Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2015, 13:58   #21
R.Moskal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2015
Model: Opel
Silnik: DIESEL
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: zamiana manualnej klimatyzacjęina klimatronik czy się da czy się opłaca ?

Wszystko zależy od kosztów całej zabawy ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Jeśli drogo to się nie opłaca, jeśli tanio to czemu nie?


Ostatnio edytowane przez R.Moskal ; 31-03-2015 o 13:54
R.Moskal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 15:56   #22
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: zamiana manualnej klimatyzacjęina klimatronik czy się da czy się opłaca ?

Cytat:
Napisał sebolek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko fajnie, ale nawiewy też są sterowane elektronicznie przez panel. Tam pewnie też trzeba jakieś silniczki z przesłonami pozakładać, bo pewnie w maualnej nie ma czegoś takiego.
Zazwyczaj to wszystko jest w mieszaczu. W moim chyba mimo pokrętla nawiew i tak otwieraja i zamykaja silniki.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 16:27   #23
sebolek2
ford::average
 
Avatar sebolek2
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK3 HB
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 12.2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: zamiana manualnej klimatyzacjęina klimatronik czy się da czy się opłaca ?

Cytat:
Napisał R.Moskal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko zależy od kosztów całej zabawy. Jeśli drogo to się nie opłaca, jeśli tanio to czemu nie?
Akurat w tym przypadku nie można mierzyć tematu drogą drogo-tanio. Klimatyzacja to dodatek, bardzo dobry i ciekawy, a już climatronic to zbawienie. Ludzie zakładają gaz do samochodów, chociaż nigdy im się ta instalacja nie zwróci, albo zwróci po 5 latach, taką klimę trzeba tak traktować.

Jeśli komuś sprawi to przyjemność to się opłaca, jeśli nie, to się nie opłaca - tak bym to napisał. Pieniądze to rzecz nabyta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebolek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2015, 09:30   #24
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: zamiana manualnej klimatyzacjęina klimatronik czy się da czy się opłaca ?

W sumie sebolek2 ma duzo racji. Można dolozyć brewki, zmienic światla na lexusy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wyciąć szyberdach, wyciąć dziure w zdeżaku by byl doplyw powietrza do IC, a można zamienic klime Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Różne ludzie maja zajawki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2015, 12:24   #25
maymall
ford::average
 
Avatar maymall
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Ford Focus mk2 FL, 5d
Silnik: 1.6 SIGMA Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: zamiana manualnej klimatyzacjęina klimatronik czy się da czy się opłaca ?

Czy opłaca się to zrobić w cenie
„500 zł, 1000 zł, 1500 zł „ jak zadaje mi pytanie kuba0005 ?
Zapewne wyznacznikiem opłacalności jest grubość portfela osoby inwestującej w samochód. Jednak nie widzę sensu pogrążania się w takie przeróbki jak by nie było sporo ingerujące w to co fabryka poskładała na taśmie.
Tak jak pisze między innymi Wojtek O. o akcesoriach typu - nowy panel, mieszacz - sterownik, czujniki , silniczki, okablowanie plus jak to w życiu bywa przy okazji będzie jeszcze trzeba coś dodatkowo zrobić.

Druga kwestia to czasochłonność tej operacji i rozebranie połowy kokpitu .
Wiadomo jak ktoś ma chęci , pieniądze , czas i kaprys to może Fokusa 1.4
przebudować od podstaw na półwyczynowego RS jego sprawa.

Tylko jak się poświęca czas i pieniądze na zakup jakiegoś tam z góry upatrzonego samochodu to się wie co się bierze , jakie ma wyposażenie i jakie ma spełniać zadanie podczas użytkowania.
Więc dziwi mnie że nagle po jakimś czasie można stwierdzić że to nie to i trzeba coś przerobić do innej opcji wyposażenia.
Podążając tą drogą można stwierdzić że jeszcze kolor lakieru może by tak zmienić , oraz przy okazji np. ksenony zamontować.
Taka ingerencja przy odsprzedaży samochodu niesie też inny problem bo wyposażenie jest inne z tym co VIN przedstawia. Jeden zainteresowany kupnem może być zadowolony z tej opcji drugi stwierdzi że samochód kombinowany i jakiś składak.
----------------------------------------------------------------------------------

Nie próbuje się tutaj wymądrzać jedynie wyrażam swoją opinię. Jeżeli ktoś ma chęć zastosować taką przeróbkę to życzę mu powodzenia w operacji i niech się pochwali swoim osiągnięciem po zakończeniu przekładki.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez maymall ; 22-03-2015 o 13:04 Powód: korekt.
maymall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2015, 19:48   #26
johnnyjp
ford::average
 
Avatar johnnyjp
 
Zarejestrowany: 02-08-2008
Skąd: London, UK
Model: Focus MK2 Zetec Climate
Silnik: 1.6 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie Odp: zamiana manualnej klimatyzacjęina klimatronik czy się da czy się opłaca ?

Cytat:
Napisał maymall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy opłaca się to zrobić w cenie
„500 zł, 1000 zł, 1500 zł „ jak zadaje mi pytanie kuba0005 ?
Zapewne wyznacznikiem opłacalności jest grubość portfela osoby inwestującej w samochód. Jednak nie widzę sensu pogrążania się w takie przeróbki jak by nie było sporo ingerujące w to co fabryka poskładała na taśmie.
Tak jak pisze między innymi Wojtek O. o akcesoriach typu - nowy panel, mieszacz - sterownik, czujniki , silniczki, okablowanie plus jak to w życiu bywa przy okazji będzie jeszcze trzeba coś dodatkowo zrobić.

Druga kwestia to czasochłonność tej operacji i rozebranie połowy kokpitu .
Wiadomo jak ktoś ma chęci , pieniądze , czas i kaprys to może Fokusa 1.4
przebudować od podstaw na półwyczynowego RS jego sprawa.

Tylko jak się poświęca czas i pieniądze na zakup jakiegoś tam z góry upatrzonego samochodu to się wie co się bierze , jakie ma wyposażenie i jakie ma spełniać zadanie podczas użytkowania.
Więc dziwi mnie że nagle po jakimś czasie można stwierdzić że to nie to i trzeba coś przerobić do innej opcji wyposażenia.
Podążając tą drogą można stwierdzić że jeszcze kolor lakieru może by tak zmienić , oraz przy okazji np. ksenony zamontować.
Taka ingerencja przy odsprzedaży samochodu niesie też inny problem bo wyposażenie jest inne z tym co VIN przedstawia. Jeden zainteresowany kupnem może być zadowolony z tej opcji drugi stwierdzi że samochód kombinowany i jakiś składak.
----------------------------------------------------------------------------------

Nie próbuje się tutaj wymądrzać jedynie wyrażam swoją opinię. Jeżeli ktoś ma chęć zastosować taką przeróbkę to życzę mu powodzenia w operacji i niech się pochwali swoim osiągnięciem po zakończeniu przekładki.
Pozdrawiam
popieram. ja gdybym mial kupic auto, w ktorym wyposazenie nie zgadza sie z numerem VIN, bym sie 3 razy zastanowil.

i powtorze, to, co napisalem wczesniej: checsz klimatronik? sprzedaj auto, i kup nowe.

w opisie masz podane, ze posiadasz MK3 z 2011 w TDCI. nie wiem w jakim jest stanie, ale zalozmy, ze jest to cos takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

33500 - wiec przyjmijmy, ze Twoje auto tez mozesz za tyle sprzedac.

uwaga, uwaga: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

33900 - 400 zl. mysle, ze spokojnie utargujesz na 33000, i zwroci Ci sie roznica w oplatach skarbowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
johnnyjp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2015, 22:53   #27
BrudnyHenryk
ford::advanced
 
Avatar BrudnyHenryk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Warszawa Wilanów
Model: FORD FOCUS MKIII TREND SPORT KOMBI
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM -> 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 318
Domyślnie

Ale Wujków z dobrą radą ; -) Nie odchodźmy od tematu. Pytanie jest czy się da i za ile, a nie czy podoba Ci się ten pomysł.
__________________
Modyfikacje w moim aucie: Moc 182 KM + Radio sync2 + Nawigacja + Kamera wsteczna
<tu wszystko o moim aucie>
§23
BrudnyHenryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2015, 15:16   #28
R.Moskal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2015
Model: Opel
Silnik: DIESEL
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: zamiana manualnej klimatyzacjęina klimatronik czy się da czy się opłaca ?

Spokojnie, bez nerwów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R.Moskal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 07:48   #29
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: zamiana manualnej klimatyzacjęina klimatronik czy się da czy się opłaca ?

może ja zabiorę głoś, bo też jestem zainteresowany.
Kiedyś miałem mondeo mk3 z manualną i jako pierwszy na tym forum zamieściłem tutorial jak przerobić na klimatronik.
Nie było dużo pracy, ponieważ nagrzewnica manual i klimatronik to to samo !!!! W obu wersjach silniki sterujące klapami. Różnicą był tylko wentylator (i inne sterownie nim) i inny panel + 2 czujniki.
Domyślam się że w foce jest tak samo. Na pewno u mnie czujnik nasłonecznienia jest i jest od niego instalacja.

Proszę więc kolegów, którzy nie mają pojęcia, żeby nie pisali czy się opłaca czy nie bo nie o tym jest temat. Nie widzę dużej ingerencji, żeby wszczepić parę kabli i zmienić BCMie konfigurację.
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 11:24   #30
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: zamiana manualnej klimatyzacjęina klimatronik czy się da czy się opłaca ?

Cytat:
Napisał CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Nie widzę dużej ingerencji, żeby wszczepić parę kabli i zmienić BCMie konfigurację.
Byłem świadkiem takiej przeróbki (z ogromnymi problemami - sam poległem na aktywacji klimatronika w FF3 1.6TDCi - PCM za nic nie chciał sterować sprzęgłem sprężarki mimo, że w manualu robił to spokojnie)...
A więc "spoko":
1) demontaż całej deski
2) wymiana całej nagrzewnicy (ze spuszczeniem czynnika z układu klimatyzacji) - nie da się zaadaptować nagrzewnicy "manual" na "klimatronik";
3) wymiana wiązki pod deską - sztukowanie wiązki nie bardzo widzę - i tak trzeba mieć wtyczki do czujników oraz zupełnie inne podłączenie panelu klimatyzacji, a więc trzeba mieć wiązkę-dawcę;
4) Poskładanie, napełnianie klimatyzacji
5) Przekonfigurowanie - z nadzieją, że ruszy...
Niewielu skonfigurowało tyle samochodów, co ja a jednak ten FF3 1,6TDCi za chińskiego Boga nie chciał ruszyć z tą klimą auto. BCMi i soft PCM były na 100% właciwe a sprężarka nie działała... Właściciel już nawet podjął decyzję o przekładce powrotnej na manual ale mechanik, który mu to robił pobiegł i spuścił psy z łańcuchów... Właściciel ewakuował się w pośpiechu z klimą auto-nieczynną... Po jakichś 2 miesiącach dostałem info, że gdzieś jakoś przez przypadek - nikt nie wie jak i dlaczego - ta klima "zaskoczyła"...

Tak więc POWODZENIA W TEJ NIEWIELKIEJ INGERENCJIGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 16-04-2016 o 11:30
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.