Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2018, 01:25   #1
Krzysztof.J
 
Postów: n/a
Domyślnie Ocena Forda S-Maxa przed kupnem lub ewentualne obejrzenie go na miejscu

Witam.
Znalazłem taką sztukę na otomoto:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-s...-ID6BA5Hr.html
Numer vin: WF0SXXGBWSDB31260

Wykonałem wstępny telefon do sprzedającego więc info telefoniczne uzyskałem. Teraz kwestia sprawdzenia przed kupnem.
Co możecie o nim powiedzieć? Czy jest któryś z kolegów ma forum z Wawy zeby podjechać i sprawdzić go na miejscu zanim ja przyjadę 600km. Najlepiej po świętach w czw lub pt bo pozniej plan jest by go na warsztat zabrat?

Dzięki za odbpowiedz.
Kriss


Ostatnio edytowane przez Krzysztof.J ; 23-12-2018 o 09:05
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 08:50   #2
piosfocus
ford::amateur
 
Imię: pios
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: rz
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB 150km
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ocena Forda S-Maxa przed kupnem lub ewentualne obejrzenie go na miejscu

Na początek to poproś o prawidłowy numer vin bo w ogłoszeniu jest błędny.
piosfocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 09:04   #3
Krzysztof.J
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ocena Forda S-Maxa przed kupnem lub ewentualne obejrzenie go na miejscu

Proponuje skopiowac numer vin i usunac spacje po "WF0".
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 09:32   #4
piosfocus
ford::amateur
 
Imię: pios
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: rz
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB 150km
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ocena Forda S-Maxa przed kupnem lub ewentualne obejrzenie go na miejscu

No tak robiłem tylko zera na końcu nie skopiowałem dlatego mi nie wchodziło. A pytałeś o historię uszkodzeń? Jest jakaś adnotacja na autobazie, ale tam często jakieś drobiazgi są odnotowane ale jakaś szkoda pewnie była.
piosfocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 10:16   #5
Krzysztof.J
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ocena Forda S-Maxa przed kupnem lub ewentualne obejrzenie go na miejscu

Sprzedawca mówi, że lakier oryginalny po 130-170 mikronów. Bezwypadkowy serwisowany w ASO. W fordzie jest tylko historia do ok 50 tys. Później byl serwisowany poza ASO. Ostatni serwis w sierpniu (wymiana plynow, klockow, tarcz). Jest tez skrzynia wymieniona na nowa co mnie zastanawia dlaczego tak wczesnie.
Wg strony historiapojazdu.gov.pl auto ma odnotowane przebiegi 59 tys (2016.04), 97 tys (2018.04) więc jest jakaś kontynuacja po serwisach w aso ( jeśli chodzi o przebieg). Są wpisy w książce ale jeszcze zdjęć nie dostałem i nie miałem okazji obdzwonić serwisów. 2 Stycznia chce wynajać mechanika, którzy przetrzepie to auto dla mnie. Poprostu pomyślałem sobie, że jest może ktoś kto mógłby je obejrzeć wcześniej i upewnić mnie że warto bo mi ze Szczecina lekko nie podrodze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Krzysztof.J ; 23-12-2018 o 10:20
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 10:21   #6
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ocena Forda S-Maxa przed kupnem lub ewentualne obejrzenie go na miejscu

Cytat:
Napisał Krzysztof.J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzedawca mówi, że lakier oryginalny po 130-170 mikronów
raczej nie do końca tak jest
tutaj masz jakieś info o szkodzie, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 10:34   #7
Krzysztof.J
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ocena Forda S-Maxa przed kupnem lub ewentualne obejrzenie go na miejscu

Korzystałem już z takiej strony wykupująć raport i mijał sie z tym co dostałem z salonu i nie mam wiary w takie strony. Nie wiem jakie masz Ty doświadczenia. Jesteś przekonany, że to wiarygodne jest?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 10:35   #8
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ocena Forda S-Maxa przed kupnem lub ewentualne obejrzenie go na miejscu

Pozostaje wierzyć sprzedającemu że 130-170 w różnych miejscach na aucie to oryginał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 10:45   #9
Krzysztof.J
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ocena Forda S-Maxa przed kupnem lub ewentualne obejrzenie go na miejscu

A uważasz, że te wartości są za duże? Jestem na etapie sprawdzania ile fabrycznie jest jak jest auto nowe. Dalej zostaje kwestia czy jest ktoś kto mógłby rzucić okiem dla mnie zanim ja będę się tłókł 600 km .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 11:04   #10
piosfocus
ford::amateur
 
Imię: pios
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: rz
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB 150km
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ocena Forda S-Maxa przed kupnem lub ewentualne obejrzenie go na miejscu

Cytat:
Napisał Krzysztof.J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Korzystałem już z takiej strony wykupująć raport i mijał sie z tym co dostałem z salonu i nie mam wiary w takie strony. Nie wiem jakie masz Ty doświadczenia. Jesteś przekonany, że to wiarygodne jest?
Ja wykupiłem i się zgadzało, albo odnosząc się bez wykupywania do tego że widnieje jakiś zapis o uszkodzeniach pytałam sprzedającego, a ten przyznawał się że było coś robione. Więc wg mnie warto zapytać albo wykupić. Bo jadąc 600km i kupując auto w tej kwocie to chyba mały koszt, ale jak kto uważa.
piosfocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.