Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2017, 12:32   #11
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Re: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Cytat:
Napisał qwertykk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze naprawiona skrzynia powershi(f)t to koszt ok. 10 tys
I dlatego mocno zastanawiam się nad przekładką na manuala.
Cytat:
Napisał qwertykk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skrzynia powershi(f)t
Dobrze powiedziane. Powershit. Jeździłem A8, skrzynia ZF, pół miliona kilometrów i nic, a tu 180 tys. i skrzynia w pi...du. Getrag się nie popisał. Chyba Chińczycy im te skrzynie robią.

wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2017, 08:13   #12
nimek6310
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Mrągowo
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Częsta przyczyna niedomagań tej skrzynki to zużyty tłumik drgań jego nadmierne luzy mogą powodować wycieranie sie sprężyn czyli elementów tłumiących. Wtedy sie pojawiają drobne opiłki w oleju i zaczynaja sie zacięcia oraz złe zachowania zaworów w płycie sterującej. Można to łatwo sprawdzić odkręcając pokrywę ta plastikowa w skrzyni tam są magnesy, jeśli na nich jest sporo szlamu i opiłków to jest znak niepokojący. Roboty na godzinę a dużo o stanie skrzyni można sie dowiedzieć. Kalibracja i soft tez maja znaczenie, ale moim zdaniem najważniejsza jest cześć mechaniczna. A tłumik chyba najszybciej sie zużywa i wtedy zaczyna sie : procedura wymiany sprzęgieł itp. Bo opiłki robią spore zamieszanie w płycie. pojawiają sie szarpnięcia, poślizgi, wydajemy 10kpln na wymianę skrzyni ... i mówimy ze powershit. Mało ludzi ma wiedzę na temat tej skrzyni, i dlatego wiele niedomówień i mitów powstaje.
nimek6310 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2017, 15:46   #13
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Cytat:
Napisał nimek6310 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Częsta przyczyna niedomagań tej skrzynki to zużyty tłumik drgań
czy do sprawdzenia trzeba miec jakas uszczelke , uszczelnienia i czy olej trzeba spuszczac?
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2017, 18:53   #14
kafarsmax
ford::average
 
Avatar kafarsmax
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-11-2017
Skąd: Olsztyn
Model: S max Tytanium S
Silnik: 2.0 1̷4̷0̷ ̷P̷S̷->163 PS by totek2
Rocznik: 2010
Postów: 85
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Witam podczepiam się pod temat. Jestem po zakupie s max z 2010 lift 2.0 140 Ps w automacie z powershiftem i takie szarpniecia są u mnie na rozgrzanym silniku przy dojrzewaniu do swiatel. Jutro stawiam bo na rozrząd i wymianę płynów myślałem tez o wymianie oleju w skrzyni ale tak po przeczytaniu paru wątków mam obawy czy trafię N kogoś kto będzie umiał to zrobić może polecicie kogoś jestem z Olsztyna Warmjnsko-mazurskie?
kafarsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2017, 08:07   #15
nimek6310
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Mrągowo
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Samą pokrywę mechatroniki to bez żadnych uszczelek i niczego specjalnego da sie zdjąć i zerknąć do środka. Olej trzeba z części hydraulicznej zlać, obie części skrzyni są oddzielone i olej w nich nie miesza się. Wiec spuszczasz olej z hydrauliki, zdejmujesz pokrywę i możesz łatwo i szybko sprawdzić opiłki w części hydraulicznej, w której znajduje sie tłumik drgań. Na koniec zakładasz pokrywę wlewasz olej i po sprawie. A jeśli chciałbyś tłumik drgań wyciągnąć celem weryfikacji jego Luzów to trzeba do tego skrzynie wyjąc i już więcej z tym zabawy.
Co do wymiany oleju to jest ona łatwa i nie wymaga specjalnych narzędzi, jest sporo fimikow na YT jak to zrobić, myśle ze każdy mechanik, który rozrząd umie zmienić to i olej wymieni. Ja u siebie mam wlany Ravenol Dct/Dsg, warto do starego oleju płukankę dodać, tylko najpierw trochę upuścić z części hydraulicznej oleju (ten korek bliżej plastikowej pokrywy) tak by płukanka nie przelała się na cześć mechaniczną.

Ostatnio edytowane przez nimek6310 ; 06-11-2017 o 08:13
nimek6310 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2017, 09:46   #16
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Cytat:
Napisał nimek6310 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tłumik chyba najszybciej sie zużywa i wtedy zaczyna sie : procedura wymiany sprzęgieł itp. Bo opiłki robią spore zamieszanie w płycie. pojawiają sie szarpnięcia, poślizgi, wydajemy 10kpln na wymianę skrzyni ... i mówimy ze powershit. Mało ludzi ma wiedzę na temat tej skrzyni, i dlatego wiele niedomówień i mitów powstaje.
Tłumik drgań skrętnych robiony, skrzynia płukana z opiłków, sprzęgła wymienione, elektrozawory sprawdzone, olej i filtr oryginalny. Po roku znów awaria. Jak mogę o tej skrzyni mówić, że to nie jest szajs?
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2017, 18:13   #17
nimek6310
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Mrągowo
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Tak pisze o tym tłumiku bo u mnie właśnie tak było jak u ciebie tłumik zrobiony sprzegla tez, ale niestety na tłumiku po remoncie był od razu luz i tyle złego to narobiło. Raczej jednak nie skrzynia szajs tylko majster d...pa. Mi sie teraz kiedy sam to poprawiłem jeździ bardzo ok. Jak długo ... zobaczymy.
nimek6310 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2017, 22:12   #18
kafarsmax
ford::average
 
Avatar kafarsmax
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-11-2017
Skąd: Olsztyn
Model: S max Tytanium S
Silnik: 2.0 1̷4̷0̷ ̷P̷S̷->163 PS by totek2
Rocznik: 2010
Postów: 85
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Ja zdecydowalem sie najpier na wymiane oleju i adaptacje zobaczymy czy to cos da jak nie sprobuje jeszcze zmienic soft obu pomogło nie chce mi się ladowac kasy w inną skrzynię ;/
__________________
S Max Tytanium S 2.0 TDCI 2010 163PS Powershift
Trasit 2.4 TDDI 2009 140PS ; Fiat Doblo 1.6 MultiJet 2013 105PS

Był: 126p, Mondeo, Vectra C, Hyunday ix35, Scenic
kafarsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 14:59   #19
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Cytat:
Napisał nimek6310 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej jednak nie skrzynia szajs tylko majster d...pa.
Co do majstra to też może być prawda, tylko, że mało jest takich, co oganiają tę skrzynię. Też się sam zastanawiałem, czy nie wziąć sprawy w swoje ręce (na szczęście nie mam dwóch lewych), tylko czasu nie ma.
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 17:37   #20
nimek6310
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Mrągowo
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

W sumie ja sam sie ze swoją męczyłem i w efekcie jest ok. Sporo pomaga serwisowa instrukcja która krąży w necie. A w tej skrzyni wbrew opiniom obiegowym nie ma kosmicznej technologi. Największy problem to części, ale jest teraz do większości dość dobry dostęp.
nimek6310 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.