Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2010, 08:55   #21
Lofbirr
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Nowy Targ
Model: Focus MK2 3D
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 158
Domyślnie Odp: Jaki silnik najmniej awaryjny

przepraszam ale musze zamknac temat. sorka ale gdzies musialem to napisac, bo to zaczyna pod paranoje podchodzic, czy moderzy maja po 14 lat i zachlysneli sie forumowa wladza ?

__________________
photolife | panoramki
Lofbirr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 09:01   #22
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: Jaki silnik najmniej awaryjny

Cytat:
Napisał Lofbirr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przepraszam ale musze zamknac temat. sorka ale gdzies musialem to napisac, bo to zaczyna pod paranoje podchodzic, czy moderzy maja po 14 lat i zachlysneli sie forumowa wladza ?

Na forum co 4 zdanie sie powtarza ! Zalozylem temat chce sie cos dowiedziec uszanuj .
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 09:29   #23
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: Jaki silnik najmniej awaryjny

Cytat:
Napisał vxz80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tzn jezeli chodzi o koszty napraw polecacie benzyne bo tansze naprawy .Disel tez dobry tylko jak sie zepsuja wtryski to slono podobno kosztuje ..a mozna wiedziec ile..
Krótko mówiąc naprawy benzyniaka z reguły zamykają się w paru stówkach, a diesla w paru tysiącach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 09:37   #24
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: Jaki silnik najmniej awaryjny

Cytat:
Napisał bargus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krótko mówiąc naprawy benzyniaka z reguły zamykają się w paru stówkach, a diesla w paru tysiącach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i wszystko jasne wyczerpujaca odpowiedz .
Ps.
Duzo aut z silnikem benzynowym 1,6 jest-- jak cos kupic taki? ciezarow nie zamierzam wozic w bagazniku

Ostatnio edytowane przez vxz80 ; 27-03-2010 o 09:40
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 10:55   #25
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Smile Odp: Jaki silnik najmniej awaryjny

w sumie 1.6 benz.
tez mozna polecić z tego co słyszałem
mateuszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 15:08   #26
arek_r1
ford::beginner
 
Avatar arek_r1
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Tychy
Model: S-max MK1
Silnik: 2,0 Duratec HE
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jaki silnik najmniej awaryjny

Cytat:
Napisał bargus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krótko mówiąc naprawy benzyniaka z reguły zamykają się w paru stówkach, a diesla w paru tysiącach
Jest to bardzo ogólnikowo i to tylko jeżeli chodzi o silnik. Hamulce, i cała reszta to to samo.
Jednak w pewnej mierze się zgadza. Jak turbo padnie (regeneracja od 700), czy dwumasa to $$$... Ale mając wspomaganie nie ważne czy Pb czy ON to regeneracja przekładni sięga 1kzł.
Nie można porównywać TDDI i TDCI, większość postów przez zimę o treści nie odpala, problemy z odpalaniem itp to TDCI. Mój przy -20st palił za pierwszym razem w ciągu 5sek, zalewany vpowerem bez żadnych dodatków.

Nie zachwalam diesla bo nie o to mi chodzi, nad kolejnym autem zastanawiał bym się czy diesel, trzeba jednak wiedzieć jak się z nim obchodzić - turbo, stosować 10 przykazań diesla i dwumasy.
W zimę w trasie np do pracy 10km w jedną stronę nie ma szans na zagrzanie tddi do temp roboczej, co znacznie zwiększa spalanie i wydłuża rozgrzanie wnętrza auta.
arek_r1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 15:16   #27
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki silnik najmniej awaryjny

Co wy z tą dwumasą w TDDi-ten silnik nie ma dwumasy.To mają tdci dlatego jest większa kultura pracy niż w tddi.pozdro.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 15:28   #28
ślizki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: dolnośląskie
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 31
Domyślnie Odp: Jaki silnik najmniej awaryjny

Cytat:
Napisał Hetfield Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym chciał się dowiedzieć jak twoje auto pali 4 lub 4,5/100?
Ty latasz, czy masz tylko trasę z prędkością 50km/h na 5-tym biegu?
Ja mam takie samo auto i mi pali 6/100.Fakt ważę 100 kg a sama noga 20kg.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tego co napisałem to wynika że spala mi 5,2Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ogólnie to staram się nie przekraczać 100km/h, hamowanie biegami itp. teraz czekam na założenie opon Michelin Energy saver i zobaczymy co to wyjdzie. Sam byłem zdziwiony że takie mi spalanie wyszło no ale kalkulator nie kłamieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a i jeszcze taki jeden mały fakt a mianowicie nie jeździłem za dużo po mieście na tamtym baku. 80% z tych km zrobiłem w trasieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Assan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie poruszajmy tematu o spalaniu kolegi ślizki bo za chwilke cyrk bedzie
chyba za późno...

Ostatnio edytowane przez ślizki ; 27-03-2010 o 15:37
ślizki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 15:32   #29
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki silnik najmniej awaryjny

785 kilometrów za 40,5 litra to jest poniżej 5. Używałeś klimy zimą?Też hamuję silnikiem, ale lubię jak można przydusić,pali 6/100 i nie chce mniej.
No i kombi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 15:33   #30
arek_r1
ford::beginner
 
Avatar arek_r1
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Tychy
Model: S-max MK1
Silnik: 2,0 Duratec HE
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jaki silnik najmniej awaryjny

Cytat:
Napisał ślizki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tego co napisałem to wynika że spala mi 5,2
Potwierdzę jest to możliwe przy ekonomicznej jeździe bez klimy, ja nie jeżdżę ekonomicznie, non stop na klimie, obroty momentami powyżej 3000, a spalanie 6,5.
arek_r1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.