Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2016, 15:48   #461
drout
ford::advanced
 
Avatar drout
 
Imię: Puotr
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: okolice Wawy
Model: Forek xt, S-Max MK2
Silnik: 2.5t, 2,0 biTDCi
Rocznik: 05, 17
Postów: 211
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

A coś o tym Bi turbo więcej wiadomo?

Bump: Gdzieś w wawie mają do testów jakieś mocniejsze silniki?

drout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 17:34   #462
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Cytat:
Napisał przemyp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A masz napęd AWD? Myślisz, że warto?
Zależy czego od tego napędu oczekujesz. Na pewno przyda się zimą w górach.

Cytat:
Napisał przemyp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się nad tym oknem dachowym. Za mocno nie nagrzewa się?
Nagrzewa się mniej niż blacha. Szyba jest IR. Dodatkowo niweluje chorobę lokomocyjną (przynajmniej moja żona jak jeździła z dziećmi z tyłu po raz pierwszy nie narzekała). No i dzieciaki ją uwielbiają.

Cytat:
Napisał przemyp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zimę masz opony czy pełne koła? Jeśli koła to jaki rozmiar?
Ja mam opony bo uważam że zimą auto też ma wyglądać.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 18:49   #463
piotrek1919
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-01-2016
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 160
Rocznik: 2015
Postów: 49
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A Kugi w 5 tygodni ogarniają od produkcji do wydania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie mi na Mondeo powiedzieli ze w marcu by był, czyli jakieś 2 miesiące. I tak wziąłem z placu bo akurat przyjechał i mi pasowało wyposażenie. Nie wytrzymałbym takiego czekania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tutaj nie chodzi o kwestie z transportem tylko chyba z produkcja tak mi sie tylko wydaje.
piotrek1919 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 21:03   #464
johop
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Model: S-MAX, Transit L3H2
Silnik: 2.0 TDCi 150(180)KM, 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2015/16, 2016
Postów: 98
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Po przeczytaniu tego wątku i problemów z terminami wziąłem auto ze stocku. Jak się zdecydowałem na kupno to każdy tydzień czekania powoli by mnie zabijał... W związku z tym, że chłopaki z tego forum ogarniają "przełączanie" że 150 na 180 KM nie widzę sensu dopłacać kilka tysięcy dla chromowanych końcówek wydechu. Za nawigację też, bo w firmie polecanej na forum robią ją za ułamek ceny.
Jako, że auto miało być od ręki, do wzięcia były tylko Trend+Gold lub Titanium+30000 zł w dodatkach, wybór dla mnie był jeden. Gdyby nie długi czas oczekiwania może dołożyłbym automat... a na pewno key free, bo wyciąganie pilota żeby otworzyć auto a potem chować do kieszeni i odpalić z przycisku...
__________________
S-MAX 2007>2010>2015
johop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 22:35   #465
przemyp
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Elbląg
Model: Edge
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 29
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Johop

Co po zmianie mapy silnika ze 150 KM na 180 KM? Jak wygląda gwarancja? Diler podczas luźnej rozmowy sugeruje utratę gwarancji.
"w firmie polecanej na forum robią ją za ułamek ceny" Mógłbyś rozwinąć? Dodają navi, czy co?

Przemek
przemyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 22:46   #466
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Cytat:
Napisał przemyp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Johop

Co po zmianie mapy silnika ze 150 KM na 180 KM? Jak wygląda gwarancja? Diler podczas luźnej rozmowy sugeruje utratę gwarancji.
"w firmie polecanej na forum robią ją za ułamek ceny" Mógłbyś rozwinąć? Dodają navi, czy co?

Przemek
Po zmianie softu z gwarancja moze być krucho ...
Ja wolałem od razu wziąć 180 koni i po gwarancji ewentualnie podnieść moc do około 200 koni .
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez loop_77 ; 04-03-2016 o 22:48
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 22:57   #467
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Ciekawe jest to co piszecie... powiedzcie w jaki sposób niby dealer jest w stanie stwierdzić jaka mapę macie wgraną? Bo z tego co ja sie orientuje to nie jest, chyba ze sami mu o tym powiecie.
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 23:16   #468
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Cytat:
Napisał disaster3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe jest to co piszecie... powiedzcie w jaki sposób niby dealer jest w stanie stwierdzić jaka mapę macie wgraną? Bo z tego co ja sie orientuje to nie jest, chyba ze sami mu o tym powiecie.
Podczas normalnego przeglądu ( wymiana oleju itp) nie ma opcji żeby zauważyli, ale gdy jest zmiana softu czy jakaś większa akcja serwisowa to zawsze istnieje ryzyko , ze ci po prostu skasują program . Miałem taki przypadek w BMW .
Pozatym dopłata około 6 tysięcy do wersji 180 przy tej cenie samochodu jest chyba niewygórowana .
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 00:12   #469
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Cytat:
Napisał loop_77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozatym dopłata około 6 tysięcy do wersji 180 przy tej cenie samochodu jest chyba niewygórowana .
To musieliby chyba z 15x wgrywać/nadpisywac nowy soft aby sie zrównać z w/w kwota dopłaty do mocniejszej wersji w stosunku do tego za ile można to zrobić poza ASO. No ja szanuje swoje pieniądze i wolałem wziąć słabsza wersje i za nastą cześć tej kwoty zrobic poza ASO a za resztę kupić sobie komplet kół letnich.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 06:38   #470
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Cytat:
Napisał disaster3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To musieliby chyba z 15x wgrywać/nadpisywac nowy soft aby sie zrównać z w/w kwota dopłaty do mocniejszej wersji w stosunku do tego za ile można to zrobić poza ASO. No ja szanuje swoje pieniądze i wolałem wziąć słabsza wersje i za nastą cześć tej kwoty zrobic poza ASO a za resztę kupić sobie komplet kół letnich.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nastą cześć tej kwoty ?
Można spytać w takim razie ile ty płacisz za wgranie dobrego softu do smaxa ?
Bo wychodzi w takim razie mniej niż 400 zł co jest kwota jak dla mnie z kosmosu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oprócz tego w wersji 180 jest tez "chromowy" wydech na dwie strony , czego 150 chyba nie ma.
Wiadomo , ze zawsze można dołożyć , ale to tez kosztuje .
rozumiem , ze różnica miedzy 150 i 180 koni jest tylko w sofcie .
Pytanie czy tak samo jak podnosi się moc ze 150 na 180 , można tez podnieść ze 180 na ponad 200 ?
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez loop_77 ; 05-03-2016 o 06:41
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.