Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2016, 21:39   #71
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał gmlodecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może ja też z innej beczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżdżę agresywnie i mam spalanie np.12l/100 km a na wyświetlaczu pokazane ,że do końca paliwa zrobię 100 km na tej ilości paliwa , którą mam w baku. I ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale pojechałem na stację ,zatankowałem do pełna , wykasowałem do zera obydwa komputery pokładowe i zaczynam piźdz......czą jazdę (czyli jak tata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Spalanie pokazuje 6,5l/100km a licznik ilości kilometrów do końca na paliwie w baku pokazuje 450 km . Czyli tak jakby cały czas liczył w/g starego spalania czyli 12l/100km . Czy to normalne ? A jeśli nie to czy można wykasować zasięg na paliwie do zera ? Dzięki .
W starym Smaxie też tak jest. Komputer bierze dane z ostatnich 30-50 km do obliczenia zasięgu. Niezależnie od tego czy skasowałeś spalanie średnie, czy nie.

Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2016, 21:55   #72
gmlodecki
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-11-2015
Skąd: Warszawa - Manchester
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 180 hbp PowerShift
Rocznik: listopad 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał Gregonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W starym Smaxie też tak jest. Komputer bierze dane z ostatnich 30-50 km do obliczenia zasięgu. Niezależnie od tego czy skasowałeś spalanie średnie, czy nie.
Dzięki za info
gmlodecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 09:16   #73
PiotrKil
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Panowie, przepraszam, miałem jakaś zaćmę. Wczoraj wsiadłem ponownie do s-maxa po krótkiej przerwie i sprawdziłem i rzeczywiście oznaczenia na konsoli to kierunki.
Człowiek przez całe życie się uczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PiotrKil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 09:38   #74
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał PiotrKil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, przepraszam, miałem jakaś zaćmę. Wczoraj wsiadłem ponownie do s-maxa po krótkiej przerwie i sprawdziłem i rzeczywiście oznaczenia na konsoli to kierunki.
Człowiek przez całe życie się uczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wybaczamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 09:39   #75
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Witam kolegów.
Mam pytanie co do przedniej szyby.Czy któryś z Was zamawiał w nowym S maxie szybę przednią z filtrem IR.Ja zamawiałem ale okazuje się że producent już nie oznacza na szybie wielkim IR i mi na pierwszy rzut oka nie wygląda żeby taka szyba była.Nie ma specyficznego różowo-fioletowego zabarwienia.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 10:57   #76
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał citrovit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolegów.
Mam pytanie co do przedniej szyby.Czy któryś z Was zamawiał w nowym S maxie szybę przednią z filtrem IR.Ja zamawiałem ale okazuje się że producent już nie oznacza na szybie wielkim IR i mi na pierwszy rzut oka nie wygląda żeby taka szyba była.Nie ma specyficznego różowo-fioletowego zabarwienia.
Ja mam chyba zwykła szybę , ta z filtrem jest jak się dach panorama bierze czy można tez sama szybę zamówić ?
W poprzednim smaxie miałem i faktycznie było napisane IR.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 16:08   #77
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał loop_77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam chyba zwykła szybę , ta z filtrem jest jak się dach panorama bierze czy można tez sama szybę zamówić ?
W poprzednim smaxie miałem i faktycznie było napisane IR.
Tak dodatkowo była zamawiana i dodatkowo płacona,w poprzednim też miałem i bardzo pomaga w słoneczne dni.Nie rozumiem dlaczeko sprzedawca wciska mi,że w nowych modelach nie piszą na szybach IR,a pozatym wygląda nato,że jest poprostu zielona tylko.Interesuje mnie jak jest w innych nowych odebranych autach.Czy jak ktoś zamawiał szybę IR to ma ten napis na szybie?
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 19:06   #78
PiotrKil
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał citrovit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jak ktoś zamawiał szybę IR to ma ten napis na szybie?
Ja nie zamawiałem z filtrem UV, ale mam panoramę, więc przednia szyba jak i szyba panoramy powinny być z filtrem UV.
Rzeczywiście nie ma znaczka IR jak było w poprzednich wersjach. Jedynie jest napis, tam gdzie jest nr seryjny szyby i inne dane (lewy dolny róg szyby) - LAMINATED SOLAR TINT
Zatem zakładam, że szyba ma filtr przeciwsłoneczny. W praktyce teraz nie sprawdzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba poczekać do lata.

Zobacz u siebie czy masz ten napis na szybie.

Ostatnio edytowane przez PiotrKil ; 16-01-2016 o 21:14 Powód: Luminated -> Laminated
PiotrKil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 19:17   #79
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Ja mam to co PiotrKil +SoundScreen (dodatkowa warstwa akustyczna).
Na minus nowego S-Max'a trzeba wpisać mniejszą ilośc schowków i ich nizsza ergonomiczność Np. gdzie włożyc pilot od bramy? Poprzednio był w schowku w konsoli centralnej i był na wyciąhnięcie ręki. (była tam taka plastikowa wkładka). Teraz jak tam włoże pilota to musze się schylać (jest głeboki).
Nie wiem czy też jest takie Wasza wrażenie ale wydaje mnie się, że w II rzedzie siedzeń jest mniej miejsca. W poprzednim S-MAx'ie po odsunięciu foteli (II rząd) do tyłu miałem z 10 cm do fotela kierowcy. W obecnym (zakładam, że fotel kierowcy mam tak samo ustawiony) niemalże dotykam przedniego fotela. Nie zauważyłem, by w trzecim rzedzie za to było miejsca więcej.

Bump: Poza tym te wszystkie elektroniczne systemy to moim zdanie bajery bez których spokojnie mozna się obejśc np. Park Assist czy system odczytujący znaki i zwolniajacy stosownie. Zabawki, których i tak się jie używa.
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 19:23   #80
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

tyle że S-max ma albo zieloną albo "Przednia szyba odbijająca promieniowanie podczerwone" nie biorąc innych funkcji pod uwagę.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.