Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2018, 22:16   #1
krychu90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2017
Model: Focus
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Montaż wideorejestratora

Witam serdecznie,
zamontowałem wideorejestrator przy wstecznym lusterku (od strony kierowcy, bo po prawej stronie wystaje kabel zasilający Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), kabel ukryłem w podsufitce i pod obiciem słupka.
Mam problem z podłączeniem zasilania. Kabel starczył do przedniej zapalniczki, a chciałem go podłączyć do zapalniczki w podłokietniku. Dodatkowo zapalniczki nie wyłączają zasilania od razu po wyłączeniu pojazdu więc może zamiast dokupywać przedłużacz do zapalniczki w podłokietniku lepiej podłączyć się pod jakąś kostkę (widziałem kilka w nogach od strony pasażera)? Jest tam jakaś odpowiednia kostka, np od radia? Czy takie rozwiązanie nie będzie naruszało fabrycznej gwarancji?

Może ktoś się podzieli do jakiego źródła zasilania się podłączył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

krychu90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2018, 22:50   #2
cyberion84
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 87
Domyślnie Odp: Montaż wideorejestratora

Podłącz się przed bezpiecznik światła STOPu
cyberion84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2018, 22:57   #3
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Montaż wideorejestratora

W oświetleniu wewnętrznym masz napięcie. Blisko lusterka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 21:46   #4
krychu90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2017
Model: Focus
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Montaż wideorejestratora

Dziękuję za rady. Tylko jak one się mają do wyłączenia zasilania po wyłączeniu zapłonu / zamknięciu auta? Przydałoby się też więcej informacji w jaki sposób się podłączyć (może jakiś schemat i lokalizacja podłączenia?)

Pozdrawiam.
krychu90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 21:55   #5
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Montaż wideorejestratora

Zapalniczka to zły pomysł? Przed liftem ona działa nie wiem ile , ale 10 czy 15 minut i to jest dobry czas na nagrywanie gdy np jesteś na zakupach .... pradu ciągnie tyle co w ogóle...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 21:57   #6
krychu90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2017
Model: Focus
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Montaż wideorejestratora

Czyli uważasz że najlepiej będzie pociągnąć przedłużacz do zapalniczki w podłokietniku? Nie wiem jak tam z napięciem po wyłączeniu, ale chyba też wygasa po kilkudziesięciu minutach.
W sumie dużo prądu to nie bierze więc możliwe że tak zrobię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krychu90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 21:57   #7
cyberion84
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 87
Domyślnie Odp: Montaż wideorejestratora

Cytat:
Napisał krychu90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za rady. Tylko jak one się mają do wyłączenia zasilania po wyłączeniu zapłonu / zamknięciu auta? Przydałoby się też więcej informacji w jaki sposób się podłączyć (może jakiś schemat i lokalizacja podłączenia?)

Pozdrawiam.
Podepnij się pod bezpiecznik nr 132 (skrzynka pasażera). A najlepiej przed. Są to światła STOPu. Ja tak mam i wszystko ok. Włącza się razem z kontrolkami na pozycji kluczyka II
cyberion84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 22:09   #8
krychu90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2017
Model: Focus
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Montaż wideorejestratora

Cytat:
Napisał cyberion84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podepnij się pod bezpiecznik nr 132 (skrzynka pasażera). A najlepiej przed. Są to światła STOPu. Ja tak mam i wszystko ok. Włącza się razem z kontrolkami na pozycji kluczyka II
Który to bezpiecznik? W instrukcji obsługi bezpiecznik światła stopu znajduje się w komorze silnika.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krychu90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 22:14   #9
cyberion84
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 87
Domyślnie Odp: Montaż wideorejestratora

Cytat:
Napisał krychu90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Który to bezpiecznik? W instrukcji obsługi bezpiecznik światła stopu znajduje się w komorze silnika.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aaa sorki myślałem, że masz Focusa mk2 FL. Zobacz, który to bezpiecznik światła STOP. Wyciągasz ten bezpiecznik i przekręcasz kluczyk ale nie odpalasz. Sprawdzasz miernikiem lub żarówką na 12V, z której stron jest napięcie. Z lewej czy z prawej. U mnie z lewej i wpinasz się tam razem z wcześniej wyjętym bezpiecznikiem + ładowarki od wideorejestratora tam gdzie się pojawi napięcie +12V, a masa gdzieś do śruby na obudowie. Przekręcasz kluczyk i startuje wideorejestrator, tzn jak zapalą się kontroli i zaraz gasną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cyberion84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 22:14   #10
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Montaż wideorejestratora

Pamiętaj sprawdzić w rejestratorze jakie jest potrzebne napięcie, żebyś nowego urządzenia nie puścił z dymem. Możesz potrzebować przetwornice z 12V na 5V
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kamera , montaż


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.