Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2017, 16:08   #1
MarK_1989PL
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie P2135 Throttle/Pedal Position Sensor/Switch A / B voltage Correlation

Witam,

Drugi raz w ciągu ostatniego tygodnia zapalił mi się "złowieszczy wykrzyknik z kółku" i włączyło się typowe dla tej sytuacji ograniczenie mocy.

Co ciekawe za pierwszym razem jak podpiąłem auto do OBD II to nie było kompletnie nic, żadnych kodów. Uznałem to za błąd.. błędu?

Dziś złowieszcza lampa zapaliła się po raz kolejny i tym razem udało się odczytać błąd jak w tytule tematu, czyli:
P2135 Throttle/Pedal Position Sensor/Switch A / B voltage Correlation

Żeby nakreślić dokładnie historię - rok temu pokazywał mi się dokładnie ten sam błąd, ale w tandemie z P0030 HO2S Heater Control Circuit Bank 1 Sensor 1 i było to notorycznie co chwila. Wymieniłem sondę lambda na DENSO DOX-1371 i problemy ustały.

Teraz znów się coś dzieje, ale już bez błędu P0030. Z tego co przeczytałem oznacza to niezgodność na linii przepustnica - pedał gazu. Jeśli niezgodność w odczytach (tj. napięciu) trwa dłużej niż 2s to wyskakuje błąd.

Ktoś bawił się z takim objawem? Ze znalezionych informacji muszę sprawdzić styki przy przepustnicy i pedale gazu ew. sam pedał.

Widziałem też na forum informacje, że niektórzy mieli problemy z lambdą dopóki nie wymienili na oryginalną. To może mieć jakiś związek? Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam

MarK_1989PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 22:36   #2
zephi
ford::amateur
 
Avatar zephi
 
Zarejestrowany: 18-09-2016
Model: Fiesta
Silnik: 2.0
Rocznik: Brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: P2135 Throttle/Pedal Position Sensor/Switch A / B voltage Correlation

Mam ten sam blad. Objawia sie przy gwaltowniejszym przyspieszaniu, najczesciej z nizszych obrotow (powiedzmy 2000 rpm i gaz w podloge).

W moim przypadku zalaczenie bledu nie niesie za soba zadnych konsekwencji, tylko raz PCM ograniczyl mi predkosc jazdy i obroty silnika, co sklonilo mnie do bardziej doglebnej analizy problemu. Przy spokojnym, liniowym przyspieszaniu mozna krecic do oporu, i bledow brak. Z moim silnikiem wystepuje rowniez problem lekkiego "ksztuszenia" podczas przyspieszania, i tu rowniez pierwszym podejrzanym jest przepustnica. Poza P2135-63 innych bledow nie wykryto.

Z tego co wyczytalem, czujniki TPS (pozycja przepustnicy) oraz APP (pozycja pedalu gazu) sa zdublowane. Mam interfejs umozliwiajacy monitorowanie wartosci na zywo, i rzeczywiscie TP1 i TP2 maja zakres 0V-5V, przy czym drugi podaje sygnal odwrocony, tj. od 5V do 0V. W rzeczywistosci sa to wartosci referencyjne i w moim przypadku zakres to ~0.8V-4.4V oraz ~4.4V-1V. APP nie sprawdzalem, ale zakladam, ze i dla niego dostepny jest wykres w czasie rzeczywistym. Nie zgadza sie natomiast rzeczywisty i oczekiwany kat otwarcia przepustnicy, ale nie jestem pewien czy przypadkiem wartosc oczekiwana nie jest przed uwzglednieniem oporow (brudu itp.).

Wracajac do bledu, generalnie rzecz biorac sprawa jest dosc dziwna, bo wszystkie instrukcje, poza wadliwym czujnikiem otwarcia przepustnicy, mowia tez o mozliwosci uszkodzenia pedalu gazu, natomiast wedlug instrukcji Forda ten czujnik ma wlasny kod:

Cytat:
P2128 APP sensor circuits 1 and 2 plausibility error
P2135 TP sensor circuits 1 and 2 plausibility error
Nie jestem pewien kto ma racje, wedlug stron opisujacych bledy jest on dosyc ogolny, a powod ciezki do zdiagnozowania, natomiast wedlug opisu powyzej zdaje sie byc trywialny. Nie bardzo tez rozumiem dlaczego gwaltowne przyspieszanie mialoby powodowac rozbieznosc na czujnikach - wszak gdyby czujnik przepustnicy byl wadliwy, to rowniez przy spokojnej jezdzie blad musialby wystapic przynajmniej od czasu do czasu. Wnioskuje wiec, ze problem moze lezec glebiej, a przynajmniej w kilku innych miejscach, niz sugeruje to powyzszy opis bledow. TPS jest niestety zintegrowany z przepustnica (przynajmniej u mnie, ale u ciebie jest chyba podobna), wiec jezeli to jego wina, to cala przepustnica bedzie do wymiany - na szczescie mozna to zrobic na parkingu.

Dziwi mnie natomiast jednorazowe ograniczenie mocy, bo ten objaw wczesniej nie wystepowal, a w instrukcji wyczytalem, ze wystepuje to podczas problemu z czujnikiem APP... Diagnostyka w branzy motoryzacyjnej okazuje sie byc tak samo zagmatwana, jak numeracja czesci. Ponadto kasta bardzo broni dostepu do informacji, wiec ciezko znalezc szczegolowe opisy bledow i algorytmow, ktore decyduja o tym, kiedy je rzucic. Juz sama informacja o tym ktore czujniki monitorowac, oraz jakie rozbieznosci powoduja ten blad i kiedy wystepuje ograniczenie mocy dalaby bardzo duzo.

Tak czy inaczej problemu jeszcze nie zdiagnozowalem, mam w planach troche spalowac auto z podlaczonym interfejsem i sprobowac wywolac blad w celu analizy wykresow, a potem wyczyscic przepustnice, bo tego tez przez 150 tysiecy kilometrow nikt pewnie nie robil. Jak uda mi sie zlapac blad na wykresie, to chetnie sie nim podziele.

Ostatnio edytowane przez zephi ; 07-08-2017 o 22:41
zephi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2018, 13:03   #3
MarK_1989PL
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: P2135 Throttle/Pedal Position Sensor/Switch A / B voltage Correlation

Cześć,
U mnie po wymianie lambdy temat powrócił w lecie, ale jakby rzadziej. W końcu zauważyłem, że auto przechodzi w tryb awaryjny w bardziej gorące dni, kiedy... mam nadmuch chłodnego powietrza na nogi. Niewłączanie nadmuchu chłodnym powietrzem na dole zdawało się eliminować problem.

Kiedyś czytałem o zużywającym się pedale gazu w Fusionach, więc rozebrałem swój, ale nic nie znalazłem. W końcu kupiłem Helli identyczny jak oryginalny, tylko bez fordowskiego znaczka, wymieniłem i jak na razie jak ręką odjął.
MarK_1989PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.