Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2016, 21:43   #11
niaGdy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

tzn nie chciałbym też emeryckiego samochodu, a taki który będzie w miarę energiczny.
Mój problem polega na tym, że rynek jest ubogi jeśli chodzi o benzynę...a ciągle słyszę, że na krótkie trasy diesel odpada także też za bardzo nie mam w czym wybierać, a jednak chciałbym zostać przy wyborze focusa mk2.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 21:46   #12
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

A czemu focus mk2? Tylko wygląd?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 21:48   #13
niaGdy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

W tym przedziale cenowym jest to najlepsza dla mnie opcja, podoba mi się z wyglądu i już w rodzinie był ford także sentyment Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze biorę pod uwagę Seata Leona, ale sytuacja identyczna co z Fordem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 21:55   #14
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

Focus mk2 za 12 000 zł to nie będzie udany zakup, nawet wersji ABC.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 22:00   #15
niaGdy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

Akurat uważam, że w tym przedziale cenowym będzie to najlepszy wybór. Powracając do tematu, co z tym dieslem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 23:32   #16
ciapas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus CMAX 1.6 PB
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swój doładowuję sobie regularnie, szczególnie w najzimniejszych okresach.
akumulator dobry nie trzeba doładowywać regularnie. np mój akumulator w przyczepie kempingowej naładowałem w zeszłym roku w kwietniu cały sezon letni i jesienny w przyczepie używane pompki wody oświetlenie i kilka innych rzeczy i do teraz trzyma napięcie...

Bump:
Cytat:
Napisał niaGdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to może jakieś inne problemy ? może jest tu jakiś spec od diesli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skądś ten stereotyp musiał się wziąć
przed fordem miałem opla astra g w 2.0d. jeździł 6 lat bez żadnej poważnej awarii. przez 6 lat w silniku popsuł się czujnik ciśnienia oleju ( pękła obudowa i wyciek oleju był) naprawa 70 zł przy czym czujnik 20
auto rocznie robiło 12 15 t km..
jeśli o silnik się nie dba to i benzyna sprawiać będzie problemy.

Bump:
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus mk2 za 12 000 zł to nie będzie udany zakup, nawet wersji ABC.
tu się nie zgodzę. szukałem teraz auta bo stare miało dzwona i nie opłacało się naprawiać. FF2 z roczników 2007 kosztują ~15tyś zł w dobrym wyposażeniu. Swojego kupiłem za ~13tys z klimatronikiem czujnikiem parkowania esp elektryczne szyby itd... auto od prywatnej osoby serwisowane regularnie i u naprawdę zadbane. Ale prawda jest ze ciezko znalezc ...
ciapas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 19:30   #17
niaGdy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

Podsumowując to co tu wszyscy piszecie, na moim miejscu bralibyście pod uwagę też diesla czy odpada ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 20:31   #18
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

Samo pytanie w sobie woła o pomstę do nieba.

Jak to nie jest żart - to powiem że mam do roboty 10 km i jeżdżę 2.5 benzyną i nie widzę sensu w ropie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I mówię to całkiem poważnie.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 20:43   #19
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

kocur, ale nie każdego na to stać.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 21:16   #20
ciapas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus CMAX 1.6 PB
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Odp: DIESEL na krótkie dystanse.

ja jakbym miał 1km to rowerem bym jeździł bo szkoda byłoby mi auta odpalać. jako że mam z 15 km to moje 3.2 PB odpalam i jadę. spalanie wychodzi mi na poziomi 12l/100 przy 1.5t masy automacie i starym 23 letnim silniku uważam ze nei jest to jakoś wiele
ciapas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , diesel


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.