Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2019, 20:34   #11
Cinek78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2018
Skąd: Oleśnica k/Wrocławia
Model: Gulietta,S-max,Ducati, Genesis Coupe 3.8 V6
Silnik: 2.0 180PS diesel
Rocznik: 2015 S-max
Postów: 149
Domyślnie Odp: Cieknąca/pocąca sie skrzynia biegów przy misce olejowej (pomimo jej wymiany) - A

Pracuje trochę na silnikach składanych bez uszczelek. Zdarza się, że taka "płynna uszczelka" jest uszkodzona z trzech powodów: Na lini montażu, nie właściwy olej, użycie nie właściwej masy uszczelniającej ( dla niektórych silikon to silikon i każdy jest taki samGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Najgorsze jest to , że żeby usunąć ta usterkę to musisz rozsunąć kartery i ponownie je złożyć zgodnie z technologią. Obstawiam , że nie będziesz tam musiał nic planować, piłować , bo gdyby w tym był problem , to dotyczyło by to całej serii skrzyń z danego okresu.

Cinek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 10:20   #12
Pppp18
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-04-2020
Skąd: Nowy sacz
Model: S max 2017
Silnik: 2.0 tdci 150 km
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Cieknąca/pocąca sie skrzynia biegów przy misce olejowej (pomimo jej wymiany) - A

Witam mam ten sam probem w s max 2017 2.0 150 km. Czy udalo sie ten wyciek usunac?
Pppp18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2021, 20:59   #13
Artek231
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 04-02-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Cieknąca/pocąca sie skrzynia biegów przy misce olejowej (pomimo jej wymiany) - A

Witam mam ten sam problem w Kuga 2018r czy udało się rozwiązać problem?
Artek231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2021, 08:57   #14
Ebon
ford::average
 
Avatar Ebon
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-01-2017
Skąd: BB
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM Powershift
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: Cieknąca/pocąca sie skrzynia biegów przy misce olejowej (pomimo jej wymiany) - A

Witam, miałem taki sam problem - S-max 2.0 2015r. Naprawę realizowałem w ASO w Tychach. Po roku udało się rozwiązać problem.
Objawy - cały czas na łączeniu skrzyni z silnikiem wisiały sobie małe krople które spadały na osłone i było widać że ma tłustą plamę. Oleju w silniku nie ubywało.
W momencie kiedy zauważyłem wyciek była kropla i jasna (jakby ze skrzyni) i czarna (olej silnikowy).

Pierwsza naprawa - obudowa mechatroniki i jakieś uszczelki - znikneła kropla jasna.
Kolejna naprawa - stwierdzili wyciek z okolic pompy oleju nad silnikiem - wymiana uszczelki - krople znowu się pojawiły.
Kolejna naprawa wymiana jakiejś zębatki przy pompie - krople znowu sie pojawiły
W końcu ulegli sugestii że to simering/oring na wale - wyjeli skrzynię ale stwierdzili że to jedak nie tam kapie a nadal gdzieś z góry - powymieniali uszczelnienia, wyczyślili zapchaną odme (chyba) poskręcali do kupy.
Dostałem informację że już nie mają więcej pomysłów co jeszcze to może być i że te silniki tak mają i żeby po prostu sie nie przejmować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po tym przejechałem pare tys km nie zaglądając tam (miałem już dość tematu) i przy wymianie przebitej opony zajrzałem pod silnik i....SUCHO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aż nie wierzyłem własnym oczom. Generalnie straciłem już rachubę tego co wymieniali, uszczelniali i kiedy no ale w końcu się udało. Więc niestety pozostaje wam szukać - niekoniecznie na samym łączeniu skrzynia silnik. Może spływa gdzieś z góry i wycieka na dole
Ebon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
miska olejowa , skrzynia biegów , wyciek oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.