Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2017, 12:48   #11
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Nawet duże sieciowe warsztaty robią przeglądy za free. Takie rzeczy im się opłacają, bo w autku, które ma w okolicach 10 lat i więcej zawsze się coś znajdzie. I wtedy zarabiają na częściach i naprawie. Zobacz sobie na gruponie albo u integratorów ile kosztuje wymiana oleju itp.

Jak chcesz płacić w tradycyjnych sklepach kosmiczną marżę, to płać. wybierz sobie dowolny olej i sprawdź jaka jest tego cena w ASO a jaka w sklepach netowych. 60zł to normalna cena za 4l śrdniej klasy oleju (Elf, Lotos, Orlen, GM) na necie.

Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 19:37   #12
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Panowie, Właśnie zrobiłem 1 przegląd po 20k. Doznałem szoku jak zobaczyłem zjechane klocki po tak śmiesznym przebiegu.
To skandal z jakiego badziewia je produkują. Największa kpina z jaka sie spotkałem z częściami do auta.
Prawie 5 pak wraz z wymiana za klocki z wiórów. Chyba w Trabantach były mocniejsze.
Oto jak walą w pupę w serwisie Forda. Smutne.
harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 12:48   #13
tomorrr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2018
Model: Tourneo Custom
Silnik: 170PS
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Jezdzisz tylko po miescie? Jak tarcze wygladaly? Cos jest nietegens, 20k to nie czas na wymiane klockow. Nie bylo problemu, ze nie odbijaly i caly czas darly?
tomorrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 19:10   #14
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Nie, tarcia żadnego nie ma. Auto toczy sie jak na luzie, jak puszczam gaz mimo, ze to tutomat.
Tak jeżdżę 90% miasto ale raczej używam hamulca jak najrzadziej. Nie mam syndromu hamulca jak co poniektórzy. Hamuje jak wcześniej, jeżdżąc manualem. A wtedy robiłem 80k na najtańszych klockach.
Jestem w szoku. TArcze sa jak nowe zero rantu. Po prostu klocki to tandeta, sa zbyt miękkie.
Przednie kola po umyciu momentalnie po kilku kilometrach sa zasyfione pyłem z klocków.
Na klockach widac emblemat forda.
Zamówiłem u kolegi Textara. Założę je i zobaczę jak sie spiszą. Przed następnym przeglądem wsadzę te oryginalne badziewie. Przecież nie będę placil za taki szajs takich pieniędzy. To ma byc oryginał?...
W serwisie powiedzieli mi , że to sie zdarza i że były przypadki że ktoś Focusem zjechał klocki po 8k... Ciekawe.
harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 11:09   #15
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Jesteś pewny, że to były Twoje klocki? Może po prostu cię naciągnęli, gdzies widziałem filmik na YT własnie o takich praktykach w ASO forda.

Bump: Nie mogę teraz tego filmiku znaleźć, ale polegało to na tym, że ASO powiedziało gościówi, że ma coś zużyte i jest do pilnej wymiany. Nie miał czasu w ten dzień, bo musiał gdzieś jechać - powiedział, że zadzwoni żeby się umówić na wymianę. Jak wrócił pojechał do innego warsztatu, bo coś nie wierzył że w nowym samochodzie się to już zużyło i się okazało że ta część nie jest w żadnym stopniu zużyta, ASO chciało naciągnąć go na wymianę. Przykra sprawa.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 17-01-2018 o 11:14
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 20:58   #16
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Tuz przed zima wymieniałem opony i specjalnie zerknąłem na okładziny jak kola były zdjęte. Juz wtedy bylem zdziwiony ze sa nadmiernie zjechane.
Raczej takie oszustwo "specjalistów" z forda bym wykluczył. Bardziej bym stawiał na tandetne klocki.
Kto udowodni z czego sa zrobione? Moze ford zamawia właśnie taki szajs specjalnie. Dla nich to tylko zysk. Koszt produkcji takiego gniota to pewnie kilkanaście zyli.
Starym Courierem z 97 roku robilem 80k na najtanszych jakie byly.
Jutro odbieram zestaw Textara. Zaloze go i bede mial czarno na białym.
Przed kolejnym przegladem wsadze oryginalne i nie bede u nich wymieniał.
Żałosne, ale nie dam sie dymać na 5 pak co 20k. W cywilizowanym kraju takie rzeczy sa nie do pomyślenia.
harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 15:01   #17
deejayslonio
ford::average
 
Avatar deejayslonio
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-08-2016
Skąd: Szeligi
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Ja przejechane mam ponad 26000 km i o zużyciu klocków nie słyszę ani nie widzę ich nadmiernego zużycia więc albo przekręt albo felerny przypadek albo styl jazdy.
deejayslonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2018, 16:21   #18
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , a oni Cię w jakiś sposób szantażowali, żebyś wymienił klocki? (w sensie, że np. mówili, że "straci pan gwarancję jak nie wyminimy" itp.). Bo zastanawiam się jak się przed tym bronić. Klocki powinny same powiadomić, że są do wymiany - ostrzeżeniem na tabklicy. Connect chyba powinien mieć klocki z czujnikiem zużycia?
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2018, 22:18   #19
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Nie, nie szantażowali mnie. Zadzwonil pan z serwisu po okolo 2 godzinach jak zostawiłem auto i powiedział ze zostało okolo 3-4mm klocka. Pyta sie - co robimy?
Ja na to, jesli tak jest to wymianic bo i tak skoro sa zjechane to za 5000km i tak bede musial to uczynić. A nie mam czasu zeby auto co chwila stalo w serwisie bo ma pracować na siebie. Gdybym sam wymienił i oni by sie zorientowali to bym stracił gwarancje. Juz kręcili nosem jak przyniosłem filtry i olej kupiony od nich z półki ze stoiska forda. Chcieli w serwisie żebym pokazał im fakturę (zrobili sobie kopie), mimo, ze przecież, do cholery, maja ją w systemie.
Tak jak by sklep a serwis byly innymi firmami. Paranoja.
Gdybym nie zerknął wcześniej na klocki to przez telefon bym nie zgodził sie na wymiane albo bym specjalnie przyjechal je zobaczyć. Wcześniej przy wymianie opon juz widzialem ze grubo ponad polowe wsiorbało. Oczywiście koleś w serwisie przesadził ze zostalo 3-4mm. Ale tak czy siak nie wytrzymały by kolejnych 20k.

Nie mam pojecia czy auto ma czujniki zuzycia klockow. Nie zwrocilem na to uwagi niestety. Ale z tego co slyszalem w niektorych serwisach obligatoryjnie nawet bez informowania klienta wymieniaja klocki nawet jak nie sa zjechane. Naciagaja ile sie da bo z tego maja zarobek.

Ostatnio edytowane przez harrow ; 20-01-2018 o 22:23
harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2018, 17:35   #20
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Wrzucam focie nowych klockow textar i dopiero co zalozonych oryginalow w serwisie po przejechaniu niespelna 2k.
Rożnica kolosalna.
Aha dodam tylko ze tylne klocki w zasadzie juz tez sa na wykończeniu. Po 20 k. ...
Serwis nie zwrocil uwagi. Tak robią przeglądy w fordzie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_3634[1].jpg (94.5 KB, 65 wyświetleń)
harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.