Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2017, 23:51   #1
Qbish
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-02-2014
Skąd: Siedce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Post wymiana zapięcia klamry pasa kierowcy

Zaszła u mnie konieczność wymiany zapięcia klamry pasa. Dzielę się więc doświadczeniami:
Potrzebne narzędzia:
-nowa klamra z przewodem
-klucz płaski 10
-klucz nasadowy 7
-płaski wkrętak
-klucz płaski 15

-trytytki

1. Odpiąć akumulator (kluczem 10 zdjać klemę +) UWAGA RADIO SIĘ ZABLOKUJE I WYKASUJE ZEGAR
2. Fotel maksymalnie do tyłu
3. Z przodu pod fotelem kluczem nasadowym7 odkręcić złącze od kostki z przewodami fotela
4. Odryglować kostkę z mocowania (delikatnie podważając zapadkę) wkrętakiem)
5. Wysunącć z kostki przewód z czerwoną (różową?) końcówką
6. Odczepić przewód z mocowań pod fotelem i na boku prowadnicy fotela (plastikowe mocowania osadzone w specjalnych otworkach) wystarczy pociągnąć ręką.
7. Kluczem 15 odkręcić złącze klamry od prowadnicy fotela
8. Montaż w kolejności odwrotnej. Można dołożyć trytytek po drodze żeby kable lepiej się układały
Czas dla sprawnego operatora to pewnie maks 20 minut z browarem w jednym ręku i fajkiem w drugimGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale mi to zajęło około godziny bo po pierwsze nie miałem nasadkowej 7 i po drugie wtyczka z kostki wyjść nie chciała..


Ostatnio edytowane przez SRS ; 05-03-2017 o 12:03 Powód: wszyscy wiedzą że to Mondeo 2007-2014 po to jest prefix
Qbish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 06:38   #2
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: wymiana zapięcia klamry pasa kierowcy mondeo mk4

Ja jak wymieniałem u siebie zapinkę pasa to nie odłączałem akumulatora i nie rozpinałem złącza pod fotelem.Z tyłu pod fotelem wypiąłem wtyczkę od starej zapinki pasa i po zainstalowaniu mechanicznie nowej zapinki wsadziłem wtyczkę i już Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 09:05   #3
Qbish
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-02-2014
Skąd: Siedce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: wymiana zapięcia klamry pasa kierowcy mondeo mk4

Ja nie mogłem wtyczki z kostki wyjąć od tyłu to się musiałem nakombinować..
Qbish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 18:40   #4
Michal_NDZ
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6. Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: wymiana zapięcia klamry pasa kierowcy

Witam Kolegów! Niestety i mnie dopadło to nieszczęście wymiany zapinki. Mam zapinkę, natomiast nie mogę wyczepić tej kostki pod fotelem kierowcy. Bardzo proszę dajcie znać czy macie jakiś sposób na wypięcie tej kostki bez procedury opisanej w pierwszym poście?
Qbish - czy jak już dokonałeś wymiany to czy gdybyś musiał zrobić to drugi raz to wiedziałbyś jak od tyłu wypiąć tą kostkę? u mnie też mocno siedzi i za cholerę nie mogę tego ruszyć.
mm32 - Czy mógłbyś opisać w jaki sposób udało ci się wyciągnąć tą nieszczęsną kostkę spod fotela?

Z góry dzięki za pomoc! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Michal_NDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2017, 17:16   #5
Qbish
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-02-2014
Skąd: Siedce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: wymiana zapięcia klamry pasa kierowcy

Myślę że dalej probowałbym z rozpięciem całej kostki- pracy z tym nie jest dużo, a dostęp jest lepszy. No i przy okazji można elektrosolem potraktować piny od innych wtyczek
Qbish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2017, 16:37   #6
Michal_NDZ
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6. Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: wymiana zapięcia klamry pasa kierowcy

OK. udało się, faktycznie obyło się bez odpinania kostki z fotela. Trzeba przesunąć fotel na maxa do przodu, oparcie też na maxa w stronę kierownicy, wtedy uzyskujemy trochę miejsca z tyłu. Należy wcisnąć zatrzask trzymający wtyczkę i ją wyciągnąć. Ciężko to zrobić, ale się da. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Michal_NDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2017, 17:00   #7
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: wymiana zapięcia klamry pasa kierowcy

Cytat:
Napisał Michal_NDZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciężko to zrobić, ale się da
Pewnie,że się da i wcale nie aż tak ciężko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 10:09   #8
Michal_NDZ
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6. Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: wymiana zapięcia klamry pasa kierowcy

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie,że się da i wcale nie aż tak ciężko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No gdyby nie Twoje porady na bank bym tego sam nie ogarnął. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Michal_NDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 08:58   #9
Darth_Darnok
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-03-2017
Skąd: Warszawa/Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: wymiana zapięcia klamry pasa kierowcy

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum i niestety skłonił mnie do tego problem z zapinką, choć zarejestrowany jestem od czasu kiedy zacząłem jeździć Mondeo.
Wymiana samej zapinki nie wygląda na strasznie problematyczną, dziś gmerałem pod fotelem i wszystko wydaje się jasne, pytanie brzmi natomiast, czy zapinki kierowcy i pasażera czymś się od siebie różnią? Wyglądają identycznie, przystosowane są do przykręcenia z obu stron, ale czy kostka jest ta sama? Na Allegro jest kilka aukcji gdzie napisane jest że zapinki są symetryczne, a na kilku innych jest opis że jest to zapinka od strony pasażera, zaczynam myśleć nad zakupem w ASO ale ze wstępnych ustaleń wynika że to 5 razy większy koszt.
Darth_Darnok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 11:03   #10
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: wymiana zapięcia klamry pasa kierowcy

Ja bym wymienił cały napinacz. Koszt nie wiele wzrośnie, a szybciej i pewniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.