Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2022, 11:46   #1
Revil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2021
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Dziwne zachowanie silnika TDDI

Witam,
Ostatnio rano po przejechaniu trasy 15km i po 3 godzinnym postoju pojawił się u mnie problem, z którym już kiedyś się męczyłem dokładniej samochód przy odpaleniu puszcza niebieskiego lub białego dymka (nie jest to uciążliwa część problemu), trochę pooszarpuje, ma mniej mocy i główna część nie mogę go wkręcić na obroty 2700-3000, przy tej próbie puszcza niebieski dym tu mi się wydaje, że od złej dawki paliwa. Problem występuje od 3 dni ale za każdym razem z różną intensywnością, raz bardzo telepie później wcale, raz ma dużo mocy i jest żwawy, a raz jest problem z wyjechaniem pod górkę. Przy pierwszym razie kiedy wystąpił ten problem i tu być może pomogę komuś, spalony był bezpiecznik 8 (skrzynka pod maską) po wymianie problem ustąpił. Przy tym razie pierwsze co zrobiłem to właśnie sprawdziłem ten bezpiecznik i dla pewności wymieniłem na nowy, który akurat miałem pod rękom, ale nie przyniosło to efektu. Zacząłem więc działać zagadałem ze znajomym który pomagał mi przy pierwszym razie żebyśmy może razem popatrzyli co może być nie tak, pierwsze co sprawdziliśmy to filtr paliwa no i tu zaczyna się problem było w nim trochę opiłków i po tym padły podejrzenia na pompę, ale jako że silnik ma przejechane 450tyś możliwe, że był to opiłki z poprzedniej pompy, wracając do filtra przewód ze spinką i jego okolica była zapocona, po skręceniu zobaczyliśmy też że zapocony jest jeszcze wtryskiwacz 4 od lewej patrząc od strony maski. Jako że było już dość późno złożyliśmy go i odpaliliśmy, znowu poleciało sporo niebieskiego dymu, i pojechałem. W drodze powrotnej zadymił bardziej niż zawsze, na chwilę stracił moc i odzyskał ją, po tym do końca dnia miał więcej mocy niż kiedykolwiek wcześniej i lepiej się też wkręcał, myślałem ze problemem więc był zapchany filtr paliwa. Następnego dnia przy odpalaniu znowu niebieski dym i problemy wróciły, ale zaobserwowałem, że po zagrzaniu jest mimo wszystko dużo lepiej chociaż dalekie jest to od poprawnej pracy, wiecie może co może być tego powodem, oraz jak to zdiagnozować domowymi sposobami?

Znajomy polecił mi również, żeby dodać dodatku do czyszczenia wtrysków, i powiedział, że może to jakoś pomóc

Dodam jeszcze płynu chłodniczego nie bierze, oleju na 7tyś km zeszło może 1mm z bagnetu
Silnik TDDI 115 koni 2001r
Z góry przepraszam za jakieś błędy i niedopowiedzenia jeśli się pojawią


Ostatnio edytowane przez Revil ; 10-02-2022 o 11:50
Revil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 13:00   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie silnika TDDI

Vp44 do regeneracji mechanicznej lub wymiany niestety

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 13:13   #3
Revil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2021
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie silnika TDDI

No dobra, a jest jakiś sposób na sprawdzenie tego? Nie chcę wymieniać w ciemno a jednak nie są to groszowe sprawy.
Revil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 15:06   #4
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie silnika TDDI

No przecież sam dokładnie opisałeś te przyczyny, podłącz kompa zobacz jakie bledy, sprawdź turbinę czy działa sterowanie zmienna geometrią jeżeli posiadasz w tej wersji,

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 15:22   #5
Revil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2021
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie silnika TDDI

Podepnę jutro, ale jedno nie daje mi spokoju czemu przez pół dnia działało to bardzo dobrze? Nastąpiła jakaś chwilowa samo regeneracja? Bo działało to nawet lepiej niż przed wystąpieniem usterki.
Revil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2022, 06:10   #6
Revil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2021
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie silnika TDDI

Sukces! Problemem okazały się 2 niesprawne wtryskiwacze, komputer nie pokazywał żadnych błędów a wymiany podjąłem się w ciemno, co okazało się strzałem w sedno.
Revil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.