślnie Odp: 1.6 czujnik VSS-gdzie się znajduje i jak go wymienić?

Mialem takie same objawy,Focus mk1, 1.6 benzyna, wskazowka predkosciomierza opadala czasami, samochod szarpal, i po dluzszym stanie opadniecia pokazywaly sie kreski poziome na liczniku km, pozniej wywalil blad P072o co tylko utwierdzilo mnie w przekonaniu ze to VSS....mialem tak do dzis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymiana 30min, zamiennik oryginalnego VSSa, jak reka odjal, dzieki forumowicze! duzy like!!!

Ostatnio edytowane przez bartol_84 ; 16-10-2014 o 21:16
bartol_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 19:46   #29
Luqo
ford::beginner
 
Avatar Luqo
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 99
Postów: 48
Domyślnie Wymiana czujnika VSS - jak wyciągnąć czujnik?

Witam. Na nieszczęście zabrałem się dziś za wymianę czujnika VSS..
Na pierwszy rzut zrobilem zbiórkę narzędzi. Po przystąpieniu do wyjęcia kołka blokującego czujnik stwierdziłem, że tak jak wszyscy mówili - będzie ciężko..
Posiłowałem się godzinkę no i kołek wyszedł - dla tych co zabierają się za wymianę: polecam szczypce czołowe dostępne w każdym sklepie narzędziowym. kołek jest stalowy i wytrzymały dzięki czemu można zastosować dzwignię o skrzynie biegów i wyciągnąć kołek..
Po wyjęciu kołka myślałem, że teraz już pójdzie z górki.. ale sie myliłem - i to grubo. Czujnika nie da się wyciągnąć! Można nim ruszać prawo-lewo (oczywiście nie obkręcam go do okoła - wiem czym to grozi. ruszam delikatnie o kilka mm) ale nie idzie go wyciągnąć ku górze.

Aktualnie czujnik mam przewiercony na wylot i przełożony przez niego imbusik(już 3 bo poprzednie powyginane)..

Panowie pomóżcie - znacie jakiś sposób żeby go uwolnić?

Ostatnio edytowane przez Luqo ; 25-10-2014 o 21:15
Luqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 20:13   #30
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika VSS - problem z wyciągnieciem czujnika

Jedynie standardowy - WD40. Czujnik ma gumową uszczelkę, która lubi się "zapiec". Jak masz nowy, to wszystko widać co i dlaczego.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.