Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2016, 18:56   #1
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 475
Domyślnie "Bagażnik otwarty" pomimo jego zamknięcia

Witam,

Mam następujący problem ze swoim mondziakiem:
auto jest przekonane, że klapa bagażnika jest otwarta pomimo tego, że auto się bez problemu rygluje. Niestety po zaryglowaniu światła przy lusterkach i postojowe świecą się bardzo długo tak jakby auto było naprawdę niedomknięte.
Drugim dziwnym objawem jest to, że spaliła mi się żarówka światła STOP, wymieniłem ją i działa ale na conversie wciąż mam informację o niedziałającej żarówce.
Odłączyłem akumulator na kilkanaście minut i niestety nie pomogło a nawet sytuacja się pogorszyła. Przed odłączeniem auto sygnalizowało zaświeceniem trzy razy światłami awaryjnymi, że auto jest niezamknięte. Teraz przy ryglowaniu nie świeci się ani razu. Poza tym wszystko bez zmian.
Czy problem może być w wiązce na łączeniu klapy bagażnika? Jeśli tak to w jaki sposób mogę się do niej dobrać? A może problem leży po innej stronie?

PS. Żadnych błędów forscan nie pokazał.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.


Ostatnio edytowane przez maniunio ; 22-09-2016 o 19:01
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 19:22   #2
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: "Bagażnik otwarty" pomimo jego zamknięcia

możliwe że wiązka od klapy, u mnie wyskakiwał komunikat usterka żarówki światła przeciwmgłowego a żarówka dobra .Diagnoza przerwany przewód w klapie, a dokładnie w tej harmonijkowej gumce.
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 19:50   #3
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 475
Domyślnie Odp: "Bagażnik otwarty" pomimo jego zamknięcia

Jak się kolego dobrałeś do tego przewodu? Ja dzisiaj tam zaglądałem i niestety jest on w solidnej izolacji (oczywiście był mega problem z nałożeniem z powrotem gumy tej z harmonijką na plastik w klapie). Musiałeś rozcinać czy diagnozowałeś w jakiś inny sposób?
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 20:32   #4
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: "Bagażnik otwarty" pomimo jego zamknięcia

ten plastik wyciągasz z klapy i zakładasz na gumę i dopiero wkładasz w klapę jako jedną całość.U mnie nie było dodatkowej izolacji, wszystkie przewody są luźne bez dodatkowej izolacji. Wiedząc który przewód odpowiadał za światło przeciwmgłowe pociągnąłem go lekko i wyszedł, gdy z sunąłem gumę w dół moim oczom ukazały się jeszcze dwa przewody z pękniętą izolacją .Tak że niebawem też by pękły. Najlepiej zerknij na schemat instalacji tak Ci będzie łatwiej szukać, lub sprawdź czy dochodzi prąd.
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2016, 10:12   #5
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 475
Domyślnie Odp: "Bagażnik otwarty" pomimo jego zamknięcia

Niestety u mnie przewody są w izolacji i zapewne musiałbym ją zdjąć, żeby się dobrać do poszczególnych przewodów. Plastik oczywiście połamałem bo nie mogłem sobie z nim poradzić a nerwy w tym nie pomagały.
Ogólnie dzisiaj automatyczne uzdrowienie, wszystko działa jak przedtem. Niestety muszę mieć na uwadze, że problem może powrócić i będzie trzeba tam rzeźbić przy tych kablach.
BTW nie wiesz może czy da się dokupić ten plastik, na który trzeba naciągnąć tą gumę?
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2016, 18:37   #6
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: "Bagażnik otwarty" pomimo jego zamknięcia

raczej to tylko chwilowe ozdrowienie i lepiej tam zajrzeć bo kiedyś możesz klapy nie otworzyć.Jeśli chodzi o ten plastik to trudno mi powiedzieć czy można osobno kupić.Nawet jakbyś dorwał samą harmonijkę to i tak nie ma pewności czy plastik będzie w komplecie, jak sam wiesz on zawsze zostaje w klapie
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 13:15   #7
Simoniak
ford::amateur
 
Imię: A
Zarejestrowany: 28-11-2020
Skąd: A
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: "Bagażnik otwarty" pomimo jego zamknięcia

Witam, wiem że odgrzewam kotleta, ale nie chcę zakładać nowego tematu. U mnie problem pozostał nadal mam komunikat o otwartej pokrywie bagażnika. Wiązka od zamka do wtyczki w lewej wnęce w bagażniku, sprawdzona i przewody okey. Zamek rygulje, świtało się zapala w bagażniku. Szukając rozwiązania na forum znalazłem temat, w którym napisano, że winny jest sam zamek. Kupiłem nowy, niestety dalej to samo. Zostaję więc wiazka w dalszej części samochodu. I tutaj moje pytanie do ludzi posiadających wiedzę/schematy elektryczne. Dokąd idzie sygnał zamknięcia klapy? Bezpośrednio do licznika czy jest jeszcze cos po drodze? Bo nie chcę pruć calego samochodu.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Simoniak
Simoniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 13:39   #8
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: "Bagażnik otwarty" pomimo jego zamknięcia

Cytat:
Napisał Simoniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bezpośrednio do licznika czy jest jeszcze cos po drodze?
Raczej idzie do GEMa, a później po CAN do licznika.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 15:29   #9
Simoniak
ford::amateur
 
Imię: A
Zarejestrowany: 28-11-2020
Skąd: A
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: "Bagażnik otwarty" pomimo jego zamknięcia

Ok, dzięki, a jeszcze podpowiedź gdzie znajduje się GEM? Wybacz to mój pierwszy Ford i dopiero go poznajeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps czy na forum znajdę schematy elektryczne do mondka mk4? To by znaczenie ułatwiło pracę

Ostatnio edytowane przez Simoniak ; 02-12-2020 o 15:31
Simoniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.