Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2016, 13:45   #191
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał SAMED Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pogadałem wstępnie z programistą w salonie:

Podobno da radę przeprogramować zamykanie drzwi

Od połowy roku wchodzi do s-maxa Sync3 i uwaga - wg niego nie powinno być problemu z upgreadem

Jaki numr nawigacji macie - jest na karcie SD - u mnie F5, a obwodnicy Wrocławia sprzed ok. roku jeszcze na niej nie ma ;(

Zastanwiam się, czy nie mam czegoś starego.

Tez gadałem z kolesiem w ASO i powiedział , ze żaden problem ustawić to zamykanie automatyczne , ale oficjalnie maja zakaz jak pisałem wyżej ( auto plaza popularna ).
Co do tego sync 3 to śmiem wątpić czy tak bez problemu da radę w ASO to upgrade'owac . Obym się mylił , fajnie by było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak nie ma navi to wyświetlacz na konsoli centralnej jest dwa razy mniejszy o ile dobrze kojarzę ?

__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez loop_77 ; 04-03-2016 o 13:47
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 13:52   #192
Issakles
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2015
Skąd: W-wa
Model: Transit Cus.Kom/Micra
Silnik: 2,2[155KM]/1.2[98KM]
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

[QUOTE=foxx;2550198]Dlatego nie brałem navi. Yanosik + Google i starczy.

dokładnie, tez mnie nie namówią na żadna nawigacje za $$$. Nic nigdy nie będzie b.aktualne niż mapa w telefonie + np. Yanosik
Issakles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 20:57   #193
kris2682
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-01-2015
Model: ford fiesta
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 63
Domyślnie Re: Wady wieku dziecięcego

Co do navi i bocznych dróg. Mam dom budowany ponad 6 lat temu, a w naviku go nie ma. Numeru w sensie.
kris2682 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 21:16   #194
johop
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Model: S-MAX, Transit L3H2
Silnik: 2.0 TDCi 150(180)KM, 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2015/16, 2016
Postów: 98
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Czy komuś popiskuje coś z tyłu jadąc po nierównościach? Przejechałem na razie 300 km a już coś słychać. W zasadzie to jak wyłączyć radio i komara się pewnie usłyszy bo auto w porównaniu do poprzednika wyciszone zaj....e. W egzemplarzu testowym też piszczało na dziurach więc może ktoś z Was się z tym spotkał.
__________________
S-MAX 2007>2010>2015
johop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 15:25   #195
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

U mnie cisza.
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 07:53   #196
PiotrKil
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał johop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy komuś popiskuje coś z tyłu jadąc po nierównościach? Przejechałem na razie 300 km a już coś słychać.
Sprawdź w bocznych schowka w bagażniku czy masz wszystko na sztywno poprzyczepiane. Ten po lewej stronie to nawet nie do końca schowek tylko dostęp do jakiegoś przekaźnika/komputera, ale w salonie może coś Ci tam wcisneli.
PiotrKil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 11:09   #197
fanfar19
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Jak nie ma navi to jest kompas, do tego z niemieckimi oznaczeniami kierunków. Tak trochę pustawo. A do tego pod spodem są ustawienia klimatu, z czego domyślnie wyświetla tylko temperaturę czyli znowu dość pustawo. Ogólnie ta prawa strona w sumie dość dużego wyświetlacza zrobiła na mnie dość smutne wrażenie. A jak jest navi to nie jest tak pusto.
Choć zgadzam się, że płacenie takich kwot jakie Ford śpiewa za navi, za poprawę wrażeń estetycznych trudno jest sobie uzasadnić.

Bump: Upgrade Sync 2 do Sync 3 nie wydaje mi się taki prosty.
Sync 2 ma oporowy wyświetlacz, Sync 3 pojemnościowy.
Sync 2 to rozwiązanie firmy Microsoft, oparte na jakiejś wersji Windows.
Sync 3 to Blackberry i ich produkt QNX (z grubsza to odmiana Unix).
Sync 2 ma określone wymagania sprzętowe (procesor dla przykładu, wymagania na pamięć), Sync 3 może wymagać zupełnie innej platformy sprzętowej.

Osobiście zresztą te wszystkie SYNC'e uważam za porażkę klienta. Tablet z Androidem, do tego aplikacja obsługująca to co obsługuje SYNC1,2,3, z możliwością dogrania tego wszystkiego co daje android play, na pewno bardziej by posłużyło klientowi niż te całe, z reguły niedorobione, SYNC'e. Tylko wtedy nie dałoby się zgarniać 7 tys za navi.
Ale to uwaga bardziej ogólna i nie tylko Forda dotyczy.
fanfar19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 11:51   #198
Issakles
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2015
Skąd: W-wa
Model: Transit Cus.Kom/Micra
Silnik: 2,2[155KM]/1.2[98KM]
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

zastawialiście się nad wyborem nowego Galaxy? co Wami kierowało, że wybraliście nowego S-Max? [ciągle nie wiem którego wybrać - Galaxy więcej miejsca nad głową, S-Max jest b.ładny dla oka]
dziękuje za odpowiedzi
Issakles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 12:02   #199
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Nie wybrałem Galaxy poniewaz nie potrzebne mi 10 cm więcej nad głowa i dodatkowy opór. Choć...teraz bym wybrał (chyba). Wyższy dach powoduje, że masz otwieranye okno panoramiczne. I inaczej są rozłożone fotele. W Galaxy jest więcej miejsca w 3. rzędzie. W poprzediej wersji było tożsame z S-MAx'em.
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 12:05   #200
foxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Ja jeździłem esiem od 5 lat i nie zamieniłem go na nic innego. Dlatego zamówiłem swojego nie widząc jeszcze go na żywo (30 marzec). Super właściwości trakcyjne, fajny wygląd i to zdziwienie na światłach gdy wszystkich wyprzedzam. .. Galaxy to stodoła na kołach a w esiu jedziesz wygodnie ale jakby w zwykłym sedanie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
foxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.