Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2010, 06:08   #1
gum
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Uchwyt rowerowy na klape

czy ma ktos bagaznik na rowery montowany na klape chodzi mi glownie o produkty thule typu clip on? Zastanawia mnie czy rowery zalozone na taki bagaznik nie zaslaniaja swiatel, czy tylnia pletwa nie przeszkadza w montazu, i ogolnie jak sprawuja sie takie bagaznik
zgory thx za odp

gum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 21:02   #2
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Uchwyt rowerowy na klape

Generalnie, bagażniki na klapę mają kilka wad:
1. Rysują lakier(chyba, że wynaleziono coś nowego),
2. Rowery są uwalone po jeździe zwłaszcza w deszczu,
3. W przypadku słuczki żegnasz się dodatkowo z rowerami, które stają się integralną częścią Twojego samochoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja bym obstawał za bagażnikiem dachowym, ale to moja opinia.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 21:16   #3
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Uchwyt rowerowy na klape

Cytat:
nie zaslaniaja swiatel,
czytałem że kodeks drogowy w polsce zabrania tak przewożić rowery,np.tablice zasłaniają,trzeciej nie wydają,przenośic nie wolno itd.Poszukaj przepisów gdzieś widziałem.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 21:21   #4
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Uchwyt rowerowy na klape

Świateł napewno nie można zasłaniać, bo trzeba dodatkową listwę z światłami mieć, ale do tego jest potrzebne gniazdo jak do haka.
Wniosek: Nie ma to jak dachowy :-)
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 22:43   #5
witjak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: FFocus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Uchwyt rowerowy na klape

Ja polecam zamontowanie haka. Zawsze i tak się przyda do ciągania przyczepy. Można za 20 zł wypożyczyć na dobę i coś przewozić.

Ponadto są świetne bagażniki montowane na hak. Ja kupiłem sobie w markecie w Niemczech z światłami i miejscem na tablicę. Zrobiłem już z takim zestawem kilka tysięcy km w Polsce i nie tylko. Nigdy nie miałem żadnych nieprzyjemności. Dorobiłem sobie tablicę, która imituje tą prawdziwą i jest na stałe przykręcona do bagażnika.

Na dachu rowery to spory opór powietrza. Korzystanie np. z promów to sporo większa opłata za taki zestaw. Ponadto bałbym się jechać 160km/h z czymś na dachu a po autostradzie w Niemczech właśnie tak śmigałem z rowerami.

Montowanie bagażnika na klapie to porażka... wg mnie oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 08:13   #6
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Uchwyt rowerowy na klape

A czemu opłata za prom jest wyższa?
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 08:29   #7
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Exclamation Odp: Uchwyt rowerowy na klape

Cytat:
Napisał witjak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dorobiłem sobie tablicę, która imituje tą prawdziwą i jest na stałe przykręcona do bagażnika.
Fałszowanie tablic czyli dokumentów jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności OIDP :-D
Taki polski paradoks - tablica ma być widoczna, a trzeciej nie wydają. Ciekawe co na to Policja i sądy?
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 09:01   #8
Lofbirr
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Nowy Targ
Model: Focus MK2 3D
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 158
Domyślnie Odp: Uchwyt rowerowy na klape

no wlasnie, hak to hak, trzeba go zamontowac, a potem niejasna kwestia tablic. z kolei dach - duze opory, wrazliwosc na podmuchy, moliwosc zgubienia paczki (i o takich przypadkach slyszalem, mam znajomego z przedstawicielstwa thule). bagazniki na tylna klape montowane sa zdaje sie na jakis gumowych koncowkach wlasnie zeby lakieru nie rysowac, sa imho dobrym kompromisem (pod warunkiem ze wozi sie nie wiecej niz 2 rowery bo bodaj na tyle sa przystosowane) - tyle tylko ze rzeczywiscie nie wiem co ze swiatlami, nie zapominajmy ze focus ma je wysoko.
__________________
photolife | panoramki
Lofbirr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 10:40   #9
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Odp: Uchwyt rowerowy na klape

Sam od jakiegoś czasu myśle nad bagażnikiem na rower. Według mnie tak jak pisał kolega wyżej najlepsze są te montowane do haka. Jedne z lepszych robi Thule, zarówno proste na 2, 3 rowery w formie nożycowej zaciskanej na haku , czy wygodne lecz drogie platformy. Nie wiem jak dokładnie wygląda kwestia dorobienia 3 tablicy (legalnośc gdyby zrobic kopie w jakiejś z firm robiącej tablice reklamowe itp). Zawsze mozna jadąc w dłuzszą trasę wypiąc oryginalną tylną tablice i wpiać do platformy. Mój znajomy kupił sobie właśnie taką platformę i zabrał rowery na wczasy do Chorwacji, bez żadnych problemów. Według mnie montaż na dachu to kiepskie rozwiązanie.

Natomiast kwestia montazu do klapy ma jedną dużą wadę. Masz całkowicie zablokowany dostęp do bagażnika. W długiej podrózy to raczej kiepskie rozwiązanie.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 11:31   #10
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: Uchwyt rowerowy na klape

Bagażnik na klapie na pewno zasłoni Ci światła i tablicę – po prostu przymierz rower. Wystarczy, że szprychy będą Ci przecinały światła i to już jest zasłanianie.
Bagażnik na dachu ma swoje plusy i minusy, bagażnik na hak chyba jest wygodniejszy, ale musisz mieć hak.
Problem dodatkowej tablicy był poruszony, nikt nie napisał jeszcze o lusterkach – jeżeli rower wystaje poza obrys samochodu, czy nie powinno się mieć (teoretycznie) dodatkowych lusterek – tak jak przy przyczepce?
Chyba, że rower nie wystaje.
kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.