Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2016, 21:41   #1801
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

a mnie jakoś nadal boli wnętrze MK5Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W sumie już nie mogę się doczekać odbioru ale kurcze mam ciągle nieodparte wrażenie że środek MK5 jest tandetnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 22:02   #1802
piotrek1919
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-01-2016
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 160
Rocznik: 2015
Postów: 49
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mnie jakoś nadal boli wnętrze MK5Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W sumie już nie mogę się doczekać odbioru ale kurcze mam ciągle nieodparte wrażenie że środek MK5 jest tandetnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najgorszy jest ten plastik na tunelu środkowym obawiam sie jak bedzie wyglądał za jakis czas...
piotrek1919 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 06:12   #1803
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Do tandety temu wnętrzu bardzo daleko... Zresztą poużywasz to zobaczysz. Zawsze możesz sprzedać i kupić Skodę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
U mnie po 9 miesiącach ten "piano" plastik wygląda jak nowy. Owszem, po 5 latach pewnie już tak nie będzie ale wszystko zależy jak się dba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szczotki drucianej ani kluczy od domu na nim nie kładę. A jak myję to używam dobrej mikrofibry.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 07:29   #1804
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Co do wnętrza powiem tak. Jak w 2005 przesiadałem się z Golfa IV Comfortline do Mondeo III w wersji Ghia to miałem efekt wow. w 2009 jak z wymieniłem na Mondeo mk IV w Titanium X to było WOW razy 2. Przy wymianie na mk V Titanium efektu wow nie było.
Jednak nie dajcie się zwieść pozorom, że jest to tandetne wnętrze. Ono zdecydowanie wygląda gorzej na zdjęciach niż w rzeczywistości i przy pierwszym kontakcie. Dotyczy to zarówno plastików i tapicerki. Przy bliższych oględzinach zyskują.
Najsłabsze strony to sam design rzeczywiście chyba zunifikowany pod globalne auto. Np. Passat pomimo tego, że jest również autem globalnym różni się wersjami między Europą, Azją a Ameryką.
Słaba strona to również niespotykana w mk IV, a nawet w mk III rozpiętość między jakością plastików. Np na samej desce rozdzielczej tworzywa są lepsze niż w mk IV, ale dolna część tunelu i plastiki pod podłokietnikami na drzwiach są tak słabej jakości jakiej w mk IV, przynajmniej w Titanium X nie widziałem.
No i ostatnia rzecz to wszystkie te sreberka i chromy. Gorzej to wygląda niż w Titanium X mk IV i no jak zawsze w Fordzie w jednym miejscu są matowe gdzieś indziej połyskliwe, w jedym miejscu jasne, w drugim szare. itp.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 07:43   #1805
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał markis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W klamkach są czujniki pojemnościowe.
Na podobnej zasadzie działają ekrany smarfonów czy też kuchenne płyty indukcyjne (ich sterowanie).
Jak Ci kapnie woda, tudzież inna jajecznica to też potrafią zareagować...
W MK4 nie zauważyłem tego efektu migotania zamkami, a też mam KeyFree...

Bump:
Cytat:
Napisał olek.tbg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie boicie się, że auto się z kluczykiem w środku się zatrzaśnie ?

Pytam bo mam ten sam problem na myjkach
Mnie się kiedyś MK4 zatrzasnął po wrzuceniu torby z kluczykiem do tyłu. Dobrze, że klucze od mieszaknia i drugiego kluczyka miałem w kurtce... Od tamtego czasu zanim zamknę tylne drzwi otwieram przednie.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 12:04   #1806
ITPro
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2015
Model: MK5
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Jeśli wierzyć instrukcji to w opcji key-free nie ma możliwości zatrzaśnięcia/zamknięcia samochodu jeśli kluczyk jest w środku.

Zresztą sam to przetestowałem - raz z kluczykiem w bagażniku a raz na półce pod radiem - jeśli tam jest kluczyk auto nie chce się zamknąć.
ITPro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 12:42   #1807
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W MK4 nie zauważyłem tego efektu migotania zamkami, a też mam KeyFree...
W MK4 nie ma szans na "migotanie". Tam jest pastylka w klamce, którą trzeba mocno wcisnąć. Nawet najsilniejszy strumień wody w myjni w żaden sposób nie da rady tego zrobić.

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie się kiedyś MK4 zatrzasnął po wrzuceniu torby z kluczykiem do tyłu. Dobrze, że klucze od mieszaknia i drugiego kluczyka miałem w kurtce... Od tamtego czasu zanim zamknę tylne drzwi otwieram przednie.
Cytat:
Napisał ITPro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli wierzyć instrukcji to w opcji key-free nie ma możliwości zatrzaśnięcia/zamknięcia samochodu jeśli kluczyk jest w środku.
Zresztą sam to przetestowałem - raz z kluczykiem w bagażniku a raz na półce pod radiem - jeśli tam jest kluczyk auto nie chce się zamknąć.
Kilka razy próbowałem zamknąć kluczyk w aucie i bagażniku. Za każdym razem bez powodzenia. Jak wykryje klucz wewnątrz, jest zero reakcji na pastylkę w drzwiach.
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 15:00   #1808
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Wiem, bo kilka razy mi się nie udało zamknąć bagażnika z kluczykiem w środku. Ale raz się udało. I ten jeden raz wystarczył. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 18:00   #1809
olek.tbg
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Chyba najlepiej jechać na myjkę w 2 osoby, jedna zostaje w aucie a druga się nie stresuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do plastików i Skody, to Skoda Superb ma drzwi lepiej od Mondeo wykonane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 18:41   #1810
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał olek.tbg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do plastików i Skody, to Skoda Superb ma drzwi lepiej od Mondeo wykonane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jakieś takie płaskie. W Mondziu są mięsiste. :-) Ups... Ale zabrzmiało. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.