Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2018, 21:23   #31
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Jazda nocą.

Ja używam okularów do jazdy dziennej / nocnej... i polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szkła są ciemne, ale jak się przez nie patrzy to wszystko widać w żółtych odcieniach.

Co prawda używam ich tylko na długich trasach i zauważyłem, że faktycznie jeśli ktoś mnie oślepi to mimo wszystko podrażnia wzrok, ale na pewno w mniejszym stopniu niż bez nich, a poza tym mam mniejsze odczucie zmęczenia wzroku podczas jazdy.

Niestety nie potrafię powiedzieć kto je wyprodukował i jakiej są firmy - pożyczam je od taty, który nabył je kilkanaście lat temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - jeszcze w czasach kiedy latał szybowcami i wtedy wspólnie z kolegami z lotniska zrobili "grupowy zakup".

Przymierzam się do zakupu własnych, ale mam zamiar wybrać się do salonu optycznego i dobrać je typowo "pode mnie".

M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 08:15   #32
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Jazda nocą.

Takie okulary nie spowodują że nie będzie Was oślepiać. Główna zaleta to to że odbicia np z mokrego asfaltu nie biją tak po oczach, są przytłumione i wiecej w ten sposób widac.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 18:56   #33
hubi_c
ford::advanced
 
Avatar hubi_c
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Kościan->Poznań
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,6 TDCI ECOnetic
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Jazda nocą.

No i właśnie o to chodzi. Przynajmniej ja, nie oczekuję od takiego produktu lekarstwa na wszelkie oślepienia ale właśnie w takie dni deszczowe, a raczej wieczory i noce. Oczy mnie się wtedy męczą straszliwie i właśnie najbardziej wkurza oślepianie dookoła zewsząd.
__________________
Hubert

http://yanosik24.pl/widget/1570283.png
hubi_c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 20:12   #34
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Jazda nocą.

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Trochę to opracowanie tendencyjne... Owszem montujemy coraz więcej świateł wszędzie tu się zgadzam za dużo tego i gwiazd nie widzimy. Ale że to zło od diodek... po prostu jesteśmy na tym etapie rozwoju cywilizacji że za światełka służą man ledki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więcej, gdzieś wyczytałem że z dwojga złego lepiej takie niż inne "jarzeniówki" co to sieja różnorakim widmem i prawie bez kontroli kierunku...

A w temacie, swego czasu, przemierzałem ścianę wschodnią Polski i dalej, nockami, lecz z tego zrezygnowałem, ze względu na duże ryzyko spotkania zwierzyny (między innymi).
Jakby to były autostrady (Te polskie ogrodzone) to prędzej, choć ryzyka nie da się wyeliminować w 100%.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 19:12   #35
UFO'rd
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jazda nocą.

Uważam,że w Polsce za stan oświetlenia pojazdów po zmroku odpowiada nakaz używania świateł w dzień.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.I nie wiem jak to jest,że w Niemczech gdzie jestem dość często i pomimo braku nakazu kierowcy również jeżdżą z włączonymi światłami mijania w dzień jak i również bez świateł ten problem jest o wiele mniejszy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 08:52   #36
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Jazda nocą.

Co do jazdy poza terenem zabudowanym, a szczegolnie po autostradach i drogach dwujezdniowych - patrzac z pozycji duzego mobila(w vanie tez to zauwazam), porazka sa automatyczne swiatla drogowe w wiekszosci osobowek (pomijam suvy i vany), jedzie taka osobowka i wali po oczach dlugimi (szczegolnie wkurzaja ledy i ksenony) bo barierki zaslaniaja swiatla aut z przeciwka i czujniki ich nie widza. I mozna mrugac takiemu dlugimi i malo ktory reaguje . SUVy i VANy maja te czujniki ciut wyzej wiec jest lepiej (jezdzac czesto VANem widze ze szybciej reaguje na swiatla z przeciwka na kazdej drodze).
Co do okularow to co prawda niemam do jazdy noca, ale dzialaja podobnie jak polaryzacyjne do jazdy w dzien czyli odcinaja swiatlo o jakiejs tam czestotliwosci, refleksy swietlne itp. a wzmacniaja swiatlo w kilku barwach. Jednak faktem jest ze jedne i drugie poprawiaja widocznosc, zmniejszaja zmeczenie oczu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2018, 20:22   #37
Mykk
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 24-06-2018
Skąd: Wawa
Model: Mondeo, S-Max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007, 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jazda nocą.

Hej,

Trochę inny temat ale podobny. Na jakim trybie convers jeździcie nocą? Czy jest możliwość wyłączenia w stylu nightpanel z saaba? Rozprasza mnie ciągłe patrzenie na menu.
Dzięki,
Mykk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2018, 20:49   #38
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jazda nocą.

Używam pokrętła do ściemniania.
Converse+ to jescze nic. W nowych Audi A8/A7/A6/Q8 wyświetlacz wirtualnych zegarów ma 12 cali a ściemnia się go suwakiem w opjach na środkowym wyświetlaczu. Katastrofa!

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.